Czy NASA celowo koloruje zdjęcia z Marsa i Księżyca?

Kategorie: 

Rzeczywista kolorystyka Marsa jest czerwona. Od zawsze wmawiano nam, że ta planeta to czerwona planeta, dlatego gdy pojawiły się pierwsze zdjęcia z jej powierzchni nikogo nie dziwiło to, że wszystko miało poświatę czerwieni. Jednak są osoby twierdzące, że prawdziwe kolory tego globu są znacznie bardziej zbliżone do tych, jakie widzimy na Ziemi.

 

Czy to możliwe, że ktoś celowo stosuje czerwone filtry zmieniające rzeczywistą kolorystykę widoczną z powierzchni Marsa? Przede wszystkim warto sobie zadać pytanie, po co ktoś miałby to robić. Dlaczego komuś miałoby zależeć na ukrywaniu rzeczywistej kolorystyki "Czerwonej Planety"? Czy kolor tego globu stał się swoistym aksjomatem? Tak, że nawet, gdy fakty wskazują na obecność niebieskiego nieba to jest to tuszowane?

 

Ta teoria na pierwszy rzut oka nie trzyma się kupy, ale twórcy zamieszczonego powyżej filmu dowodzą, że z łatwością da się to udowodnić, że ktoś wprowadza ludzkość w błąd. Jednak metody stosowane do potwierdzenia tej teorii są delikatnie mówiąc naciągane. Porównuje się kolorystykę robotów samojezdnych na podstawie zdjęć z Ziemi i na Marsie. Rzeczywiście różnice istnieją, ale skąd przekonanie, że to specjalny filtr a nie poświata marsjańska.

Tak czy inaczej temat jest dość ciekawy i wart zastanowienia zwłaszcza, że kolorystyka Księżyca ze zdjęć udostępnionych przez Chińską Agencję Kosmiczną odbiega od tej prezentowanej nam przez NASA. Nadal jednak nie wiadomo, po co ktokolwiek miałby dokonywać korekt tego typu. Co mogłoby to ukrywać? Jeśli marsjańskie niebo jest rzeczywiście niebieskie to trudno sobie wyobrazić, ze jest to możliwe bez istnienia tam atmosfery. A skoro istnieje tam atmosfera to może istnieje tam dużo więcej ciekawych rzeczy niż tylko kupa czerwonego gruzu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika piom255_82

niestety księżyc jet

niestety księżyc jet kolorowy, ale...ale... ale... te kolory sa bardzo blade, bardzo blade, są tam odcienie zieleni, niebieskiego ,, brązu, nawet bordo, ale mówie jszcze raz... te odcienie sa blade bardzo blade, a to że świeci na jsno to tylko wina energii zebranej na tkz "glow", glow'y powodują, ze tak swieci, rzeczywiste kolory sa przedstawione na stronach trzeba tylko dbrze poszukac. My... widzowie z ziemi, nie widzimy tych kolorów, bo uniemozliwia nam jasne siwecenie ksiezyca, natomist z bliska jest troche inaczej hehe, podobnie masz z autem... wyobrz sobie ze jedziesz rozowym autem po ulicy, nagle wlaczasz dlugie swiatla ktore sa mocne.... obserwator nie widzi koloru auta tylko swiecenie Smile taki motyw. Mowi wam to astrofizyk, takze panowie ogarnijcie sobie troszke temat i zastanowcie sie sami czemu nasa zawsze dawala zdjecia czarno-biale na strony do publicznego wgladu Smile powodzenia

Portret użytkownika xylotet

Jeśli większość ludzi

Jeśli większość ludzi przestanie wierzyć w kretyńską ideę że jesteśmy sami w kosmosiea Bóg tylko nas wymyślił (luckość i jej krwawa historia jest godna swojego Boga)to okaze się że nie tylko w kosmosie ale wokół nas tętni życie którego wcześniej nie widzieli naukowcy a za nimi mieszkańcy ziemi.Żyjemy w umownej rzeczywistości wktórej jesteśmy w centrum kreacji. 

Portret użytkownika Biały Wilk

Wszystko co powstało w jednej

Wszystko co powstało w jednej reakcji ma te same własności .
Jak chcecie zobaczyć Księżyc w mniej więcej naturalnych barwach to polecam wycieczkę do kopalni andezytu lub bazaltu ewentualnie tam gdzie są czynne wulkany .
zasadniczo świat nie różni się niczym tylko na naszym naturalnym satelicie jest brak atmosfery , która by rozpraszała światło.
 A Mars wygląda jak powierzchnia wulkanu nawet występuje ten sam rodzaj skał.
nAWET NA ODLEGŁYCH GWIAZDACH PIERWIASTKI I ZWIĄZKI CHEMICZNE MAJĄ TE SAME WŁAŚCIWOŚCI
 

Portret użytkownika renia

A MNIE SIĘ WYDAJE  ŻE TO MOŻE

A MNIE SIĘ WYDAJE  ŻE TO MOŻE BYĆ ROBIONO CELOWO , TYLKO ŻE TO NIE CHODZI IM O NAS ZWYKŁYCH LUDZI , ALE TO JEST RYWALIZACJA MIĘDZY PAŃSTWAMI O WPŁYWY WŁADZĘ ITD. A TO CO MY ZOBACZYMY CZY NAM PRZEKAZUJĄ TO JEST TAK NAPRAWDĘ WYCINEK A LUDZIE POŁYKAJĄ WSZYSTKO , CI CO SĄ MĄDRZEJSI POTRAFIĄ PODEJŚĆ DO TEGO Z DYSTANSEM A RESZTA SIĘ WAFA PO KTÓREJ STRONIE STANĄĆ A IM TO JEST NA RĘKĘ

Portret użytkownika Servantes

A może oni specjalnie

A może oni specjalnie retuszują w dodatku tak nie profesjonalnie,żeby nawet amatorzy wyłapywali te zaretuszowane fragmenty.Może oni chcą żebyśmy myśleli że oni nas okłamuja...tylko jaki mieliby w tym cel?

Portret użytkownika edmund

mnie zainteresowały nie tyle

mnie zainteresowały nie tyle kolory, co ostrość zdjęć po obróbce w PSP.
Zdjęcia okazuję się dużo ostrzejsze i mają więcej danych. Dla mnie to przesądza, że NASA doprawiło zdjęcia.
 
Nawiasem w 3min 20sek pojawia sie ciekawy artefakt, jakby wziernik z mocno utlenionym obszarem obudowy.
Tlenek jest delikatnie rozproszony wokoło.  Ciekawe.

Portret użytkownika gash

  Ta jasne, korekcja koloru w

 Ta jasne, korekcja koloru w photoshopie - wielki wyznacznik kolorów na zdjęciach. Jak twórcy tego filmu są tacy sprytni to niech zrobią sobie fotkę o zachodzie słońca gdy wszystko ma czerwonawą poświatę i zastosują tą metodę. Wtedy się przekonają jak rzeczywiste kolory potrafi ukazać ten filtr - profesjonalni graficy prawie w ogóle nie korzystają z tego narzędzia, gdyż jest to głupi automat, który tylko potrafi zaspokoić laików przy obróbce sweet fotek. Kolory rejestrowane w kosmosie przez sprzęt kalibrowany na ziemi, to szerokie zagadnienie i już naprawdę mądrze ludzie sie tym zajmowali wiele lat przedtem nim admin zapodał ten genialny film. Polecam czytać "Wiedza i życie" - tam parę lat temu był dobry artykuł na właśnie na temat obróbki zdjęć z kosmosu. 

Strony