Czy na powierzchni Marsa mogą żyć zwierzęta?

Kategorie: 

Od 2006 marsjańska sonda badawcza Mars Reconnaissance Orbiter przesłała już kilkadziesiąt tysięcy zdjęć. Jedno z nich pokazuje fragment powierzchni, na który może znajdować się jakąś forma życia.

 

Obraz przesłany przez orbiter przedstawia coś pozostawiające spiralny szlak charakterystyczny dla sposobu poruszania się robaków. Może to być bardzo duże stworzenie mieszkające pod marsjańskim gruntem. Ale może istnieje jakieś inne wyjaśnienie tego, co widać na zdjęciu. Niektórzy sugerują, że to może być tornado, ale musiałoby być ogromne.

[ibimage==12438==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Przypomina to trochę wyobrażenie fantastycznych robaków, czerwi, jakie zamieszkiwały fikcyjna planetę Diuna z powieści Franka Herberta. Takie formy życia hipotetycznie mogłyby istnieć tylko, jeśli faktycznie pod powierzchnią Marsa znajduje się woda. Ciekawa marsjańska anomalia.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Nn

LUDZIE PUKNIJCIE SIĘ!!!! Kto

LUDZIE PUKNIJCIE SIĘ!!!! Kto takie brednie tu umieszcza?! To jest zdjęcie, które już wczoraj było zamieszczone na oficjalnej stronie NASA i to nie jest żaden robak tylko kilkusetmetrowy wir pyłowy. Ta strona obraża inteligencję wielu osób, nie wiem kto to tutaj prowadzi, ale robi to strasznie nieudolnie i sieje dezinformacyję i nieprawdę. Zresztą nie tylko w tym przypadku.

Strony