Ciekawy obiekt przelatujący na nocnym niebie zarejestrowano nad Australią

Kategorie: 

Obserwacji dokonano 18 kwietnia 2012 roku nad Melbourne w Australii. Użytkownik portalu YouTube o pseudonimie Lou20764 twierdzi, że nie potrafi zinterpretować, co to było. Podejrzenie pada na Międzynarodowa Stacje Kosmiczną ISS, która jest na nocnym niebie dość jasnym punktem.

 

Jednak właściciel nagrania ma wątpliwości gdyż, jak sam twierdzi, wypatrywał ISS wiele razy i nigdy przelot nie wyglądał w ten sposób.

[ibimage==13127==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Poza tym zadał sobie trud sprawdzenia gdzie w momencie wykonania nagrania znajdowała się stacja i według oficjalnych danych była wtedy nad Tasmanią i zmierzała w kierunku Nowej Zelandii. To, co zwróciło jego uwagę to fakt, że uchwycony obiekt nie jest sferą a w taki sposób ISS jest widoczny z Ziemi.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika lol

Widziałem coś podobnego gdy

Widziałem coś podobnego gdy mialem 15 lat na obozie na zadupiu w czechach , bardzo podobne tylko że bylo jakieś  200-300 metrów od nas i leciało chyba zgodnie jak droga prowadziła , noc była piękna gadaliśmy do czasu aż sie posraliśmy ze strachu i poszliśmy spać.  Dodam ze staliśmy w 4 osoby , 2 to widziały i uciekły spac. Tylko raz rano rozmawialiśmy o tym , a w zasadzie padło pytanie "widziałeś to ?" "tak" i tyle tego było.To był 1987 rok !!!!  Obiekt wielkości księżyca pomykał sobie bez dźwięku nad wsiową drogą.Pozdrawiam

Portret użytkownika zima

ISS przelatuje od linii

ISS przelatuje od linii horyzontu do lini horyzontu mniej więcej w dwie minuty... Poza tym jest punktem nie większym od innych gwiazd.  A gdzie jest obecnie ISS mozna sprawdzina na stronie http://www.heavens-above.com. 20 kwietnia w najwyższym punkcie nad Melbourne ISS była o godz 05:27:39. Więc to na pewno nie stacja kosmiczna.