Znany reżyser Stanley Kubrick przyznał, że sfilmował fałszywe lądowanie na Księżycu

Kategorie: 

Źródlo: Internet

W 15 lat po śmierci genialnego reżysera Stanleya Kubricka, twórcy takich hitów jak "2001: Odyseja Kosmiczna" pojawiło się zdumiewające nagranie, w którym artysta przyznaje, że rzeczywiście pomógł w sfingowaniu oszustwa wszechczasów - fałszywego lądowania Amerykanów na Księżycu.

 

Wielu zwolenników teorii spiskowych z pewnością ucieszy się, że to co opowiadano o tym rzekomym sukcesie Stanów Zjednoczonych pod koniec dekady lat sześćdziesiątych, było kłamstwem. Rozmaici badacze od dawna zwracali uwagę, że w księżycowych nagraniach jest zbyt wiele nieścisłości. Sugerowano też, że całe lądowanie, które dzięki telewizji oglądano na całym świecie, było sfilmowane w studiu. Jednak co innego domysły, a co innego szczere wyznanie amerykańskiego reżysera na kilka dni przed śmiercią.

 

Wywiad, w którym padają te sensacyjne deklaracje nakręcono podobno w marcu 1999 roku. Z filmowcem spotkał się T. Patrick Murray. Powodem spotkania była promocja ostatniego filmu Amerykanina, "Oczy szeroko zamknięte". Jak twierdzi Murray, w pewnym momencie, rozluźniony kolejną szklaneczką niebieskiego Johnny Walkera Kubrick złożył wyznanie.

Powiedział mu o tym, że był pewien film, który wyreżyserował, ale się pod nim nie podpisał. Dziennikarz dopytywał czy chodzi o jakiś film który stworzył pod pseudonimem, ale reżyser otwarcie powiedział o co chodzi. Zresztą zwolennicy teorii fałszywego lądowania na Księżycu, na twórcę tego oszustwa od dawna wskazywali Stanleya Kubricka. W związku z tym trudno o lepsze potwierdzenie tej teorii niż gdy przyznał się on do wszystkiego.

"Dokonałem ogromnego oszustwa na amerykańskiej opinii publicznej, o czym zamierzam teraz szczegółowo opowiedzieć, zrobiłem to z udziałem rządu USA i NASA, lądowania na Księżycu zostały sfałszowane, wszystkie lądowania zostały sfałszowane, a ja jestem osobą, która je sfilmowała"

Murray twierdzi, że Kubrick, zanim udzielił mu wywiadu, zobowiązał go do podpisania specjalnego kontraktu, liczącego 88 stron NDA (Non-Disclosure Agreement), która to umowa zobowiązywała go do nieujawniania treści wywiadu przez następne 15 lat. Gdy reżyser zaczął mówić o fałszowaniu lądowania na Księżycu dziennikarz myślał, że robi sobie z niego żarty, ale z tonu wypowiedzi Amerykanina można uznać, że jest śmiertelnie poważny. Dziwi też fakt, że T. Patrick Murray dopiero teraz wydaje dokument pod nazwą “Shooting Stanley Kubrick” skoro według NDA mógł to zrobić już w 2014 roku. Czy nie mógł opracować tego podczas trwania tego okresu czasu?

Jak zwykle w przypadku takich filmów pojawia się pytanie czy to aby na pewno Stanley Kubrick przemawia na około dwudziestominutowym nagraniu. Pojawiły się już zresztą informacje, wedle których tego sensacyjnego wywiadu udzielił nie genialny twórca filmowy tylko podobny do niego aktor o imieniu Tom. Gdyby jednak okazało się, że to faktycznie Kubrick, wtedy należałoby się spodziewać odpowiedniej akcji dezinformacyjnej, która pozwoliłaby trwać mitowi sukcesu programu kosmicznego Apollo.

SHOOTING STANLEY KUBRICK (Correcti Edit File- 43 MINUTES SECOND EDIT) from PlayStationChannel on Vimeo.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika JJ

Ludzie myślcie faktycznie

Ludzie myślcie faktycznie niezależnie..... 98% teorii spiskowych to bzdury Smile Naprawdę myślicie, że Rosjanie nie przedstawiliby dowodów na ew. mistyfikację i nie pogrążyli największego wroga??? REALLY ? Biggrin Pisałem pracę o ESA, również o programach kosmicznych i bądźcie pewni, że wśród poważnych naukowców nie ma w tej sprawie cienia wątpliwości. Nawet nasz rodzimy ekspert Pan Hermaszewski nie ma wątpliwości Smile tym razem Nawet z foteli przed komputerem można szukać faktów, ale to wymaga wysiłu.

