Brytyjscy naukowcy nie mogą rozwiązać tajemnicy średniowiecznego miecza

Kategorie: 

Brytyjscy naukowcy nie mogą rozwiązać tajemnicy średniowiecznego miecza. Aby rozwiązać tę zagadkę, British Library zaapelowała do wszystkich fanów łamigłówek i zagadek historycznych.

 

Znaleziony w Wielkiej Brytanii miecz średniowiecznego rycerza zaskoczył naukowców i historyków. Na jego środkowym rowku wygrawerowano osiemnaście tajemniczych liter NDXOXCHWDRGHDXORVI. Nikt nie umie rozszyfrować tych symboli od 200 lat.

Istnieje oczywiście kilka wersji na temat kodu. Jedni uważają, że jest to okrzyk wojenny. Inni twierdzą, że jest to zestaw liter wykuty przez niepiśmiennego mistrza. Według trzeciej wersji, miecz powstał w Niemczech, więc klucza na rozwiązanie zagadki należy szukać w języku niemieckim.

Broń została znaleziona w 1825 roku na dnie rzeki Witham w Lincolnshire. Miecz wykonano w 13 wieku i należał do zwykłego średniowiecznego rycerza. Mierzy około metra długości – dokładnie 96 cm i waży 1,2 kilogramów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika H.R.

To niech spróbują kodu

To niech spróbują kodu Normanów używanego przez nich do zabawy. Literę tekstu runicznego, czyli zapisanego futharkiem, zastępuje się ostatnią literą nazwy poszczególnego runu użytego w szyfrowanym tekście. Muszą jednak najpierw ustalić, którym rodzajem futharku mógł się posługiwać piszący. Może im co wreszcie wyjdzie.

Portret użytkownika Io600

To proste, wystarczy dodać

To proste, wystarczy dodać sumę różnicy kwadratu do pierwiastka iloczynu różnicy i wychodzi data urodzenia ojca brata córki zięcia bratowej babci Tereski, która mieszkała tego tam obok tamtego, co ten tego tu.
 

Portret użytkownika andy V

heheheh matis, talin i admin

heheheh matis, talin i admin to z pewnością jedna i ta sama osoba, mój syn w grach ma nick plmoknijb i myślicie że coś to oznacza, tym się człowiek od zwierząt różni że myśli abstrakcyjnie, ma wyobraźnie i tworzy często bez potrzeby znaczenia czy użyteczności.
Fakt w kiosku ruchu serwuje mniej mainstreamowe i z wyższej półki wiadomości.

Portret użytkownika Homo sapiens

Archeologia jest pełna

Archeologia jest pełna tajemnic, a największą jest nasza prawdziwa historia, której obawiają się elity NWO !  Oto kilka dodatkowych bardzo cennych starych zdjęć, wskazujących że konstrukcje megalityczne uległy zniszczeniu w wyniku WIELKIEJ katastrofy ! Nie zostały wcale zakopane przez mieszkańców, ale zalane wodami potopu. Od tamtej pory nikt ich nie "zamieszkiwał", nie używał !Widoczne uszkodzenia, których nikt nigdy nie naprawiał od czasu KATAKLIZMU !

Więcej zdjęć na ciągle aktualizowanej stronie:
http://popotopie.blogspot.com/2013/05/cywilizacje-popotopowe-czy-przedpotopowe.html
 
Dodatkowo prezentuję państwu całkiem ciekawe starożytne znalezisko !

Do czego starożytnym Hindusom służyć mogły ułamki mikrosekund? Pundit Kaniah wyjaśnił, że uczeni brahmini od zarania dziejów zobowiązani byli do zachowania tej tradycji w pamięci, choć sami jej nie rozumieli. Jedna trzystamilionowa część sekundy - kashta - nie może naturalnie mieć żadnego sensu praktycznego, jeśli nie dysponuje się urządzeniami, które mogłyby mierzyć czas z taką dokładnością. Z drugiej strony wiadomo, że czas życia niektórych cząstek atomowych: hiperonów i mezonów jest bliski jednej trzystamilionowej części sekundy.
Zdjęcie dziwnej istoty w goglach pochodzi z tego linku:
http://popotopie.blogspot.com/2013/10/operator-vimany-ze-starozytnej-ameryki.html
Wygląd cywilizacji Ziemian przed potopem był nie tylko szokująco odmienny od naszej dzisiejszej, ale działy się tam w pewnym momencie rzeczy, których dzisiejsze elity nie chcą, byśmy o nich wiedzieli oraz byli świadomi, o tym właśnie jest artykuł pt.:"Prawdziwy władca pierścieni - część II (Aktualizacja - wersja 2.2)"

Wygląda na to, że archeolodzy "restaurując" zabytki nieświadomie zacierają ślady kataklizmu...

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika angelus maximus rex4

"...Zgodnie z Sir Jamesem

"...Zgodnie z Sir Jamesem Jeansem 'strumień wiedzy podąża w kierunku niemechanistycznej rzeczywistości; wszechświat zaczyna przypominać bardziej wielką myśl niż wielką maszynę. Umysł nie wydaje się już dłużej przypadkowym intruzem w świecie materii [...] winniśmy raczej obwołać go stwórcą i zarządcą królestwa materii. [...] Wszechświat jest bez reszty myślą". ..."
Odpowiedz Homo,  Skąd ja o tym wiedziałem od dzieciństwa??

Portret użytkownika Rodak

To  prawda,że  nasza

To  prawda,że  nasza  historia  ,  wykładana  w  szkołach  i  uniwersytetach, nie  jest  prawdziwa, a  dreszcze  wzbudzają  próby  jej  ujawnienia, bo  to  pokazało  by, że  jest  manipulowana  w  kazdym  aspekcie, a  dodatkowo  n ie  pozwala  się  jej  uczyć  w  szkołach, bo  stanowi  zagrożenie  dla  elit  róznego  rodzaju, a  szczegóolnie  tych  majętnych.
Prawdziwa  historia  oraz  prawidłowe  nauczanie  w  szkołach  pozwoliłoby  na  szybszy  rozwój  ludzkości,  bo  już  dawno  udowodniono, że  umysł  zbiorowy  jest  o  wiele  mądrzejszy  od największych  ekspertów  wybranych i  kierunkowanych  przez  tych  , którzy  ich  wybrali.
Ukrywanie  odkryć  archeologicznych  jak   również  odkryć  technicznych powinno  b yc  karalne  , a  przede  wszystkim  niedopuiszczalne.