Amerykańscy naukowcy uznali pleśń za przyczynę spotkań z duchami

Kategorie: 

Powodem spotkania z duchami w starych domach, amerykańscy naukowcy uznali wpływ pleśni na mózg. Badania prowadzili inżynierowie z Uniwersytet Clarkson (Nowy Jork) w obiektach, gdzie rzekomo widziano duchy i tam, gdzie nie stwierdzono zjawisk paranormalnych. O projekcie piszą służby prasowe ww. uczelni.

 

Według naukowców, w domach, gdzie często spotykano duchy, występowały różne zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach, głównie związane z toksycznymi pleśniami. Niektóre ich formy powodowały wahania nastroju, napady złości i zniekształcone postrzeganie świata.

Dotychczas udowodniono związek pleśni z alergiami i astmą, ale ich wpływ na psychikę człowieka jest słabo poznany. Wiadomo na przykład, że u myszy, forma Stachybotrys chartarum powoduje zapalenie mózgu, utratę pamięci, a także zwiększa niepokój.

Naukowcy prowadzili badania w domach o podejrzanej reputacji m. in. w budynku Frederic Remington Art Museum in Ogdensburg, N.Y. Pracownicy skarżyli się, że przedmioty często spadają z półek, słychać dziwne odgłosy i rozmowy. Ludzie tam pracujący doświadczali często uczucia lęku.

Aby zbadać hipotezę, dotyczącą związku między grzybami i duchami, profesor Shane Rogers wspólnie ze swoimi uczniami, zaczęł monitorować stan powietrza w różnych budynkach w Nowym Jorku, ale przede wszystkim tam, gdzie ludzie obserwowali zjawiska paranormalne. Aby zobaczyć różnorodność gatunków pleśni, porównano próbki powietrza z mieszkań, gdzie widziano duchy i gdzie ich obecności nie stwierdzono. Końcowe wyniki badań zostaną przedstawione pod koniec lata 2015.

 

Źródło: Clarkson University

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika sio

Tak tallin może być bo pleśń

Tak tallin może być bo pleśń lubi niską energię np na ciekach wodnych.
Są rośliny, które na ciekach nigdy nie urosną a i drzewo nie pożyje długo.
podobnie ze zwierzętami, pies nie lubi, mrówki też nie a kot się położy tam
Duchy unikają lay lines, które mają wysoki potencjał w skali bowis a są przyciągane do negatywnych jak cieki itd. podobnie jest z opętaniem to nie jest tak, że duch opęta czystą osobę a raczej kogoś kto przekroczył czerwoną linię w tym życiu lub poprzednim.
Narkotyki w tym grzyby halucynogenne to otwarta brama dla duchów a pleśń to nic innego jak grzyb, więc ich wpływ jest podobny -ot i wsio.
Tutaj jest taki śmieszny dziadek popiół,który wszystko na ten temat wie, bo duchy codziennie go nawiedzają jako,że otwartą bramą jest i mieszka w zapleśniałej komórce od lat to może więcej coś by powiedzial ha, ha
 

Portret użytkownika nowoczysny

Przecież wiadomo ze to nei

Przecież wiadomo ze to nei moze być sprawka duchów, zmarli kiedy umieraja to każdy przechodzi na pustą oświetloną przestrzeń w której panuje samotność tym miejscem jest tzw niebo, lub idą do miejsca ciemnego i ognistego które nazywa sie piekłem lub czyścem gdzie jest ciemność (takie są wizje ze śmierci klinicznej).  Żadne duchy nie przycodzą na ziemię więc zjawiska duchów objawień maryjnych itp to nei jest żąden cud ale to musi być spowodowane przez jakis skład itp. Czas najwyższy obalić głupie wierzenia na temat cudownych objawień, tj dzieci z fatimy, św Faustyna itp.  Należy też zwrócić uwagę ze Chrystus jest 2 z najmocniejszych światłosci a to oznacza ze jedynie sam Bóg ojciec świeci od neigo mocniej, a to oznacza że chrystus daje większe swietlo niż kwazary które występuja we wszechświecie. Porównujac kwazary można śmiało stwierdzic że gdyby kwazar w ciągu jednej sekundy świecił na ziemi to by padło wszelkie zasilanie a ludzie by zostali oślepieni. Kolejna rzecz źmy pod uwagę ze jeśli chodzi o objawienia Marki Boskeij to tak naprawdę nei było z nich żądnego ponieważ gdyby Matka Boska sie objwiła to światło by było tak mocne jak światło duzej gwiazdy w kosmosie. Więc na ziemi nei było żadnych objawień, duchów itp.