Żyjemy w wielkim hologramie i są na to mocne dowody

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od jakiegoś już czasu pojawiają się opinie, że im bardziej zagłębiamy się w dziwaczny świat kwantowy, tym bardziej dostrzegamy to, że rzeczywistość wokół nas nie jest niczym więcej niż tylko hiperrealistyczną symulacją.

 

To zdumiewające jak trudno jest uzmysłowić sobie, że to co dzieje się wokół nas to tylko pozornie namacalna rzeczywistość. Już pionierzy fizyki kwantowej łapali się za głowy, gdy uzmysłowili sobie zadziwiające konsekwencje odkrytych prawideł. Albert Einstein, który pisał do innego wybitnego fizyka Maksa Borna, że "wierzy w Boga, który gra w kości".

 

Wszystko co wydaje się być realnym bytem okazuje się jedynie wizualizacją matematycznego rozkładu prawdopodobieństwa, który występuje tylko dlatego, że dochodzi do jakiejkolwiek interakcji wymuszającej określony stan kwantowy. Dziwne zbiegi okoliczności niekiedy dają ludziom do myślenia, ale zdecydowana większość osób przeżyje całe życie nie mając świadomości, że to wszystko, co wydaje się tak bardzo realne i namacalne, to w istocie wygenerowana pustka, która przyjmuje postać materii tylko poprzez fakt interakcji z obserwatorem.

 

Jeden z głównych naukowców opracowujących podwaliny fizyki kwantowej, Niels Bohr uważał, że kwanty nie są rzeczywistymi podmiotami tylko zapisem matematycznym fal, które mają postać cząsteczek tylko w wyniku ich bezpośredniej obserwacji. Innymi słowy, jeśli patrzymy na kwanty istnieją jako materia, ale jak nie patrzymy wracają do postaci fali.

[ibimage==24015==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Naukowcy raz za razem docierają do granic, które wskazują, że otacza nas jakiś rodzaj hologramu. Wyliczono nawet ile hipotetycznie wynosi wymiar czegoś w rodzaju najmniejszego "piksela" naszej rzeczywistości. To tak zwana liczba Plancka, 1,6 x 10-35 metra, najmniejsza długość mająca sens fizyczny.

 

Złudzenie realności świata wokół nas jest tak wielkie, że niezwykle trudno uwierzyć komukolwiek w jego niematerialny charakter. Gdy jednak zastanowimy się nad założeniami największych światowych religii i porównamy je do dziwnych prawideł kwantowego świata, może się okazać, iż istnieje między nimi wiele zadziwiających korelacji.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika goku

"Albert Einstein, który pisał

"Albert Einstein, który pisał do innego wybitnego fizyka Maksa Borna, że "wierzy w Boga, który gra w kości"/".

Czlowieku doczytaj jak piszesz.... Einstein sprzeczal sie z Maksem na temat stanu splatania i nazywal to bodajze "upiornym oddzialywaniem na odleglosc" czy jakos tak. Podczas tych sprzeczek powiedzial Maksowi ze "Bog nie gra z czlowiekiem w kosci" na co Maks odpowiedzial "Nie mow Bogu co ma robic". Przeklamales to jak ignoranci z tvn...

Portret użytkownika reniferek777@interia.pl

przeciez wszystko co nas

przeciez wszystko co nas otacza i my sami to nic innego jak liczby........     moze 2 helisy co nam zostawiono to powod ,dla ktorego tak dajemy sie manipulowac we wszystko co nam powiedza w mediach ze nie jestesmy w stanie odkryc prawdziwej prawdy w to co z nami robia.Jakich dowodow jeszcze chcemy? 
Nicola Tesla byl prawdziwym przykladem za naszych czasow co zwykly czlowiek moze,szkoda tylko ze wiekszosc jego odkryc  przypisano szalencowi einshteinowi czy jak oni sobie go tam nazwali Smile 
 
 

Portret użytkownika B33lac01k

Mózg odbiera, umysł kreuje,

Mózg odbiera, umysł kreuje, inaczej mówiąc, do mózgu dociera obraz - zmieniona kopia rzeczywistości, tak zwany obraz + ruch umysłu "do" - (Do(   ) zatrzymania) a nie faktyczny stan rzeczy. Co gorsza, do mózgu dociera kopia - kopii...
 
pozdrawiam
 
EGO 1

Portret użytkownika marko55

z poważny temat dla

z poważny temat dla niektórych, zwłaszcza dla tzw bacy.Niektórzy to tylko liczyć i klać potrafią , oraz obrażać innych,Ściągają innych do swojego poziomu.Bardzo dorze admin , że napisałeś o tym.Żeby zrozumieć istotę sprawy trzeba się było uczyć fizyki i matematyki na poziomie politechniki stacjonarnej.

Pozdrawiam !
STRACH  odbiera  rozum,    STRACH  zabija  duszę !

Portret użytkownika jozinek432

Nasz mozg jest komputerem,

Nasz mozg jest komputerem, caly wszechswiat to zbior informacji. Niestety przekodowano nas specjalnie bysmy nie mogli tych informacji odbierac. Bysmy byli niewolnikami. I tak 432Hz zmieniono na 440, wymyslono informatyke oparta na 2 do 10 - kilobajt. Gdzie nie jest to standardowa czestotliwosc fali ale informacja pamieci jak bajt 128. 2x4x4x4=128, 2*6*6*6= 432 Zatem stracilismy ogromna ilosc informacji. 1024 kilobajt  i , 7776 nanobajt - nazwa umowana jest roznica z iloscia danych? 432 pochodzi rowniez z 2*4*6*9. 6 jest dominujaca, boska liczba w 6 dniu ponoc czlowiek zostal stworzony. Tutaj skad sie wzielo 432 Hz, https://www.youtube.com/watch?v=ToW-t9oc3ZE

Portret użytkownika ks

ROM niemowle ssie piers matki

ROM niemowle ssie piers matki mimo ze nikt go jeszcze tego nie nauczyl. Pamiec genetyczna?

RAM zmiana biegow w samochodzie manualnym. Nie myslisz a zmieniasz prawidlowo. Szybsza niz Twardy dysk.

Twardy dysk. Np. Nauka drogi na mapie lub w szkole przedmiotu.

Strony

Skomentuj