Znaleziono mityczną łódź podwodną którą miał uciekać sam Adolf Hitler

Kategorie: 

Obraz wraku łodzi U-3523 - Źródło: Twitter

U wybrzeży Danii znaleziono niemieckiego U-Boota U-3523, którym według teorii spiskowych, przetransportowano część kierownictwa Trzeciej Rzeszy, najpierw na wyspę Fuerteventura, a potem po wypłynięciu z portu Jandia do Ameryki Południowej. 

 

Wrak niemieckiego okrętu podwodnego U-3523 został znaleziony na dnie morza u wybrzeży Danii. Łódź podwodna znajduje się dziesięć mil morskich na północ od Skagen, na północnym krańcu Jutlandii. Wyniki skanowania dna morskiego wykazały, że okręt jest na głębokości 123 metrów. Eksperci twierdzą, że na pokładzie takiej łodzi podwodnej znajdowało się przeważnie 58 członków załogi.

Według historyków, 6 maja 1945 roku, ten konkretny okręt podwodny został zatopiony przez brytyjski bombowiec B-24 Liberator. Stało się to podczas jego rejsu do Norwegii. Ponieważ wrak długo nie został odnaleziony historia U-3523 wzbogaciła się o wiele mitów w tym ten z rzekomą ucieczką nazistowskich przywódców.

Niektórzy twierdzą, że na pokładzie łodzi podwodnej znajdował się nawet sam Adolf Hitler. Jednak eksperci od zawsze traktowali taką hipotezę, z dużą dozą sceptycyzmu. Należy zauważyć, że okręty takie jak U-3523, w porównaniu z ich odpowiednikami w tamtych latach, były najbardziej zaawansowanymi łodziami podwodnymi na świecie. Po II Wojnie wyprodukowane egzemplarze przejęli Amerykanie, Rosjanie, Francuzi i Brytyjczycy, a potem użyli ich do stworzenia własnych łodzi podowodnych tej klasy.

Plan okrętu typu XXI - źródło: wikipedia

Okręty należące do typu XXI, były przykładem zaskakującego skoku technologicznego jaki dokonali Niemcy. Takie U-Booty, ze względu na zastosowany napęd zwany turbiną Waltera, mogły pozostawać pod wodą znacznie dłużej niż inne okręty w tym czasie. To czyniło z nich jednostki bezkonkurencyjne względem normalnych okrętów podwodnych. Była to rewolucyjna jak na swoje czasy konstrukcja, która właściwie zdeterminowała kierunki rozwoju wszystkich powojennych łodzi podwodnych. 

Odnalezienie słynnego U-3523 wcale nie kończy spekulacji na temat możliwej ucieczki przywódcy III Rzeszy. Legenda wedle której w Berlinie zginął sobowtór Fuhrera nie milkną do dziś. Upadek Hitlera rzeczywiście przypomina upadek Osamy bin Ladena. W obu przypadkach nie ma żadnej fotografii dokumentującej ich śmierć, jest tylko powtarzana w koło historyjka dla gawiedzi.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika JP2GMD

Tak samo nie ma dowodów na to

Tak samo nie ma dowodów na to, że Breżniew Watykanu wykitował w 2005. Równie dobrze, mógł się przekręcić już 5-10 lat wcześniej a dla polactwa wystawiali tylko jakiegoś telepiącego się, bełkoczącego sobowtóra.

Portret użytkownika Kmieciu

O, i co - nie było tam

O, i co - nie było tam "polskich faszynazirasinalistów"? Ciekawe... I co teraz powie "Mossad Man" Daniels, "Kosher Rasputin" Schuldrich albo ta ropucha - ambasadorka Knoblauchlandu? MiMiMichnik też uszczęśliwion nie będzie Blum 3

 

Skomentuj