Życie pozaziemskie może zostać odkryte w ciągu kilkunastu lat

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Coś co obecnie jest wiadome, w dawnych czasach mogłoby podchodzić pod herezję - w naszej galaktyce istnieje miliardy planet skalistych, podobnych do Ziemi pod względem warunków, rozmiarów oraz dystansu z jakim orbituje wokół swojej macierzystej gwiazdy. Teraz jeśli przewidywania uczonych się sprawdzą, to już w ciągu kilkunastu lat możemy odkryć życie pozaziemskie w naszym najbliższym sąsiedztwie.

 

Teleskop kosmiczny Kepler, który zakończył swoją misję w połowie maja w tym roku ze względu na uszkodzenie dwóch kół reakcyjnych, przyczynił się do odkrycia 105 planet podobnych do Ziemi oraz ponad 2300 kandydatów na planety. Natomiast w 2017 roku NASA planuje wykorzystać kolejny teleskop kosmiczny, następcę Keplera, Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS).

 

Jego zadaniem będzie wyszukiwanie planet pozasłonecznych metodą tranzytu. Wystrzelenie go na wysoką eliptyczną orbitę okołoziemską pozwoli dokonać przeglądu całego nieba, poszukując planety krążące wokół jasnych gwiazd w naszym najbliższym sąsiedztwie.

 

Misja potrwa prawdopodobnie dwa lata, w trakcie której przebadanych zostanie około pół miliona gwiazd. Uczeni spodziewają się odkryć kilkaset planet podobnych do Ziemi. Przyszłe instrumenty, takie jak James Webb Space Telescope czy misja StarShade będzie śledzić te odkrycia, sondować atmosferę oraz poszukiwać życia. Naukowcy szacują, że do roku 2030 będziemy w stanie odkryć życie pozaziemskie, jeśli w ogóle istnieje, oraz odpowiedzieć sobie na pytanie "Czy jesteśmy sami we Wszechświecie", lub przynajmniej w naszej galaktyce.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/uczeni-uwazaja-ze-2030-roku-odkryjemy-zycie-pozaziemskie

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika htx

Przeciez wizja tej Pani to

Przeciez wizja tej Pani to wizja NWO… Era milosci =  era wodnika = uniwersalna milosc = New Age = NWO -> Patrz malowidla na lotnisku DENVER. Te wszystkie kule latajace to obiekty New Age. Kioziol dominujacym zwierzeciem? A czyz nie koziol jest wlasnie symbolem szatana? Ludzie, obudzcie sie!
 
Nie wiem czy dozyjemy NWO ale mam wrazenie, ze dozyjemy poczatku ostatecznego klamstwa szatana wobec ludzkosci. Najpierw jego sludzy na ziemi sprawia nam pieklo a na koncu on (szatan) objawi sie jako mesjasz i stworzy raj... Raj bez Boga prawdziwego.... To bedzie jego numer popisowy, sztuczka finalna, ostateczny test ludzkosci i ostateczna bitwa miedzy dobrem a zlem... To jest przepowiedziane w wielu pismach i od nas zalezy, czy wygra dobro czy zlo...
 
Jezeli powyzsze jest dla Ciebie nowoscia, obejrzyj to prosze:
http://www.youtube.com/watch?v=__FvpmjIUQc / Megiddo New Age cz.1 (cały film lektor pl)
http://www.youtube.com/watch?v=q7uG9_Ph1no / Megiddo New Age cz.2 (cały film lektor pl)

Portret użytkownika Alphard z Hydry

tak właśnie będzie i wielu,

tak właśnie będzie i wielu, którzy dzisiaj się deklarują jako przeciwnicy NWO, jako pierwsi oddadzą pokłon zwierzęciu w zamian za życie w Utopii.
Przypomina mi się Zaitgeist, bo to chyba jeden z największych koni trojańskich jakie wszczepili ludziom, w ostatnim czasie, ukazali bankierów którzy to stoją za całymi nieszczęściami tego świata, gdy tak naprawdę to oni tych bakierów mają w garści i te problemy tworzą. Są jak strażak podpalający las.
Najpierw ludzkość doprowadzą do fizycznego i moralnego upadku, czyli wojny zarazy, pseudozmiany klimatu obarczając za to obecny system i sposób bycia. Potem na świat przyjdzie ludzka hybryda, zwana w Apokalipsie - antychrystem, synem zatracenia. Owa osoba mianuje się jako długowyczekiwany Mesjasz Chrześcijan - Jezus, jednocześnie jako mesjasz żydów i każdej religi jaka na takiego mesjasza czekała. Przyniesie ludziom technologie jakiej używają  już dziś w tajemnicy elity - lewitacja magnetyczna, zaawansowana inżynieria genetyczna, inżynieria planetarna, wprowadzając  ludzkość w tzw. złotą erę dobrobytu, braku wojen i Hrmonii i pokoju z naturą, I wielu w ten sposób zwiodą...

"no no !"
  - Ktoś, Gdzieś

Portret użytkownika benet

Swoją drogą to kto powiedział

Swoją drogą to kto powiedział że życie w innej części kosmosu musi odpowiadać warunkom zbliżonym do ziemskich,może ufonautkom do życia nie jest potrzebna woda tylko powiedzmy jakieś paskudztwo,które ich by wzmocniło a nas zabiło

Strony

Skomentuj