Znany brytyjski fizyk Brian Cox oświadczył w TV, że wszyscy jesteśmy hologramami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Brytyjski fizyk, profesor Brian Cox już jakiś czas temu zaskoczył swoją zdumiewającą deklaracją. Jak podaje portal Daily Mail, naukowiec mówił o niezwykłej teorii pochodzenia ludzi, wskazując, że każdy z nas jest właściwie hologramem.

53-letni Cox zauważył, że wszechświat może wcale nie być taki, jak wszyscy są przyzwyczajeni do zrozumienia go z podręczników. 

„Odpowiadając na pytania, które Stephen Hawking zadał ponad 50 lat temu, doszliśmy do wniosku - i tak, powiem to na głos - że wszyscy możemy być hologramami” - powiedział fizyk.

Prezenterka Ruth Langsford zareagowała na słowa naukowca w typowy sposób, gdy rozum kłuci się z tym co słyszy i oświadczyła - „

"Mój umysł nie był na to gotowy. Nigdy nie byłam silna w nauce przedmiotów ścisłych i przyrodniczych w szkole i bardzo się staram zrozumieć wasze wnioski, ale to mnie zaskakuje ”- powiedziała.

Następnie Cox i prowadzący zmienili temat, ale pod koniec rozmowy, wyraźnie poruszona Langsford wróciła do tematu. 

 „Zastanawiam się teraz, czy naprawdę jestem hologramem?” Słysząc ją, fizyk odpowiedział: „Tak, prawdopodobnie tak”.

W komentarzach pod programem na stronie nadawcy, wiele osób wyrażało zdumienie tym stwierdzeniem naukowca. Niektórzy zaczęli żartować na ten temat. „Jestem hologramem. Czy ktoś może przyjść i mnie wyłączyć? ” - napisał użytkownik po obejrzeniu transmisji. Byli też tacy, którzy dziękowali fizykowi za skłonienie ich do zbadania nowych danych o tym, czym jest wszechświat.

 

Teoria holograficznego Wszechświata zdobywa coraz większą liczbę zwolenników, jednak wciąż jest to tylko teoretyzowanie. Pomysł, że prawdopodobnie żyjemy w hologramie brzmi absurdalne, ale jest to naturalne rozszerzenie naszej wiedzy na temat czarnych dziur i zasad fizyki teoretycznej. Może to być również zaskakująco pomocne dla fizyków zmagających się z teorią na temat tego, jak działa wszechświat na jego najbardziej podstawowym poziomie. 

 

W 1990 fizycy Leonard Susskind i noblista Gerard 't Hooft zasugerowali, że holograficzna zasada może mieć zastosowanie do wszechświata, jako całości. Nasze codzienne doświadczenie może być samo w sobie projekcją holograficznych procesów fizycznych, które mają miejsce na odległej, powierzchnii 2D.

 

Cały koncept brzmi dość szokująco i ma swoje odniesienia także w fizyce eksperymentalnej. Naukowcy już dawno zauważyli, że sam fakt obserwacji doświadczenia wpływa na jego przebieg a interakcja z obserwatorem powoduje, że nie mamy do czynienia z pełną probabilistyką a raczej z determinowaniem świata przez interakcje. To zastanawiające, bo wszystko wskazuje na to, że ludzie po prostu nie są świadomi tego, że generują swój świat poprzez interakcje z otoczeniem oraz myśli, ale fizycy docierają już do tej tajemnicy i zbliżają się do tego co dawno odkryły wiodące religie świata.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika P

Do Homo sapiens.Czy czasami

Do Homo sapiens.Czy czasami sie zastanawiasz nad tym co piszesz?

Mongole jeden, wtedy wszystko jest hologramem pod postacia materii, ktora generuje ludzki mozg myslami,im wiecej generatorow myslenia tym wiecej stworzonej tej samej rzeczywistosci. I w ten oto sposob masz na przyklad produkcje negatywnej energii(rzeczywistosci jaka mamy) poprzez ogladanie telewizji,ktora non stop pierze Ci mozg zebys widzial swiat tylko w pewien odpowiedni sposob.

 

Jedno z zalozen wielu filozofii :

Swiat jest tym czy myslisz ze jest!

Portret użytkownika Homo sapiens

Teorie jest bardzo dużo, ale

Teorii jest bardzo dużo, ale jak ktoś kogoś walnie badylem w głowę to już nie jesteście hologtamem ale "ludziem w szpitalu" ! tak samo na ukrainie, jak by wysłać tego pana od tej teorii na ukrainą na front to by się przekonał że nie jest hologramem ale trupem w kostnicy ! Oczywiście możemy być hologramami ale tylko teoretycznie bo nikt nie może tego ugowodnieć, chyba że dzięki mechanice kwantowej troszękę... Biblia przekonuje by pomagąć biednym bo biedni cierpią, i nie są hologramami !

Bożą i właściwą postawą, np.: „Lepiej mieć mało – z bojaźnią Pańską niż z niepokojem – wielkie bogactwo. Lepsze jest trochę jarzyn z miłością niż tłusty wół z nienawiścią”. Prz 15,16.17

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj