Archeolodzy znaleźli bramy miasta, gdzie urodził się Goliat

Kategorie: 

Archeolodzy z izraelskiego Uniwersytetu Bar prowadzą przez ostatnie dwadzieścia lat prace badawcze na terenie filistyńskiego miasta Gat (hebr. גת) w parku narodowym w Tel Tsafit. Na swoim koncie mają m. in. odkrycie świątyni. Wykopali także wiele przedmiotów codziennego użytku z napisami w języku filistyńskim.

 

Obecnie znaleźli bramę, prowadząca do miasta Gat, o której piszą w Starym Testamencie. W Gat urodził się filistyński bohater Goliat i schronienie znalazł Dawid przed Saulem.

Archeolodzy znaleźli wiele artefaktów w regionie osiedli, pochodzących z dziesiątego i dziewiątego wieku przed naszą erą. Teraz ich praca została uwieńczona odkryciem bramy. W 830 r. p. n. e. Gat zniszczył Hazael, władca Syrii.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika proxi

Gdyby Kopernik był Żydem to

Gdyby Kopernik był Żydem to napewno wykopaliby artefakt, że Kopernik była kobietą. Tak to jest z izraelską archeologią, rzuć hasło a dowody się wykopie. Znamy to-daj człowieka a paragraf się znajdzie.

Portret użytkownika baca

niesamowity jest ten wysyp

niesamowity jest ten wysyp odkryć izraelskich archeologów... calkiem niedawno odkryli starożytną bramę do komory gazowej zbudowanej przez zaginioną cywilizację nazistów, a tu proszę bardzo - jest kolejna brama w której żyli kolejni bohaterowie: bohater David i bohater Goliat...
tylko patrzeć jak izraelscy naukowcy odkryją bramę do Narni, bramę do Mordoru, bramę do Doliny Muminków i do domu Barba Papy... kwestia najbliższej przyszłości...
bo to że wkrótce odkryją bramę do ziemianki bohatera który rabował biednych, dawał bogatym i się ukrywał w lesie jest raczej pewne - na dniach się można spodziewać odkrycia domu Rabin Hooda...

Portret użytkownika Homo sapiens

Geologia i archeologia to

Geologia i archeologia to dziedziny bardzo niebezpieczne dla światowej elity chcącej utrzymać nas w wierze, że jesteśmy potomkami małp, (albo że stworzyli nas tzw. "kosmici" !) Zapewniam państwa, iż sensacyjnych znalezisk jest coraz więcej !
Jesteśmy stworzonymi istotami na stworzonej planecie w stworzonym Układzie Słonecznym ! Czyż to nie jest sensacyjne i niezwykłe ?!
Poniższy cytat pochodzi z tej strony:
http://popotopie.blogspot.com/2013/08/interpretacje-satelitarne-coraz-wiecej.html
(...)Tworzenie się warstw skal­nych trwało krócej, niż sądzągeolodzy i zwolennicy darwinizmu. Odkrycia  współ­czesnych sobie szczątków wielu rozmaitych form życia (w tym trylobitów jako skamieniałości przewodnich) nie świadczą o tym, że dinozaury, ludzie i ssaki żyli już 400 000 000 lat temu (czyli przed wymarciem trylobitów), tylko o tym, że wszystkie te stworzenia współegzystowały całkiem jeszcze niedawno - do mo­mentu prawie całkowitego zniszczenia Ziemi przez globalny potop. Tak tylko można tłumaczyć znajdowane skamieniałe ludzkie ślady, uwięziony w skale mło­tek i inne artefakty zaginionej ludzkości.

Kolejnych dowodów dostarczają pradawne paprocie i drzewa. W przedpoto­powych czasach rosły one dużo większe niż dzisiaj. Na całym świecie występują skamieniałości tych olbrzymich roślin. Wysokie na 20-30 metrów paprocie miały też odpowiednio grube korzenie. Nad rzeką Paluxy znaleźć można nie tylko odciski stóp, ale i skamieniałe korzenie, z których pojedyncze przebijają pionowo kilka warstw skalnych. Rośliny te zostały pogrzebane i zakonserwowane w ciągu bardzo krótkiego czasu, bo w innym razie ich nietrwałe części szybko uległyby rozkłado­wi. Z kolei fakt, że przebijają one pionowo kilka warstw, dowodzi, iż warstwy skal­ne musiały się formować bardzo szybko jedna po drugiej.

mapa Ziemi epoki dinozaurów pełna jest białych plam”. Czy aby dobrze rozumiem: warstwy skalne, które miały jakoby powstać w ciągu epoki liczącej sobie ponad 200 000 000 lat, po prostu zniknęły bez śladu, starte na piasek? A co się stało z tym piaskiem? Wszystkie pustynie świata i wszystkie morskie złoża sedymentacyjne nie pomieściłyby takich mas, jak tego dowodzą wiercenia oceaniczne! Pierwsze założenie było słuszne: okresów triasu, jury i kredy nigdy nie było. Obszary, na których istnieją warstwy z tych rzekomych okresów, zostały nawiedzone przez straszliwą katastrofę.(...)