Portret użytkownika Yarek

JJ nie ma czegoś takiego jak:

JJ nie ma czegoś takiego jak: "teoria spiskowa". Albo jest jakaś teoria przedstawiana przez  konkretne osoby , albo spisek prowadzony przez zorganizowaną grupę ludzi.

Teretycznie amerykanie byli na księzycu, praktycznie możliwości techniczne i sposób pokazania tego "pobytu na srebrnym globie" temu przeczy.

Podam konkretny przykład ( jeden z baaaaardzo wielu): lądownik odlatuje z powierzchni księżyca na ziemię, a kamera umiejscowiona na gruncie podąża za nim. Jak to technicznie można wykonać? tylko pozostawiając koło kamery operatora, który będzie to filmował.

Ale podobno z tej wyprawy wrócili wsyscy astronaucim no chyba że zrobili pętlę i po niego wrócili Smile

NIe wchodzi w grę aby astronauci nim strowali, a tym bardziej NASA z Ziemi.

Nie takie rzeczy sfingowano. Nie mów że Hermaszewski stał się ekspertem tylko dlatego że pozwolono mu latać na orbitę w ruskiej rakiecie, nawet był taki dowcip: "Dlaczego po powrocie z kosmosu miał takie czerwone ręce? Bo jak próbował dotknąć czegokolwiek to ruski bił go po łapach i wołał NIE RUSZAJ, TO NASZE RADZIECKIE!"

Portret użytkownika zvvierzak

Jakoś mało prawdopodobne

Jakoś mało prawdopodobne wydaje mi się, że USA mogło pozwolić sobie w tamtym czasie na taką głupią wtopę jak studio filmowe odbijające się w szybie hełmu astronauty. Mocno to naciągane. Trwała Zimna Wojna, wyścig zbrojeń itp. Pierwszeństwo na Księżycu to była gra o wszystko - o potęgę ekonomiczną, polityczną, społeczną, gospodarczą. Gdyby USA faktycznie miało sfałszować taki film, to zapewne poświęcono by wiele setek jak nie tysięcy roboczogodzin na analizowanie materiału i wychwytywanie takich właśnie "kwiatków". Nawet jeden sfałszowany piksel, byłby doskonałym pretekstem dla Rosji aby głośno i wyraźnie wyśmiać i wybuczeć USA. Co oczywiście mogło zrujnować wizerunek USA na arenie międzynarodowej. Kto by chciał prowadzić jakiekolwiek interesy z takimi matołami? Moim zdaniem, takie fałszerstwo w tamtym czasie, to ogromne ryzyko i gra nie warta świeczki.

Portret użytkownika SundayMan

"sfałszowany piksel" -

"sfałszowany piksel" - uwielbiam te komentarze Smile
W tamtych czasach o pixelach sie nikomu nie śniło. Ani o tym, że za kilkadziesiąt lat każdy będzie miał w domu komputer pozwalajacy na taką analizę obrazu, jakiej nie miało wtedy NASA i CIA razem wzięte.
 
Argument "Rosja powiedziałaby prawdę !" jest śmieszny.
Kto się interesuje tematem, zauważył niedawną aferę z "wyciekiem" z Rosji zdjęć tajnych satelitów USA. Jak napisano wówczas "istnieje niepisana umowa, że USA i Rosja nie publikują zdjęć tego rodzaju". I słusznie - gdyby Rosja pisała, że lądowanie USA na księżycu to fake, USA wytknęłyby "dziwne niezgodności" w filmach o "zwycięskim locie Gagarina". Tam też wiele wskazuje na fałszerstwa w wielu sprawach.
 
Jednym słowem - trzymają się w szachu, nie tylko bronią atomową.
Poza tym - jak ktoś już słusznie napisał - świat ma nieco więcej "warstw", niż to co widzimy w TV...

