Znaleziono kościół, w którym nauczał Chrystus

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Na linii brzegowej Jeziora Galilejskiego archeolodzy odkryli starożytną synagogę, w której nauczał Chrystus. Obiekt, zbudowany około 2 tys. lat temu, zlokalizowany jest w mieście Migdal w północnym Izraelu. Znajduje się on w miejscu, gdzie niegdyś funkcjonowało starożytne miasto Magdala, miejsce urodzenia Marii Magdaleny.

 

Podczas wykopalisk prowadzonych w ramach przygotowań do budowy nowego hotelu na plaży na zachodnim brzegu Jeziora Galilejskiego, archeolodzy odkryli kamienne rzeźby i starannie wykonany menorah – siedmioramienny świecznik, który jest symbolem judaizmu.

Teraz „Legion Chrystusa", katolicka organizacja, która jest właścicielem ziemi, gdzie znajdują się pozostałości świątyni, twierdzi, że Jezus mógł w niej głosić swoje nauki. W Ewangelii Mateusza wspomniano bowiem, że Jezus odwiedził niegdyś miasto Magdala.

„On wziął łódź i przybył do Magdala" - mówi Pismo.

Świątynia została odkryta w 2009 roku, ale dopiero teraz zaczęto o tym mówić.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Dr. mis

Co za debilny

Co za debilny tytuł"Znaleziono kościół, w którym nauczał Chrystus", jaki kościół, kościół to nie synagoga, Chrystus nie nauczał żadnym kościele. Początki budownictwa kościelnego, jako budynków odrębnych, sięgają IV wieku, wcześniej istniały jedynie kościoły domowe oraz kaplice w katakumbach. A Pismo Święte powstalo dobre kilkaset lat po śmierci Jezusa, do IV wieku n.e. nie było powszechnie przyjmowanego kanonu Biblii...  Do nauki nieuki.
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

o biedny tallinie... "mógł

o biedny tallinie... "mógł nauczać"... To co napisane w NT to bajka utworzona przez żydowskich bajkopisarzy na ociemnienie ludu...
 Szkoda, że nie znaleziono żadnych skryptów z jego nauk, żadnego pisanego słowa ani innej wzmianki za Jego życia..
 Brednie dla naiwnych i strachliwych moherowych wielbicieli

Portret użytkownika niebieski52

Kościół to słowo

Kościół to słowo czeskie(kostel) bo przyjęliśmy katolicyzm pod presją Rzymu od Czechów w 966 r.Jezus zakładał zbory;po aramejsku i grecku brzmi to eklezja...i na pewno nie zakładał religii instytucji z kapłanami bo był wrogiem takiej konstrukcji.Miały to być lokalne grupy wyznaniowe wspomagające się materialnie i duchowo;każdy wyznawca powinien był dążyć do poznania Tor na poziomie rabina.Chrześcijaństwo było dalej religią żydowską tyle że z mesjaszem,który przyszedł.Katolicyzm to nie chrześcijaństwo.

Strony

Skomentuj