Ciekawe wschody Słońca zaobserwowano na Antarktydzie

Kategorie: 

Powyższe wideo zostało zmontowane na podstawie zdjęć z kamery internetowej umieszczonej w australijskiej bazie arktycznej. Poklatkowa animacja pokazuje zapadanie nocy i wschód czegoś umiarkowanie jasnego oraz za chwile właściwy wschód Słońca.

 

Film jest komentowany jako dowód na to, że coś rzeczywiście towarzyszy od jakiegoś czasu naszej gwieździe. Jednak konfiguracja nocnego nieba nad Antarktydą może tak znacznie odbiegać od tej znanej nam z Europy, że może się okazać, iż ów tajemniczy obiekt pojawiający się przed wschodem Słońca jest w istocie po prostu naszym Księżycem.

 

Jeśli jednak nie jest to Księżyc ani Wenus to należy zadać pytanie co to właściwie jest?

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika gośka

Witam, z tym "towarzyszem"

Witam, z tym "towarzyszem" słońca to nieźle sie uśmiałam, zrobiłam zdjęcie słońca bo sama chciałam sprawdzic, czy coś wyjdzie z tego i jak zobaczyłam obok to "coś" to mnie zamurowała i myslę sobie zrobie jeszcze raz. I co zobaczyłam?? że ta druga "plama" to po prostu odbicie od aparatu! zależy jak go ustawiłam - tam sie znalazła. Nawet na poddaszu jak odpowiednio ustawiłam aparat tak sobie wędrowała. proponuje sprawdzić!

Portret użytkownika Naukowiec

Jakiego znowu satelitę ?

Jakiego znowu satelitę ? Jakie refleksy ? Czy ty masz wogóle pojęcie o takich zjawiskach jak refrakcja ? Trza się wziąć Panowie za ksiązki i podstawy fizyki (optyki), a nie wymyślać bzdety ...

Portret użytkownika Naukowiec

Autor tego artukułu chyba

Autor tego artukułu chyba zapomniał, że mamy Księzyc, który na powyższym filmiku, każdego dnia, pojawia się nieco później.Niedługo, to rozmazane zdjęcie suszących się na sznurku gaci będzie postrzegane jako UFO.

Portret użytkownika NEDDON

Nie wiem, nie wydaje mi sie

Nie wiem, nie wydaje mi sie ze to Ksiezyc.  Przez co bylby on wtedy oswietlony ? Pisalem kiedys ze ja tez robie zdjecia i czesto fotografuje takze slonce. Nie wiem co to jest, ale te zdjecia wykonalem dzisiaj przed polodniem. [ibimage==10349==Oryginalny==none==self==null] [ibimage==10353==Oryginalny==none==self==null][ibimage==10361==Oryginalny==none==self==null]Pozdrawiam. 

Strony