ŻONA KAINA

Kategorie: 

http://www.sxc.hu/

Dlaczego ludzie w czasach opisywanych w Księdze Rodzaju żyli ponad dziewięćset lat a z czasem wiek osiągany przez człowieka ulegał stopniowemu zmniejszaniu się. To pytanie nurtuje wielu ale mało kto szukał odpowiedzi na nie. Postaram się tu przedstawić niepodważalne dowody które nie są w dzisiejszych czasach zbyt popularne.

 

Wiadomo że na samym początku dziejów Adam i Ewa doczekali się dwóch synów, Kaina i Abla. Kain zabił Abla i został wygnańcem po kres swoich dni. Nadano mu znamię żeby nikt przypadkiem go nie zabił w porywie gniewu za jego czyn. Kto był jego żoną z którą dochował się licznego potomstwa na wygnaniu?

 

Teolodzy są zgodni co do tego iż w czasach wygnania Kaina matką wszystkich ludzi była Ewa. Zatem kto by mógł być żoną naszego wygnańca jak nie jego siostra, bratanica lub kuzynka? W przekładzie "The Amplified Old Testament" nazwano ją nawet " potomkinią Adama". Operując życiem trwającym ponad dziewięćset lat pierwsi ludzie mieli dość liczne potomstwo które nie miało zbyt dużego wyboru partnerów do prokreacji.

 

Długość życia dawała jednak przewagę polegająca na tym że tylko Adam i Ewa mogli się doczekać tak dużej liczby potomków wystarczającej na zasiedlenie kilku pierwszych osad. W Biblii możemy przeczytać nawet dosłownie fragmenty które opisują akty seksualne Lota ze swoimi córkami z których powstało potomstwo. Natomiast żona Abrahama była jego siostra Sara która miała tego samego ojcaa co Abraham lecz inną matkę. Widocznie w dawnych czasach takie praktyki były normą. Dziś takie zachowania nazywamy Kazirodztwem i jest to prawnie zabronione nie wspominając już o społecznej dezaprobacie takich zachowań.

 

Praktyki takie były czymś normalnym wśród pierwszych ludzi, dopiero za czasów Mojżesza czyli ok 1513 roku p.n.e. Bóg dając nowe prawa Izraelitom wyraźnie zabronił małżeństw między osobami blisko spokrewnionymi. Co mogło spowodować takie posunięcie?

 

Mojżesz w porównaniu z pierwszymi ludźmi żył zaledwie 120 lat, nie muszę chyba wszystkim tłumaczyć co mogło być przyczyna takiego stanu rzeczy. Wiadomo ze stosunki kazirodcze powodują nieodwracalne zmiany i nawarstwianie się błędów w naszym kodzie DNA. Biorąc pod uwagę że stosunki kazirodcze trwały nie przerwanie przez 2500 lat nie można się dziwić że długość życia spadła z 900 do 120 lat.

 

Kazirodztwo czyli tzw. chów wsobny występował też pospolicie w późniejszych czasach w różnych kulturach takich jak plemiona Inków, Persów, Fenicjan, Celtów czy też wśród faraonów w Egipcie. Tłumaczono to zachowaniem czystości linii genetycznej w kręgach władzy. Bliskie spokrewnienie rodziców powodowało nakładanie się błędów w kodzie DNA i powstawanie chorób genetycznych które wpływały w dalszym czasie na kondycję rodzaju ludzkiego i długość życia jednostki.

 

Zatem fragment Biblii opisujący jakoby Bóg ograniczył liczbę lat naszego życia może okazać się fikcją literacką. Biorąc pod uwagę również zachowania kazirodcze w późniejszych czasach śmiało można stwierdzić że na średnią długość naszego życia sami sobie zapracowaliśmy, początkowo nie mając wyboru, za przyzwoleniem Boga a później z wyboru podyktowanego zapewnie przez istoty demoniczne.

 

Zapewne wiele osób potępi ten artykuł kierując się wpojoną im wiarą, która zgrabnie omija tematy trudne i niewygodne. Niestety pisząc ten artykuł korzystałem z dostepnych każdemu opracowań kilku znanych mi popularnych wyznań religijnych. Mam świadomość że poruszyłem temat "tabu" ale potrzeba poruszenia tej kwestii wydała mi się zasadna. Mało osób jest zaznajomionych z własna wiarą, więc poddanie tematu pod dyskusję wydało mi sie dobrym pomysłem.

 

Jest bardzo dużo takich tematów które nie są poruszane ze względu na fałszywą moralność która zawsze była w modzie. Omijając te jakże wstydliwe i trudne tematy przyczyniamy się do fałszowania naszej historii jako gatunku ludzkiego. Pamiętajmy ze samo zadawanie pytań nie wystarcza, czasem zachodzi potrzeba znalezienia i przełknięcia smutnej odpowiedzi. Negowanie faktów doprowadza nas zamykania się w swoim sterylnym, wymyślonym świecie który staje się nasza klatką po kres naszych krótkich dni.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Einstein - Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej.

