Brytyjczycy twierdzą, że religia przynosi więcej szkody niż pożytku

Kategorie: 

Badania, przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, wykazały, że większość ludzi w tym kraju – 60 % respondentów – jest przekonana, że religia czyni więcej szkody niż pożytku.

 

Najnowsze badania na temat religii przeprowadzono w Wielkiej Brytanii on - line na zlecenie firmy Survation, pisze Huffington Post. Większość Brytyjczyków wyraziła pogląd, że obecnie religia robi więcej szkody niż pożytku. Tak więc, 60% respondentów uważa, że religia jest szkodliwa dla społeczeństwa.

 

Najbardziej zdumiewające, że pogląd taki podziela 20% osób wierzących. Ludzie uważają, że religia jest źródłem przemocy, nietolerancji i „innego zła”. Ponad jedna czwarta ankietowanych w 2004 roku poinformowała, że ich zdaniem ateiści są lepsi niż ludzie pobożni. 55% respondentów uważa, że moralne cechy człowieka nie zależą od tego, czy jest on religijny, czy nie.

 

Naukowców uderzył również fakt, że młodzi, jeszcze niedojrzali ludzie, uważają, że religia jest przydatna i niezbędna dla świata. Z stwierdzeniem tym zgodziło się 30% Brytyjczyków w wieku od 18 do 24 lat. Dla porównania ten sam pogląd wyraziło 19% respondentów w wieku od 55 do 64 lat.

 

Ludzie w Wielkiej Brytanii odwracają się od wiary, od religii i od Kościoła za sprawą skandali seksualnych z udziałem księży, bufonady niektórych biskupów, nietolerancji religijnej wobec kobiet, homoseksualistów i z powodu wojen religijnych.

„Ten sondaż potwierdza oczywistą prawdę, że religia nie ma nic wspólnego z moralnością” – powiedział  dyrektor wykonawczy British Humanist Association . „Większość ludzi rozumie, że wartości osobiste i uniwersalne są przywiązane do religijnych systemów wierzeń i są wynikiem naszego wspólnego dziedzictwa i doświadczenia. Jesteśmy istotami społecznymi, które dbają o siebie i są dobre dla innych, bo wiemy, że są oni takimi samymi ludźmi. Ponadto wielu zdaje sobie sprawę, że same przekonania religijne mogą być szkodliwe dla moralności. Może to być zachęta dla nietolerancji i sztywności, a to szkodzi dobru wspólnemu. Aby się o tym przekonać, wystarczy rozejrzeć się wokół”.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika pulsar

Cóżsię dziwić, skoro cały

Cóżsię dziwić, skoro cały system religijny na świecie podlega pod szatana.
Wystarczy sobie wspomnieć co Szatan powiedział do Jezusa, gdy ten był kuszony, iż "podaruje Mu wszystkie królestwa świata" - a wiadomo, iż w tamtym czasie każde królestwo miało swój system wierzeń, więc wszystki religie podlegają szatanowi.

Portret użytkownika Hans

Niestety, Brytyjczycy to

Niestety, Brytyjczycy to naród zdegenerowany przez setki lat chowu wsobnego a ostatnio przez mieszanie się z imigrantami z Trzeciego Świata. Ich opinie na jakikolwiek temat są bezwartościowe i w dodatku aby je poznać nie trzeba robić żadnych sondaży - wystarczy obejrzeć ichnią telewizję.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Tak wszyscy popierają

Tak wszyscy popierają durnowatych brytoli, a co niedziela niemal na kolanach do kościoła ciągniecie i siedzicie wraz z radiomaryjnymi babciami w pierwszych ławach tak by łaska księdza na was spadła.
To nie religie odpowiadają za wojny i zło, to nie religia sieję nienawiść to tępi i ździczali ludzi.

Portret użytkownika Roki

Zgadzam się w 100 % całym

Zgadzam się w 100 % całym umysłem i duszą.
ale...
http://youtu.be/bA-9sMqgUnQ
... ateizm to głupota, to zło, to bezduszność, to stawianie jednych na piedestale a mieszanie innych z gównem tylko za  np.  geny,  ateizm prowadzi do holok..tfu...do ludobójstwa...rasizmu...prześladowań, bo człek to tylko bardziej rozwinięty zwierzak!!!!!