Portret użytkownika Zenek :)

"Trwała Zimna Wojna, wyścig

"Trwała Zimna Wojna, wyścig zbrojeń itp. Pierwszeństwo na Księżycu to była gra o wszystko"

-- jak i DOGADYWANIE SIĘ OBU MOCARSTW POPRZEZ NADZORUJĄCĄ JE ANGLIĘ....

To nam się WMAWIA iż była ZIMNA WOJNA..... ale to był PROJEKT pt JAK ZAPĘDZIĆ NAUKOWCÓW DO WYTĘŻONYCH BADAŃ..... i związanego z tym szybkiego ODZYSKIWANIA TAJNYCH (dla nas) TECHNOLOGII na potrzeby tzw rządu światowego.... A oni w rytm "zimnowojennej propagandy" wierząc iż zachodnia czy wschodnia "bestia" właśnie koncentruje wojsko na granicy ichniego "raju" dawali z SIEBIE WSZYSTKO (co było celem tego OSZUSTWA) byle tylko ich bolszewicka czy nazistowska demonkracja była w zbrojeniach o czubek nosa przed jej "kurtynową" konkurencją. A jak którejś ze stron NIE SZŁY BADANIA to "CUDOWNYM OBJAWIENIEM" zydzi poprzez anglię zdradzali plany stronie w nich zacofanej... I tak to szło do teraz KIEDY NAUKOWCY SA JUŻ IM ZBĘDNI więc elity głośno domagają się DEPOPULACJI...

Portret użytkownika Loofah

Nie wiem, czy wiesz, ale

Nie wiem, czy wiesz, ale wojny między mocarstwami tak na prawdę sie skończyły. Poleciano w kosmos, były przypadki jak chociażby Roswell. Podejrzewam, że mocarstwa zaczęły ten wyścig ale dowiedziały się, kto znajduje się w kosmosie. I wtedy zaczęły współpracować ze sobą, tyle, że rządzący nie chcieli ujawniać prawdy o otaczającym nas świecie, wiązałoby się to z utratą kontroli nad obywatelami. No bo po co słuchać jakichś ludzi, skoro tam na górze jest ktoś o wiele intelignetniejszy i potężniejszy? A więc wyścig zbrojeń był kontynuowany, dla przykrywki i kontroli społeczeństw (jak najlepiej skonsolidować ludzi? Proste, dać im wspólnego wroga). Niejedną wpadkę też ukrywano. Ot, chociażby mała wpadeczka Amerykanów z Kurskiem, brak broni chemicznej u Saddama czy zestrzelenie MH17. Wierzysz w bajki i muppet show, jaki jest przed Tobą odgrywany.

Portret użytkownika LKT

   Rosjanie dokładnie

   Rosjanie dokładnie wszystko wiedzą, że nie było lądowania. Amerykanie, Rosjanie i inni uczestniczą we wspólnych programach kosmicznych, o których nigdy możemy się nie dowiedzieć. 
   Nasza rzeczywistość funkcjonuje na kilku płaszczyznach. 
   

Portret użytkownika LKT

   Nigdy nie było żadnego

   Nigdy nie było żadnego konwencjonalnego lądowania na księżycu. Amerykanie do tej pory nie potrafią opracować metody na zrealizowanie tego za pomocą silników rakietowych.
   Jednak latają i lądują, nie tylko na Księżycu. Robią to jednak za pomocą technologii przejętej od obcych.

Portret użytkownika taj

Jasne, robią największy

Jasne, robią największy przekręt w dziejach i każą Kubrickowi milczeć przez 15 lat... HAHAHA
A potem co, może wszystko opowiedzieć, tak?
Co za bzdura.
Gdyby faktycznie coś takiego skręcił, to zaraz potem zginąłby w wypadku itp
A co z całą ekipą filmową, przy takiej operacji musiało pracować setki jak nie tysiące osób, wystarczyło by przecież, że ktoś sypnie i po sprawie...
 
Wg mnie Amerykanie wylądowali na Księżycu, a na teoriach spiskowych niektórzy się nieźle dorobili...

Portret użytkownika czarodziej

panie taj !! czytanie ze

panie taj !! czytanie ze zrozumieniem sie klania !!! to nie stanleyowi kazano milczec przez 15 lat a to stanley kazal temu dziennikarzowi podpisac klauzule ze przez 15 lat nie wyjawi tresci tego wywiadu. Lol pozdrawiam

Portret użytkownika ...

