Ciekawe zdjęcia nieznanego gatunku zwierzęcia z Islandii

Kategorie: 

Pierwsze skojarzenie, jakie się ma oglądając powyższy film to, że przedstawia słynnego potwora z Loch Ness. To nagranie nie pochodzi jednak ze Szkocji, ale z Islandii. Wideo nakręcił amatorską kamerą jeden z mieszkańców.

 

Według informacji prasowych film nakręcił niejaki Hjörtur Kjerúlf. Miejsce obserwacji zwierzęcia to lodowcowe rzeka Jökulsá í Fljótsdal, we wschodniej Islandii. Film przedstawia jakby wielkiego węża morskiego, zwierzę to autochtoni nazywają Lagarfljótsormurinn.

Podobno wiara w istnienie potwora z jeziora Lagarfijot sięga, co najmniej 1345 roku. Wierzono, że jego obserwacje to zły omen.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika lahud

Te, gramatyk! Zdania zaczyna

Te, gramatyk! Zdania zaczyna się dużą literą, tak samo jak zwroty Ty, Cię.
Przed "to rób" stawia się przecinek.
 
Skup się na meritum. W ogóle skup się, to sam przestaniesz błędy sadzić.
 

Portret użytkownika Cosiek

Eee, wybaczcie ale zawsze

Eee, wybaczcie ale zawsze mnie zastanawia jak w dobie tak dobrych aparatów i kamer prawie zawsze pod względem tych niesamowitych zjawisk są słabe jakości, wręcz pikseloza, nawet te z telefonów kamerki są dużo lepsze niż to nagranie.Te nagranie to istna pikseloza, nawet jezioro (poruszająca się woda z lodem) jest pikselowate. W takiej jakości to każdy amator video i grafiki może coś takiego zrobić. Odróżniam tylko ciemniejszy odcień poruszający się w białym odcieniu. Jestem neutralny do tego ćmoka z jeziora.