Cud Słońca w Fatimie czy po prostu masowa obserwacja UFO

Kategorie: 

Epoka tak zwanych objawień maryjnych zaczęła się na dobre w XIX wieku. Nie warto się rozwodzić nad kolejnymi z rzekomych objawień jednak są wśród niech takie przypadki, które wręcz proszą o głębszą analizę. Takim przykładem są wydarzenia w Fatimie.

 

Pomijając religijny charakter tych zdarzeń warto się zastanowić nad pewnymi fenomenami im towarzyszącymi. Przypomnijmy, że wydarzenia w Fatimie miały swój początek 13 maja 1917 roku. Troje dzieci, Francisco i Jacinta Marto oraz Lucia dos Santos , ogłosiło, że objawiła im się Matka Boska i przekazała trzy tajemnice. Kościół katolicki uznał te objawienia za niebędące w sprzeczności z doktryną. Za cud uznał je w 1930.

 

Jednak nie tylko tajemnice fatimskie a zwłaszcza trzecia z nich są w tej całej historii fascynujące. Dnia 13 października 1917 roku doszło do symbolicznego zdarzenia określanego do dzisiaj, jako „Cud Słońca”. Świadkiem tego zdumiewającego fenomenu było ponad kilkadziesiąt tysięcy ludzi zgromadzonych w oczekiwaniu na objawienie Maryi. Według świadków tego zdarzenia Słońce zaczęło wirować na niebie. To niewytłumaczalne zjawisko zostało uznane oficjalnie za cud i w dużym stopniu przeważyło za uznanie objawień fatimskich przez Kościół.

 

Cud Słońca zastanawia do dzisiaj wiele osób. Jak podają źródła historyczne, zjawisko trwało 10 minut. Najpierw niebo pociemniało potem spadł z niego deszcz i nagle pojawiło się Słońce, które zaczęło wirować. Trudno, się dziwić, że zjawisko wywołało przerażenie ludzi przekonanych, że właśnie zaczął się koniec świata.

 

Wśród tłumu byli nie tylko ludzie prości, ale i naukowcy. Część z nich deprecjonuje to, co widziano twierdząc, że wrażenie migotania tarczy słonecznej wywołane zostało właśnie wpatrywaniem się w nią. Wiadomo, że Słońce pozostawia ślady na siatkówce a zbyt długie oglądanie go w taki sposób może nieodwracalnie ją uszkodzić powodując ślepotę. Być może ludzie widzieli to, co chcieli a resztę spowodowała atmosfera religijnego uniesienia, jednak to by było za proste wyjaśnienie.

 

Inni sceptycy twierdzili, że była to zbiorowa halucynacja. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi w jednym momencie widziało coś, czego nie ma? To również mało prawdopodobne. Pojawiły się tez opinie, że mógł to być parhelion, czyli słońce poboczne. Tylko, ze takie zjawiska są zwykle stacjonarne, parhelion nie wiruje.

[ibimage==11835==Oryginalny==none==self==null]

Badający ten „cud” doszli do wniosku, że była to boska interwencja i ostateczne potwierdzenie prawdziwości objawienia maryjnego w Fatimie. Jednak nie wzięto pod uwagę jeszcze jednej hipotezy. To, co widzieli ludzie mogło być obserwacją UFO. Całość objawień w Fatimie mogła być jakimś sposobem wpłynięcia kulturowego na ludzkość.

 

Dla niektórych to może brzmieć jak bluźnierstwo, ale czy taką teorię należy z góry odrzucić? Czy proste dzieci ze wsi, pasące bydło na łące widząc świetlistą postać mogli stwierdzić, co innego, niż że właśnie widzą Maryje? W czasach dzisiejszych uznaliby, że to UFO, w tamtych czasach naturalne było stwierdzenie, że to, co jest niewytłumaczalne pochodzi od Boga. To bardzo naturalne, że próbuje się opisywać nieznane rzeczy znanymi wzorcami i schematami. Ludzie w początkach XX wieku nie słyszeli nic o UFO nic, zatem dziwnego, ze uznano to za boską manifestację. Jak jest na prawdę? Nie wiadomo. Można przyjmować, że był to katolicki spektakularny cud albo, pojmując to dzisiejszymi kryteriami, niesamowita obserwacja UFO.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika pysiek

Spadł w tym czasie deszcz

Spadł w tym czasie deszcz wiec ludzie byli mokrzy i zabłoceni. Po cudzie byli czyści jak łza. Tak mówia przekazy historyczne. Po za tym nie  wiedzili czego sie spodziewa bo nawet dzieci fatimskie tego nie wiedziały. Po prostu miał sie odby jakiś cud. 