A czy wg ciebie strefa 51 też

A czy wg ciebie strefa 51 też nie istnieje, bo mimo że pracuje tam setki ludzi, to nikt nie przedstawił jeszcze żelaznych dowodów jej istnienia... Ludzie boją się ujawniać prawdę za życia, bo to może oznaczać koniec ich kariery i mogą pozostać "persona non grata". Widocznie Kubrick nie miał nic do stracenia, bo wiedział, że i tak umrze w przeciągu tych 15 lat...

Portret użytkownika Livia

taj czytaj ze zrozumieniem

taj czytaj ze zrozumieniem !
15 lat musiał milczeć Murray, ten co przeprowadzał wywiad z Kubrickiem (" Murray twierdzi, że Kubrick, zanim udzielił mu wywiadu, zobowiązał go do podpisania specjalnego kontraktu, liczącego 88 stron NDA (Non-Disclosure Agreement), która to umowa zobowiązywała go do nieujawniania treści wywiadu przez następne 15 lat").

Portret użytkownika M103

Moja teoria jest taka: po

Moja teoria jest taka: po pierwsze, Amerykanie rzeczywiście wylądowali na Księżycu. Cała akcja z fałszerstwem ma za zadanie odwrócenie uwagi od rzeczywistego problemu. Jest nim masa dziwnych zdjęć oraz opowieści astronautów przebąkujących między wierszami o obserwowanych dziwnych obiektach, światłach, ruchomych obiektach itd. Za dużo się tego uzbierało, a ludzie za cholerę nie przyjmują wyjaśnień o zepsutych kliszach w aparacie czy halucynacjach spowodowanych brakiem hamburgera na obiad. Zadają za dużo niewygodnych pytań. Równolegle przygotowują się do częściowego odkłamywania faktu istnienia życia we wszechświecie. Znaleźli wódę na Marsie, tylko czekać aż trafią na bimber na Europie Biggrin Potem okaże się, że to wszystko lipa, bo i tak życie nie musi opierać się na węglu i wodzie (akurat to do mnie przemawia). W końcu dowiemy się, że historia naszej cywilizacji to jedno wielkie kłamstwo, a "bogowie" z niebios to fizyczne i namacalne istoty. Obawiam się jednak, że dopóki Grupa Trzymająca Władzę będzie istnieć, dopóty dowiemy się co najwyżej o nowej normie unijnej ograniczającej ilość wody spłukiwanej w kiblu.

Portret użytkownika Sammy Jo

Według mnie nagrali fałszywkę

Według mnie nagrali fałszywkę po to, żeby ośmieszyć zwolenników teorii spiskowych, a raczej rosnącej rzeszy ludzi wątpiących w lądowanie. Skoro dowód na nielądowanie (wywiad z Kubrickiem) jest fałszerstwem, to automatycznie podważa się całą teorię.....Sprytnie, ale prawda się obroni. Ruskie już ruszyły ze śledztwem Smile

Portret użytkownika zLo3000

przepraszam, że nie

przepraszam, że nie wtemacie
jeżeli chcesz być w top100 na google to dawaj 100 tyś. i nie pie....l ! Euro! Nie ważne jakie hasło frajerzy szukają w top100 jesteś 3x Smile
google to było 15 lat temu no może jeszcze 10 lat temu ale 5 to juz tylko jakoo takoo a dzisiaj zostało goowno
i teraz jesteśmy świadkami tego jak umiera youtube na naszych oczach Panie i Panowie niedługo w internecie będzie popyt na inny serwis filmów krótko-metrażowych gdzie konsument będzie miał dostęp do tego co chce a nie do tego co chce właściciel i w dodatku ZA DARMO Polak potrafi do ch*** zróbmy to TO JEST NASZA SZANSA góra 2 lata i jesteśmy na szczycie wystarczy się zorganizować za pół roku może być już za późno aby zdążyć bo konkurencja nie śpi, ja nie jestem programistą ale wiem co zrobić żyję tylko dlatego, że Bóg tego chce widocznie we mnie nie zwątpił pomimo tego że ja zwątpiłem w siebie ale to minęło czasem żeby wypłynąć trzeba odbić się od dna...
niektórzy z Was nie są głupcami osoby zainteresowane tematem proszę o e-mail
nazywajcie to jak chcecie - olśnienie? jasnowidz? 2 lata... wryjcie sobie do głowy, zapamiętajcie to Bóg mi podpowiada jeśli nie my to ktoś inny na ziemii jesteś drapieżnikiem albo jego ofiarą

