Amerykański farmer znalazł mamuta w polu pszenicy

Kategorie: 

Farmer James Bristle z Lima Township w Michigan znalazł kość długości jednego metra podczas kopania rowu pod drenaż, podaje Abcnews.go.com.

 

Według ABC, Bristle zadzwonił do Muzeum Paleontologii University of Michigan i poinformował, że znalazł jakieś kości. Przybyli na miejsce eksperci stwierdzili, że należą one do hybrydy rzadkiego gatunku mamuta włochatego i kolumbijskiego.


Na miejsce odkrycia przybyli profesorowie i studenci uczelni z Michigan, którzy przebadali wykop. Obecnie wydobyto 20 % kości starożytnego ssaka, w tym czaszkę z kłami. Zakłada się, że mamut zmarł w 40 roku życia 11 - 15 tysięcy lat temu.


Eksperci uważają, że ludzie w tym miejscu mogli ukrywać lub przechowywać mięso, aby później po nie wrócić. Należy zauważyć, że zgodnie z prawem, obowiązującym w USA, właściciel ma prawo do znaleziska. Kości mamuta trafiły więc do sklepiku, działającego przy gospodarstwie Bristle.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Cabaj

To były ówczesne gabarytowe

To były ówczesne gabarytowe kosiary do trawy ale zużyły sie zdechły.Widać "nieomylny stworzyciel"sie pomylił i pozbył sie wadliwego produktu.No ale cóz sie dziwić jak wszystkie te "stworzyciele"mają każde życie w dupsku(o ile dupsko takowe posiadają)Jak jest dna to cóz za problem pokombinować a następnie "zapakować" np w dziursko słonicy coby potem "wypluła" może nie orginał ale napewno cos podobnego do mamuta.

Strony