Czy asteroida 2005 YU55 stanowi realne zagrożenie dla Ziemi lub Księżyca?

Kategorie: 

Asteroid 2005 YU55 ma około 400 metrów średnicy i co niezwykłe, to spore ciało niebieskie przeleci bardzo blisko Ziemi już 9 listopada tego roku. Co ciekawe akurat wtedy nasza planeta powinna wejść w przestrzeń pełną gruzu niesionego wraz z kometą Elenin.

 

Fora internetowe ledwie uspokoiły się po ostatniej gorączce związanej z Kometą Elenin, ale znowu mają wdzięczny powód do spekulacji.

 

Asteroida przejdzie w odległości 329 114 km od Ziemi, czyli bardzo bardzo blisko Księżyca. Niektórzy spekulują, że być może nawet uderzy w Księżyc. Powodując niesamowite widowisko a może i fragmentację części gruntu księżycowego, co potencjalnie mogłoby wyrzucić gruz, który zagroziłby Ziemi.

 

NASA zorganizowała w ten czwartek konferencję, która w całości była poświęcona NEO (Near Earth Objects), czyli obiektów w pobliżu Ziemi. Zapis konferencji jest dostępny poniżej.

 

 

Oczywiście nie padły żadne sensacje i NASA oraz jej agenda w postaci JPL (Jet Propulsion Laboratory) nadal podtrzymuje trajektorię przejścia asteroidy 2005 YU55.

 

Przelot asteroidy tej wielkości, zwłaszcza odkrytej i oczekiwanej jest czymś unikalnym i stanowi również okazję do obserwacji w paśmie podczerwonym oraz w paśmie rentgenowskim.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem tego Boga ?  Czyż może od Boga się różnić ?   Czyż dąb nie jest w żołędziu zawarty  ? Czyż Bóg nie jest ukryty w Człowieku ?