Portret użytkownika Rodak

Takie wiadomości będa coraz

Takie wiadomości będa coraz  częstsze, bo NASA, gowna agenda  USA, zawsze fałszywie i od lat  podaje rózne woadomosci do wierzenia  dla naiwnych, gdy to wszystko jest reżyserfowane w  studiach, tworząc  nowa religię  do wierzenia naiwnym, którym mówi prosto w  twarz  macie wierzyc, bo my jestesmy bogami, a  wy  jesteście marnym puchem, z  którym możemy zrob ic  co się nam zywnie podoba,.
 
Musimu si e ob udzic i zdemaskowac  te  agemndy kłamstw, serwowanych bez  przerwy i od lat.

Portret użytkownika Homo sapiens

Moim zdaniem większość

Moim zdaniem większość materiału filmowego z tzw. lądowania Amerykanów na Księżycu to montaż studyjny ! Oczywiście nie wiadomo jakim sposobem i kiedy Amerykanie byli na Księżycu, i czy tam byli rzeczywiście, czy tylko wysłali sondę/y ? W mojej ocenie oni wolą eksperymentować na ludzkich umysłach, tzw. "psy-ops" ! To jest ich głównym zajęciem ! A jak wiecie państwo z filmu "O co im chodzi ?" czy "Polaka kolejny raz najechana ?" te tajne organizacje specjalizują się w oszukiwaniu i opętywaniu, tak by pozyskać za pomocą magii DUSZE ludzkie ! Ich głównym celem jest takie owładnięcie społeczeństwem, by pozyskiwać bezbronne dusze, dzieje się tak bo stosują technologię ze starożytnego Babilonu !  Trochę o tej technologii znajduje się w filmie pt.: "Nowy Porzadek Rzeczy, a Kosciół Katolicki", a także w bardzo ciekawym materiale pt.: "Nadprzyrodzona Polska vs elity NWO" Dlatego tak ważnym jest uświadomienie sobie, że jesteśmy poddawani ciągłemu praniu mózgów, stąd też darwinizm i teoria ewolucji jest (magicznie-duchowo) narzuconym omamieniem, o czym piałem w artykule "Żelazna logika naukowca kreacjonisty". W filmie o tym samym tytule jest wyjaśnione, kto, skąd i dlaczego nas tak próbuje zamroczyć ! A jest to starannie prowadzony i szeroko zakrojony plan !
 
http://popotopie.blogspot.com/2015/09/czarostwo-spoeczne-czyli-propagacja.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika arka

Nigdy nikt nie wylądował na

Nigdy nikt nie wylądował na księżycu, a nawet nikt nie lata na żadnej stacjii badawczej wokół Ziemi.
"Nikt nie wstąpił do nieba, tylko ten co zstąpił-Jezus Chruystus."
Nie dajcie się omamiać i sterować sobą, a niestety tak jest
Wiele rzeczy Wam wciśnięto a Wy za nie pobilibyscie się
Czy wiesz, że Ziemia jest płaska ?? tak, płaska a na to dowody są w Biblii i co więcej to właśnie Nasa wie o tym najlepiej, dlatego preparują takie różne bzdury z Księżycem, Marsem, innymi planetami w rolach głównych
a Wy to łykacie, bo przecież to naukowcy, to badania, oni są mądrzy..
szkoda nawet pisać, 
"Bóg śmieje się z mędrców tego świata"
Wydaje Wam sę , że panujecie nad wszystkim, że wiecie o co tu biega ale nawet Wy cały czas stoicie w miejscu
tylko ten, kto bezwarunkowo wierzy w Słowa zawarte w Bibli, które mówią nam o tym co tak naprawdę się tu dzieje, że Księtem tego świata jest Szatan, który od początku był kłamcą, to wtedy okaże się, że wszystko czym nas dookoła częśtują jest WIelkim Zwiedzeniem, bo nad wszystkim czuwa Władca tego świata.
A ten kłam o księżycu, lądowaniu, to tylko kropelka w morzu wody

Portret użytkownika dąb

Wystarczy obejrzeć sobie

Wystarczy obejrzeć sobie zachowanie astronautów na księżycu czy też jak poruszał sie łazik. Jeżeli miałoby to być sfingowane no to reżyser ten nigdy wcześniej ani nigdy później nie stworzył tak realnego obrazu pobytu w 6-o krotnie mniejszej grawitacji . Co nie wyklucza że mogli nakręcić film na wszelki wypadek jakby coś nie wyszło albo by nie pokazać za dużo .  