Portret użytkownika little grey bastards

@kicia nie bądź naiwna i

@kicia nie bądź naiwna i ślepa.Fragment zabawnego tekstu z infra.org na temat cudów Smile Ciosy z zaświatów?" Jednakże pewnego szczególnego dnia, kiedy Mendes spożywała wieczerzę ze swymi „wyznawcami”, napadła na nich grupa mężczyzn uzbrojonych w pałki. W wyniku bójki, jeden z mężczyzn zmarł, a sama wizjonerka straciła zęby. Oficjalne wyjaśnienie mówiło, że… odpowiedzialni byli za to chuligani z Fatimy, obawiający się o przejęcie przez Mendes „cudownego biznesu”. Inspiratorem miał być lokalny duchowny, który uznał kobietę za popleczniczkę Szatana. " Źródło: http://infra.org.pl/wiat-tajemnic/tajemnice-religii/1086-ezkioga-zapomniana-fatima Niezłe jajca, a naiwnych nie brakuje by w te dyrdymały wierzyć, pewnie po dziś dzień. Pseudo cuda na kiju, objawień matek, ojców, babek i dziadków.

Portret użytkownika kicia

A dlaczego to było UFO a nie

A dlaczego to było UFO a nie cud Boży? Przecież to takie samo wytłumaczenie. Bóg poruszył słońce widziały to tysiące osób a jednak są madrale, które to podważają nawet nie widząc cudu bo z góry przyjmują bardziej prawdopodobne UFO niż Boga. Hehehe śmieszą mnie tacy ludzie. Ciekawe czy jak umrzecie i staniecie przed Bogiem to też powiecie, że to UFO HAHAHAHHAHAHAH

Portret użytkownika little grey bastards

Ludzie dajcie spokój z tymi

Ludzie dajcie spokój z tymi "tajemnicami", wystarczy w internecie poszukać informacji z wiarygodnych źródeł i wiadomo o co w tym wszystkim chodzi. To jest biznes K-K, robią na tym kasę i przyciągają wiernych na tego typu "cuda". W dawnych czasach ludzie byli (ciemni) niewykształceni i dali się na to nabierać, obecnie jest inaczej.Poniżej przedstawiam fragmenty ze strony Infra.org" Sekrety fatimskieZwolennicy prawdziwości fatimskiego cudu zwracają także uwagę na kilka przepowiedni, jakie Matka Boska rzekomo przekazała Lucii, z których jedna dotyczyła rychłej śmierci pozostałej dwójki wizjonerów. Francisco i Jacinta zmarli niedługo potem na grypę (kolejno w 1919 i 1920). Jednakże Sandra Zimdars – Swarz (autorka ksiązki „Encountering Mary”) zauważa, że „to, co wielu wiernych uważa dziś za słowa uzyskane w czasie objawienia pochodzi w rzeczywistości z pamiętników spisanych przez Lucię w czasie pobytu w zakonie między 1935 a 1941 rokiem, a więc na wiele lat po serii wydarzeń związanych z rzekomymi objawieniami”. W rzeczywistości pierwsza „przepowiednia” Lucii, która dotyczyła śmierci jej kuzynów pojawiła się… w 1927, a więc 7 lat po fakcie! " " Co do innych przepowiedni, to zostały one częścią trzech fatimskich sekretów, które zostały objawione Lucii 13 lipca 1917 roku. W jej pamiętniku pierwszy z sekretów jest wizją piekła. Drugi z kolei dotyczył końca I Wojny Światowej z zastrzeżeniem, że „jeśli ludzie nie przestaną obrażać Boga, za pontyfikatu Piusa XI wybuchnie jeszcze gorsza”. Ponieważ jednak pamiętnik Lucii, w którym zapisano przepowiednie powstał w sierpniu 1941 roku, jej wizje znowu nastąpiły po fakcie. " Źródło: http://infra.org.pl/wiat-tajemnic/tajemnice-religii/945-fatimskie-tajemnice Moim zdaniem zachowanie się K-K jest karygodne, ponieważ okłamują ludzi i zachowują się jak totalitarna sekta. Mam nadzieję a właściwie wieżę że ludzkość wkońcu obudzi się z tego letargu religijnych manipulacji, propagand i zacznie racionalnie myśleć nad swoją przyszłością. 

Strony