Znaleziono fragmenty krzyża, na którym zabito Jezusa Chrystusa

Kategorie: 

Źródło: https://rg.ru/2018/11/19/najdeny-chasticy-kresta-na-kotorom-raspiali-iisusa.html

W Bułgarii archeolodzy podczas wykopalisk w starożytnej fortecy w pobliżu miasta Weliko Tyrnowo odkryli pierwszy w swoim rodzaju złoty krucyfiks Chrystusa, datowany na XII wiek. Według archeologów z Bułgarii znalezisko zostało wykonane podczas badania ruin nowo odkrytego średniowiecznego kościoła. Archeolodzy znaleźłi tak zwaną enkolpię - małą krzyżową arkę z wizerunkiem Jezusa Chrystusa.

 

Wewnątrz zwykle umieszcza się cząstki konsekrowanej prosfory lub relikwii świętych. Znalezisko datowane jest na XII wiek. Bułgarscy naukowcy twierdzą, że jest to pierwszy tego rodzaju projekt. Artefakt wykonany jest ze szczerego złota. Został znaleziony za ołtarzem przez grupę archeologów kierowaną przez profesora Konstantina Toteva. Wewnątrz enkolpionu umieszczono kawałki drewna. Naukowcy uważają, że są to cząstki Świętego Krzyża, na którym ukrzyżowano Jezusa Chrystusa.

 

Ich autentyczność jest technicznie niemożliwa do zweryfikowania. Zakłada się, że wszystkie drewniane cząstki używane jako relikty w średniowiecznych kościołach wschodnich uzyskano z fragmentów Świętego Krzyża. W średniowieczu zwyczajowo przechowywano takie relikty w kościołach. Analiza wykazała, że artefakt powstał w okresie, gdy Bułgaria nadal była częścią Bizancjum. Warto zauważyć, że sam kościół został zbudowany dopiero w XIII wieku, czyli sto lat po powstaniu wyjątkowego krucyfiksu.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Zemsta 777

Jezusek Chytrusek nigdy nie

Jezusek Chytrusek nigdy nie został ukrzyżowany a na pewno nie w taki sposób jak to twierdzą watykańscy czarni magowie. 

W rzeczywstości było tak że przebieraniec Jezusek Chytrusek nie był przybity do krzyża a miał przywiązane ręce sznurkiem w okolicach nadgarstków do drewnianej belki.

Nogi Jezuska też nie były przybite do krzyża lecz Jezusek Mógł nimi swobodnie stać na takim malutkim podeście przymocowanym to tego krzyża.

Cała Akcja z Ukrzyżowaniem Jezuska Chytruska to jedno wielkie diabale/szatańskie zwiedzenie której jednym z głównych celów było splugawienie 

Świętego Słonecznego Krzyża przytwierdzonym do Niego Trupem

Słoneczny krzyż to Życie i Światło wiec co oznacza przybity trup na tym krzyżu jak nie jego splugawienie.

Kościół KAT-olicki to świątynia ohydy i spustoszenia. 

Kto chłepta Krew, kto pożera padlinę lub uprawia kanibalizm pożerając ciało swojego bożka?

Krew chłeptają Wampiry a padlinę pożerają Zombie czyli żywe trupy.

Wcale się nie dziwię że Część osób twierdzi jako by KAT-licka woda "święcona" śmierdziała.

Biorą pod uwagę najnowsze odkrycia naukowców o pomięci wody wcale nie dziwi odkrycie że KAT-licka woda "święcona" śmierdzi, śmierdzi dlatego że została nasycona trupimi modłami i trupim jadem zgromadzonego w tej "świątyni" ludu zombiaków.

Bez Serca, Bez Ducha, To Szkieletów Ludy!

Portret użytkownika Syn

jest wiele opisow tego

jest wiele opisow tego wydazenia ..A to ze masz inne zdanie ,to Twoja sprawa..nierozumiem za to dlaczego czynisz to z niewaga ..wydaje sie "Ci" ze zjadles droższe gowno niz my..i teraz odnosisz sie tu caly tym uj..bany..smierdzi az na klatce u mnie..Wielu takich jest co cos uslysza pozniej bez rozumnie powtarzaja nie dajac zadnych temu jasnych i pewnych dowodow..

Portret użytkownika KamiLL88

Czy został wymyślony? -

Czy został wymyślony? - przekonasz się we właściwym czasie - u kresu twych dni. Odrzucasz dowoidy Jego istnienia bo nie jesteś w stanie naprawić swojego życia więc łatwiej przyjąć coś co ci pasuje.

Może kiedyś jednak dojrzejesz.

Strony

Skomentuj