Portret użytkownika zadziwiony

W sumie to po numerach jakie

W sumie to po numerach jakie odstawia USA to zaczyna wyglądać coraz bardziej realnie. No bo czemu nie. Czym jest sfingowanie lądowania ( z takimi funduszami jakie miała NASA) w porównaniu ze stworzeniem isis, alkaidy, czy zbombardowania kraju, zabicia już ponad miliona jego mieszkańców i powieszenia prezydenta na podstawie fałszywych oskarżen?
Czemu by mieli nie sfałszować? Bo to nieetyczne czy co?

Portret użytkownika Mateo

Są też doniesienia, że oprócz

Są też doniesienia, że oprócz sfingowanego lądowania, które było emitowane niby na żywo na cały świat, Amerykanie rzeczywiście wylądowali na Księżycu. Ale to, z czym tam się spotkali "nie nadawało się" do ujawnienia. Podobno od początku istniał zamysł, żeby wcisnąć ludziom studyjny kit, gdy w tym samym czasie eksploracja srebrnego globu przebiegała zupełnie inaczej. Nawiązuje do tego m.in. Ingo Swan, jeden z najbardziej znanych specjalistów w zakresie zdalnego spostrzegania (zatrudniony przez armię USA), a potem potwierdzały to kolejne osoby uczestniczące w tajnych projektach. 

Portret użytkownika Barbara K. Wolski

To dezinformacja. Księżyc

To dezinformacja. Księżyc jest w posiadaniu Nordyckiej rasy Obcych i ma powiązania z Antakkryką gdzie istnieje IV Rzesza i ich Baza 211.
Swan to symbol Iluminatów.  Nazwisko jest nie bez kozery. Pozdrawiam
 

Portret użytkownika Sporek

  Wystarczy popatrzeć na

 
Wystarczy popatrzeć na zdjęcia Kubricka z końca życia. Widać, że ten Pan z wywiadu, choć podobny to nie Kubrick. Osobiście przemiawia do mnie teoria, że lądowania na księżycu odbyły się (choć niekoniecznie Apollo 11), ale nie mogli ujawnić tego co naprawdę tam doświadczyli i znaleźli (spotkanie z UFO, struktury na powierzchni). Część zdjęć z wypraw została więc poddana retuszowi a część dokręcona w studio. Pozdrawiam!

Portret użytkownika kuzYn

Podejrzane te nagrania, bo

Podejrzane te nagrania, bo widać cały czas tylko jeden profil. Być może Kubricka zagrał jakiś aktor , podobny z jednego profilu. Kiedyś już kilka lat temu czytałem wywiad z Kubrickiem o tym, więc nie jest to żadna nowość. Podawał wtedy że lądowanie na księżycu odbyło się, ale jakość zdjęć i nagrań była tak fatalna, że nie nadawała się do publikacji. Dlatego poproszono go o pomoc.
Do tej pomocy z odtworzenia lądowania w studio Kubrick się przyznał, i opisał cały proces.
Nie twierdzę że tak było, bo to również mogła być kaczka dziennikarska.

 

Portret użytkownika baca

Kubricka i tak zdemaskowano z

Kubricka i tak zdemaskowano z tym Lądowaniem Na Księzycu, pisałem o tym kiedyś w księżycologii - że tylko on znał tricki filmowe aby to profesjonalnie nakręcić... ale prawdą też jest że przy misji Apollo Stanley się jeszcze rozkręcał... i dopiero jak nakręcił Seksowne Lądowanie Nicole Kidman Na Muszli Klozetowej został prawdziwym ha ha... mi... szczem

 
https://www.youtube.com/watch?v=tZHfjkFhXF4
 

Skomentuj