360 - kilogramowy trup podpalił krematorium

Kategorie: 

Kremacja spowodował obszerny pożar w krematorium w Wirginii w Stanach Zjednoczonych. Pracownik spalarni mówi, że w jego dwudziestoletniej karierze zdarzyło się to po raz pierwszy.

 

Pożar na dachu krematorium w okręgu County rozpoczął się krótko po południu i został ugaszony przez straż pożarną z Richmond i Henrico o 12:43, podaje nbc12.com. Podczas zdarzenia, w budynku przebywały trzy osoby, ale nikt ucierpiał i wszyscy czują się dobrze.

Jerry Hendrix, starszy kierownik krematorium, powiedział, że w środę otrzymał zlecenie kremacji 360 kilogramowych zwłok. Podczas spalania doszło do przegrzania, które spowodowało pożar.

„Ciało zmarłego nie miało żadnych uszkodzeń, które mogłyby wzbudzać nasze podejrzenia. Trup został umieszczony w komorze i był gotowy do kremacji” – powiedział Hendrix, podkreślając, że przez dwadzieścia lat pracy nic podobnego się nie wydarzyło.

W krematorium w Wirginii, jako jednym z niewielu, możliwa jest kremacja dużych ludzi. Zdaniem pracownika spalarni, przyczyn pożaru należy upatrywać w nadmiernym rozgrzaniu rur przez tłuszcz z ciała zmarłego. O jakichkolwiek zaniedbaniach personelu krematorium nie może być mowy, ale przedstawiciel rodziny zmarłego nie był obecny przy kremacji.

Ogień ogarnął dach budynku i widać go było w okolicy. Pracownik z innego krematorium w Wirginii tłumaczy, że kremacja 300 – kilogramowego ciała może zająć cztery lub pięć godzin. Dla porównania, kremacja średniej wielkości ciała w temperaturze 2 tys. stopni wymaga od dwóch do trzech godzin. Dlatego nie dziwi fakt, że doszło do przegrzania.

 

 

 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika 85r

To jak już teraz to gmo robi

To jak już teraz to gmo robi taki smalec to za 10 lat doczekamy się 500 kilowego usrańca. Co najgorsze ta ich pier... demokracja nażuca nam to samo żarcie co im. Czy wy nie kapujecie że za te 10 lat będą tak wyglądać polacy. Już teraz się obserwuje wysyp tłuczników w tym kraju. Na zachodzie te tłuczniki zapierdzielają na jakiś wózkach połaczonie motoru z wózkiem inwalidzkim. To jest jakaś masakra.

Portret użytkownika Leonardo

Ja bym nie chciał być

Ja bym nie chciał być skremowany.  Wolę mieć tradycyjny grób,chociażby z najtańszego kamienia ale jednak grób.Nie chciałbym stać na koinku w urnie.
 
edit: skasowano
zakaz reklamowania stron internetowych !
ostrzeżenie !
/Mod/

Portret użytkownika baca

Fascynująca historia... myślę

Fascynująca historia... myślę że ten "starszy kierownik krematorium" czyli szef Wirginia -Sonderkommando nie radzi sobie z dużymi wyzwaniami ze względu na rażący brak zawodowych kwalifikacji... zamiast wytapiać z klienta wysokooktanowy smalec, czyli grilować go gazem lupkowym przez 5-6 godzin i spalić krematorium mógł zabrać delikwenta do jakiejś koksowni i tam użyć parę baryłek benzyny, wagonik węgla no i miechów kowalskich... uporał by sie w godzinę i nie spalił jak Neron miasta...
Niestety nie podano również samej przyczyny zgonu więc zgaduję, że klientowi nie wyszedł po prostu skok z krawężnika na bungie ...
[ibimage==23037==50_procent==none==self==null]

Strony