Idę se przez Warszafkę patrzę i z trudem oczom wierzę. Ludzie dzieci zamiast dobra, Boga, Jezusa Chrystusa, Dobrej Nowiny, Życia Wiecznego wybierają zombi, apokalipsę, śmierć, gwałt, zniszczenie...

Portret użytkownika Roki

Jolka a ty może przestań

Jolka a ty może przestań dżointować to zrozumiesz coś poza głupawym śmiechem i egoizmem i nie trać dżuli na napinanie siem bo ja nie jestem wcielonym złem...  Ja nie jestem ateistą i uważam że religia JEST szkodliwa i ZAKŁAMANA i służy czynieniu ZŁA, ale ateiści, komuniści to również ZŁO i to ateiści mają ludzi za zwierzęta np. Lenin, Trocki, Stalin, Hitler, Mao Zedong, Kim Dzong i można by tak wypisywać nazwiska bez końca a wypisałem tych którzy przelali ocean krwi ludzkiej!!! a tak na marginesie czy ty wogóle chodziłaś do szkoły? Czy idiotyczna teoria ewolucji (wiara ateistów) będąca  OBECNYM ponoć naukowym WYJAŚNIENIEM  ŻYCIA na ziemi nie kojarzy ci się z byciem zwierzątkiem, a nawet gorzej pra pra pra wnukiem zupy z kamieni!!!!??

Idę se przez Warszafkę patrzę i z trudem oczom wierzę. Ludzie dzieci zamiast dobra, Boga, Jezusa Chrystusa, Dobrej Nowiny, Życia Wiecznego wybierają zombi, apokalipsę, śmierć, gwałt, zniszczenie...

Portret użytkownika Dżolka

Wiesz, a ja do tej pory

Wiesz, a ja do tej pory myślałam, że najbardziej agresywni, ziejący jadem, nienawiścią itd są przede wszystkim ci "religijni", po Tobie widzę, że trzeba koniecznie rozszerzyć ten zakres. Jak nie wyluzujesz to Cię złość zeżre, razem z Twoją niebotyczną wręcz mądrością.

Portret użytkownika Roki

Jestem tak luźny że z trudem

Jestem tak luźny że z trudem to klepie ale...,  ja nie spodziewałem się niczego innego po tobie, wyśmiać lub tworzyć fałszywe teorie jakobym atakował kogoś z jednoczesnym zachowaniem TFU poprawności politycznej z twojej strony.... to jest twój FAŁSZ.....  Znałem wielu oświeconych jaraczy, luzaków śmiechowych paplaków, alkoholików i podobnych typów, a i sam byłem  w temacie dlatego mogę powiedzieć że od środka poznałem cudowny świat nałogów, ludzkiej parszywości, słabości w której własną matkę by sprzedali, więc będę dalej hahahaha ział jadem  że ćpanie, chlanie, palenie to nic dobrego, głupota i kula u nogi i kompletna iluzja. A  piszę o tym w temacie religii, bo dla wielu młodych ludzi to jest ICH religia
a tu kilka zasad luzaka nowoczesnusa pospolitusa ateistusa
1 dobrze się zabaw jakby jutro świat miał się skończyć
2 śmiej się zdrowo żygaj kolorowo
3 dobry towar nie jest zły tylko cena jest wysoka (uśmiech dila)
4 łatwa świnia nie jest zła co najwyżej źle wychowana aka świntucha
5 wolność to wolność a prawo, reguły i zasady to głupota i ciemnogród
 i na koniec chociaż Najważniejsze i podstawowe
6. MONEY, MONEY....MONEY, MONEY..... GIVE ME MY F...N MONEY AND WE'LL START F....N FUNNY.
TO BYŁO JA TAKI BYŁEM I Z TYM GÓWNEM SKOŃCZYŁEM NIE JESTEM MĄDRY CZY ŚWIĘTY POROSTU JESTEM OBUDZONY AKA SCHIZOFRENIK, i nie napisałem tego by komuś dowalić raczej życie i czas to zrobi.
PAAAAAAAAAAAA

Idę se przez Warszafkę patrzę i z trudem oczom wierzę. Ludzie dzieci zamiast dobra, Boga, Jezusa Chrystusa, Dobrej Nowiny, Życia Wiecznego wybierają zombi, apokalipsę, śmierć, gwałt, zniszczenie...

Strony