Więcej w temacie fałszerstw geologii i ewolucji tutaj:

http://popotopie.blogspot.com/2013/05/kolumna-geologiczna-faszerstwo.html

 

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Polsky

Właśnie cyt. "Jesteśmy

Właśnie cyt. "Jesteśmy stworzonymi istotami na stworzonej planecie w stworzonym Układzie Słonecznym ! Czyż to nie jest sensacyjne i niezwykłe ?!" takie oczywiste a ludzie dalej udają, że nie ma Boga. Przecież gdzieś to wszystko miało początek. Samo z niczego nie powstało. Więc niech ateiści przemyślą.

Portret użytkownika lipka

Zauważam dziwne zjawisko,

Zauważam dziwne zjawisko, które pokazuje, że nic tak nie potwierdza różnych fantazji pisarskich z wczesnych okresów Afryki, jak wykopanie tego czy tamtego artefaktu mającego udokumentować prawdziwość słów zawartych w biblii. Jest tego ostatnio tak dużo, że zaczynam się martwić, czy tych artefaktów nie wykonują na bieżąco dzieci szkolne pod czujnym okiem onych badaczy. Udowodniono raz na zawsze, że biblia jest plagiatem wcześniejszych wersji opowieści ze snu i paproci, więc owe artefakty też są fałszerstwem, tylko niech ktoś spróbuje to udowodnić.

Portret użytkownika lipka

Dzięki za zwrócenie uwagi ale

Dzięki za zwrócenie uwagi ale chodzi o to, że z mchu i paproci to faktycznie byłyby same baje a sen mówi niekiedy prawdę, tylko trzeba go umieć odczytać. Biblia jest jak pisana przez sen, zawiera prawdę ale całkiem inną bo zamkniętą w karykaturze jak ze snu, dlatego jest trudna do czytania i przygnębiająca. Nie polecam do czytania tej księgi.

Portret użytkownika Polsky

No przecież to oczywiste, że

No przecież to oczywiste, że Biblia jest zbiorem historii z różnych źródeł. Przecież najpierw były wydarzenia potem je dopiero ktoś spisał a potem ktoś uznał je za bardzo ważne i umieścił w Bibli. To oczywiste. Jeżeli było by inaczej to znaczyłoby dosłownie nic innego jak to, że najpierw ktoś napisał biblie a wszystkie wydarzenia nastąpiły potem zgodnie z tym co w niej wcześniej było napisane. Czyż nie? Jeżeli nie podchodzisz do niej w sposób religijny to polecam ci podejść w sposób historyczny i traktować jako jedno z wiarygodniejszych źródeł historycznych. Bynajemiej w kwesti narodu żydowskiego ale i całej ludzkości. Masz w niej conajmiej trzy zagłady cywilizacji na poziomie które były podobnie rozwinięte do poziomu w jakim jesteśmy obecnie. Poczytaj biblie a się dowiesz. Oficjalna nauka nigdy ci się nie przyzna do tego, że już trzeci raz prubujemy cywilizacyjnie przewyższyć intelekt stwórcy. Nie ważne czy go nazwiesz Bogiem, słońcem, przyrodą. Próbujemy go znowu pokonać w każdy możliwy sposób. Próbujemy go przechytrzyć. Choćby manipulacja DNA, loty w kosmos, ingerencje wśrodowisko naturalne. itd. To nie pierwszy raz. Zastanawiające jest to jak tym razem się to skończy? Napewno dopisany z tego będzie kolejnych pare stron właśnie do bibli. Czyli najwiarygodniejszej księgi historycznej.

Portret użytkownika lipka

Szanowna Istota wie

Szanowna Istota wie oczywiście co jest prawdą w Biblii a ja tego nie wiem i dla mnie nie jest to dzieło historyczne tylko religijne i żadne wykopaliska póki co nie potwierdziły historyczności w jej opisach. Biblię czytałam i jest ona przygnębiająca, jak ktoś chce niech wierzy ale prawda a wiara w prawdę to kosmiczna różnica.

Portret użytkownika Xystos

zeby o czyms snic trzeba miec

zeby o czyms snic trzeba miec tego snu jakies wczesniejsze wyobrazenie

oczywiscie ze Biblia jest powieleniem wczesniejszych informacji az do poczatku owych histori - do faktow ktore dosc enigmatycznie opisuje.

Zeby cokolwiek negowac
trzeba miec mocne przeswiadczenie ze sie ma racje.