Zona del Silencio, wyjątkowe miejsce w Meksyku

Kategorie: 

Zona del Silencio

Strefa Ciszy ( Zona del Silencio) znajduje się na styku trzech meksykańskich stanów, Durango, Chihuahua i Coahuila. Najbliższe większe miasto to El Paso. Jest to w większości niezamieszkana pustynia. Nie dociera tam praktycznie sygnał radiowy i telewizyjny z wyjątkiem miejsc, w których nawet słabe radia zaczynają odbierać stacje z tak odległych krajów jak Japonia czy Chiny.

 

Są też doniesienia o anomaliach magnetycznych zlokalizowanych w różnych częściach tego obszaru. Objawiają się one szczególnie poprzez swój wpływ na kompasy, które zachowują się tam podobnie jak w Trójkącie Bermudzkim.

 

Strefa ciszy słynie również z występowania dziwnych mutacji miejscowej flory i fauny. Naukowcy prowadzili tam badania, ale nie wykryto żadnego znanego ludzkości rodzaju promieniowania. Wśród dziwnych okazów zwierząt żyjących tam wart wymienienia jest ogromny żółw ziemny, który uważany jest za największy na świecie a na dodatek ma on przeważnie żółte oczy, co jest dodatkowo dziwne.

 

Wśród hipotez odnośnie tego, dlaczego żółwie są tak różne od swoich krewniaków z okolicy występuje taka, ze dzieje się tak ze względu na większe o 30% promieniowanie słoneczne obecne na tym obszarze. Może to być po prostu sposób dostosowania się organizmu do panujących warunków.

 

Jednak dzieje się tam dużo więcej dziwnych rzeczy. Istnieją doniesienia o widzianych tam pojazdach UFO. Raz nawet udało się naukowcom zbadać miejsce, w którym, jak twierdzili okoliczni mieszkańcy dzień wcześniej widziano niezidentyfikowany obiekt, który zdawał się lądować w oddali. Badacze rzeczywiście odnaleźli miejsce z koliście wypaloną roślinnością. Oprócz tego zidentyfikowali cząstki materiału palnego, ale nie potrafili go zidentyfikować. Wykryto za to niezwykle wysoki poziom promieniowania.

 

Było to odkrycie do tego stopnia frapujące naukowców, że woleli to zakopać głęboko w archiwach. Smaczku do wydarzeń z Zona del Silencio dodają opisy mieszkańców, którzy twierdzą, że na horyzoncie widać często poświatę w formie małych pierścieni. Nazywają je "szalonymi światłami”, ponieważ latają bezładnie po pustyni, ale nigdy nie zbliżają się do ludzi.

 

Według profesora Santiago Garcii, niezwykłe właściwości "przeklętej" strefy ciszy zaobserwowano po raz pierwszy w końcu XIX wieku, kiedy to grupa rolników bezskutecznie próbowała uprawy roślin zbożowych na jałowej ziemi, od czasu do czasu rośliny padały pod gradem gorącego żwiru spadającego z nieba.  W 1930 roku, lotnik Franciszek Sarabia, mieszkaniec jednego z północnych stanów Meksyku, napisał raport o tym jak podczas wycieczki nad strefą ciszy nagle przestały mu działać wszystkie przyrządy w tym radio.  Stał się wtedy pierwszą ofiarą strefy ciszy, o której wiemy.

 

Co ciekawe, Strefa ciszy znajduje się pomiędzy 26 i 28 stopniem szerokości geograficznej północnej i 102-106 stopniem długości geograficznej zachodniej.  Jak wiadomo, w tych współrzędnych geograficznych znajdują się najbardziej tajemnicze punkty naszej planety: Trójkąt Bermudzki, egipskie piramidy, buddyjskie klasztory w Himalajach, a także miejsce, gdzie według legendy, kiedyś mógł być legendarny ląd Atlantydy. 

 

Jednak w centrum publicznej uwagi Strefa Ciszy pojawiła się dopiero w 1970 roku, kiedy amerykański pocisk "Athena" zdolny do przenoszenia broni jądrowej zboczył z kursu i skierował się prosto do tajemniczej strefy, gdzie eksplodował.  Kilka lat później, górna część rakiety "Saturn" używanej przez Amerykanów w programie "Apollo" spadła w tym samym miejscu, powodując ogromny wybuch.  Natychmiast po incydencie, rząd USA wysłał do Meksyku, grupę specjalną, której zadaniem było zbadanie tajemniczych właściwości strefą ciszy.

 

Kolejna tajemnica łącząca się ze Strefą Ciszy niezwykłe starożytne ruiny, głowi się nad nimi wielu archeologów i historyków.  Naukowcy nie byli w stanie określić ich wieku, ale mogą stanowić wyjątkowe obserwatorium zbudowane wiele tysięcy lat temu.  Jest, co raz bardziej oczywiste, że w dawnych czasach żyli wykształceni ludzie, znający matematykę i astronomię. Uważnie obserwowali ciała niebieskie i obsesyjnie wypatrywaniu bogów, przybywających na Ziemię z dalekich gwiazd.

 

Wśród możliwych hipotez, co do wyjątkowości tego obszaru są i takie, że jest to jedno z miejsc mocy rozsianych po całym świecie. Inni twierdzą, że może to być jakiś rodzaj portalu umożliwiającego podróż z innych wszechświatów. Ze względu na wyjątkowe właściwości magnetyczne sugeruje się również, ze jest tam jakaś nietypowa kombinacja minerałów pod ziemią powodująca, ze robi się tam naturalny wielki magnes wpływający na wszystko i wręcz ściągający obiekty tak jak w przypadku amerykańskich problemów. Cokolwiek się tam dzieje pozostaje to tajemnicą wymagającą wyjaśnień.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Skomentuj