Cygankę z IQ wyższym niż u Einsteina zaproszono do Oxfordu

Kategorie: 

Młoda Brytyjka pochodzenia romskiego - 13-letnia Nicole Barr, otrzymała zaproszenie do studiowania na Uniwersytecie Oksfordzkim. Według wyników badań Mensa, IQ Nicole wynosi 162 punkty i jest wyższa niż u Alberta Einsteina i Stephena Hawkinga.

 

Dziewczyna, która urodziła się w cygańskiej rodzinie przemierzającej Wielką Brytanię kamperem, chce studiować medycynę. Jak donosi brytyjski dziennik The Daily Mail, nastolatka często jest jednak nieobecna w swojej szkole podstawowej.

Zdaniem matki, wybitne umiejętności Nicole zostały zauważone w bardzo młodym wieku. I tak, mając dwa lata dziewczyna znała arytmetykę i mogła rozwiązywać proste zadania. W wieku 10 lat radziła sobie z algebrą, którą rozumiało tylko kilku jej rówieśników w szkole, a jej punktem odniesienia była „Krótka historia czasu" Stephena Hawkinga.

Ojciec Nicole, sprzątacz i pracownik drogowy, wpadł na pomysł, aby córka napisała test Mensy. Wynik był tak imponujący, że Barr została zaproszona do Oxfordu. Ponadto, Nicole otrzymała zaproszenie do udziału w konferencji w Brukseli dot. problemów edukacyjnych Romów w Europie, gdzie uczestniczyła z matką i wystąpiła z referatem.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Lila

Skoro 13 letnie dziecko

Skoro 13 letnie dziecko rzadko pojawia się nawet w podstawówce, gdzie uczy się pisać i czytać to chyba jasno wynika z tego, że problemy edukacji Romów są spowodowane przez nich samych.

Portret użytkownika zadziwiony

Gdyby dzieci w szkołach nie

Gdyby dzieci w szkołach nie były dobijane bezmyślnością rodziców, kretyństwem "programu" nauczania, lenistwem i beznadzieją nauczycieli, gdyby starsi nie mieli w perspektywie jedynie zap.anie 20/24h aż do śmierci za minimum egzystencji itd itd, to obenie średnie IQ mensy stałoby się średnim IQ normalnego społeczeństwa.
Nic tak nie zabija jak "normalna rzeczywistość" skonstruowana przed setkami lat i kultywowana/wymuszana do dzisiaj przez despotycznych staruchów.

Portret użytkownika Sio

Mam przyjaciólkę z UK, która

Mam przyjaciólkę z UK, która była dyrektorem Mensy przez pewien czas, nazywa się Carol. Jak na polskiiego głupka podobno ze zmywaka miewaliśmy niezłe pogawędki.
 
Jest inteligentna owszem, ale cały czas pakuje się w problemy. Nie wiem czy to co mensa nazywa wielką inteligencją ma jakieś znaczenie. Dla mnie to pewien rodzaj percepcji kojarzenia faktów i informacji nic więcej.

Strony