Portret użytkownika walker

 Ile żyją żówie olbrzymie z

 Ile żyją żówie olbrzymie z wysp galapagos? Człowiek jest idealną istotą? Dżwieki, które nas otaczają niesłyszane przez człowieka zgodnie z takim podejściem jak twoje nie istnieją widmo światła i różne fale, których nie jest wstanie zauważyć ludzkie oko nie istnieją. Ludzki mózg ,serce, oko i taki skomplikowany mechanizm jak człowiek sterowany elektrycznymi fizycznymi i chemicznymi procesami o najwyższym na świecie stopniu złożoności  powstał w wyniku ewolucji? A może jest wytworem technologi- Boskiej technologi.My ludzie mamy jeden problem myślimy że nasz intelekt ogarnia wszystko, ale on nie ogarnia. Wymyślamy slowo wszechmogący a potem mówimy że jest niemożliwe żeby Wszechmogący Bóg stwożył kamień, którego nie będzie mógł podnieść dlaczego więc miałby być wszechmogący jeśli człowiek niewi jak to zrobić. Czy człowiek wie jak z prochu ziemi stwożyć istotę żywą. A jednak nią jesteś człowieku. Niech będzie błogosławiony i Uwielbiony BÓG WSZECHMOGĄCY W TRÓJCY JEDYNY,  który mnie stworzył i wszystko co mnie otacza dziękuje mu za możliwość doświadczania świata, za dar rozwiązywania problemów,za bliżnich, za miłość, fantastyczne wzruszenia, za sex i możliwość posiadania potomstwa. Proszę go o dar mondrości która wśrud ludzi nie znalazła miejsca i wróciła do BOGA abym lepiej mógł pojmować i żyć według praw, które ustanowił poto by ludzie żyjąc nimi nie robili sobie nawzajem krzywdy, zła.Kochaj bliżniego swego jak siebie samego i nie czyń tego innym co tobie niemiłe.Bóg napisał program który gwarantuje człowiekowi fantastyczne życie. Nieustający wróg człowieka  zazdrosny o niego zaraził ten program wirusami które ten program niszczą i powodują wadliwe jego działanie.naszczęście Mamy możliwość skanowania systemu w poszukiwaniu i neutralizacii tych wirusów w konfesjonale .Niech Cię Bóg błogosławi i czuwa nad Tobą aby i na tobie spoczeła mądrość Boża .

 

Einstein - Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej.

Portret użytkownika killerek132

Nie wiem jakim cudem to

Nie wiem jakim cudem to wywnioskowałeś, ale spoko. Po prostu napisałem to co myślę, i czekałem ewentualnie na racjonalną odpowiedź, a kolega wyjechał z religijnymi głupotami, mam je analizować i próbować uświadomić tego człowieka że jest w błędzie abyś był zadowolony ? Jeśli sam się nie uświadomi to nic mu nie pomoże.

Einstein - Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej.

Portret użytkownika jaa

osobiście uważam, że

osobiście uważam, że zajmowanie się cudzą historią i poświęcanie jej większej uwagi niż własnej mija się z celem i zdrowym rozsądkiem. Chyba, że osoby piszące tu artykuły i komentarze piszą o swojej historii. Co najwyżej sprzeczając się kto ma rację. A na marginesie, to o ile układ genów można regulować, a podobno można, to takie zajmowanie się cudzą historią może potencjalnie powodować przetransformowanie danej osoby do danego systemu - czytaj do danej frakcji. Innymi słowy - lepiej naprawiać i ulepszać to co własne niż korzystać z cudzych wzorców. Jeżeli ileś czasu (lat) temu były na tym świecie jakieś rozwinięte cywilizacje to na 99% były one rozprzestrzenione po całej planecie więc siłą rzeczy były też różnice, podziały itp. Jedni robili to inni tamto, jedni byli z tymi przeciwko innym. I co ważniejsze każdy tak jak dzisiaj uważał, że to jego racja jest najlepsza. Gdyby tak nie było to nie byłoby tych wszystkich opisów o wojnach, bitwach, potyczkach, wyrzynaniu przeciwników lub kogoś kto nie spełniał oczekiwań. Pytanie jakie każdy sobie powinien zadać i odpowiedzieć to do której opcji się zapisał i czy dba o to żeby właśnie ją wspierać i rozwijać. Oraz czy ta opcja służy tylko jemu i jemu podobnym czy też jeszcze czemuś. A jeżeli tak to czemu. Wychodzi na to, że tu wciąż toczą się jakieś zaszłe potyczki, tyle, że na bardziej współczesnym tle. Ale wciąż chyba chodzi o to samo. Czyli o to kto ma lepszą rację i kto kogo wykoleguje.

Portret użytkownika tiamat

Drzewo życia, ORME, ORMUS,

Drzewo życia, ORME, ORMUS, kamień filozoficzny, biały proszek że złota to chyba dzięki temu tyle żyli. Gdy bogowie odlecieli, skonczyły się zapasy nektaru nieśmiertelności. Tak samo jak szafirowa księga świetych i proroków, to był jakiś kryształ jak by teraz tablet z audiobookami lub lektorem który miał zakodowane 72 tysiące odpowiedzi na pytania Mojżesz i reszty ekipy. Pytanie czy rabini talmudu nadal te księge posiadają, czy bateria jej się skonczyła.

Portret użytkownika Dedal

Monster - jesteś

Monster - jesteś niedoinformowany. Adam miał dwie żony, pierwszą była Lilith i jej synem był Kain. Drugą była Ewa i jej synem był Abel.
Lilith nie chciała być żoną "tylko człowieka", bo sama była niebieskiej krwi, więc odeszła (tak się umówmy w tej chwili, że "odeszła' bo za dużo musialbym Ci tłumaczyć).   Kain, jej syn posiadał Znamię Smocze i to był jego znak przynależności do Rasy Panów. To dlatego 'znak' chronił go przed śmiercią.   Potem była mała rozpierducha i krewni Abla wystąpili przeciw krewnym Kaina.  Abel zginął, ale to Kain przegrał wojnę.   Jeśli masz wątpliwości co do prawdziwości tego co piszę, to popytaj Żydów o ich mitologię. 

Strony

Skomentuj