Diamenty z ludzkich szczątków zyskują popularność na całym świecie

Kategorie: 

Szwajcarska firma rozpoczęła produkcję diamentów z prochami zmarłych. Ludzie, którzy zdecydowali się na kremację swoich bliskich, będą mogli zamówić diamenty z popiołem, które zawsze będą przypominać im o bliskich. Pierwsza tej technologii w Europie użyła firma Algordanza Memorial Diamond.

 

Istota tej techniki polega na tym, że diament składa się z atomów węgla. Jest to bardzo przydatne, ponieważ ciało człowieka zawiera około 18 % substancji. W celu stworzenia sztucznego diamentu, firma używa specjalistycznego sprzętu, który tworzy je pod wysokim ciśnieniem. Na powstanie biżuterii potrzeba 450 gramów popiołu i tygodnia czasu. Diamenty syntetyczne otrzymywane w ten sposób są zwykle niebieskie. Jest to spowodowane dużą ilością substancji chemicznych w ludzkim ciele.

Firma, której siedziba znajduje się w Szwajcarii, oferuje szeroką gamę kamieni w różnych kształtach i rozmiarach. Koszty zakupu tych precjozów są bardzo wysokie. Ich ceny zaczynają się od 3 tys. dolarów i zależą od wielkości nabywanych pierścieni i pierścionków.

„W rezultacie kamień będzie wieczną pamiątką lub schedą, przekazywaną z pokolenia na pokolenie” - mówi Frank Ripka, dyrektor techniczny szwajcarskiej firmy.

Z kolei firma LifeGem z siedzibą w Elk Grove Village w Illinois uważa, że jest wynalazcą tej technologii i właścicielem patentów w Stanach Zjednoczonych. W ciągu roku obsłużyła już ponad tysiąc klientów, podaje ABCNews.com. W ostatnich latach ceny diamentów wahały się dość mocno. Od 2011 do 2012 roku cena surowca i polerowanych diamentów spadła odpowiednio o 14 % i 13%.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika nn

O tych diamentach pisali już

O tych diamentach pisali już parę lat temu.
Ciekawe ilu kanciarzy myśli o interesie życia. Są kraje, w których pozyskanie zwłok jest bardzo łatwe, więc produkcja może ruszyć pełną parą. Na pierwszy rzut oka pewnie nie ma większej różnicy.

Portret użytkownika leszek_l

Fajne  to jest.  Podobie było

Fajne  to jest.  Podobie było pewnie przed potopem. Dzisiaj znaleziska z tamtych czasów wprawiają w zadumę naukowców. Wyjaśnienie może jednak być znacznie prostsze i podone do tych z artkułu. Np te dziwne kulki z RPA to może nie jakaś High technologia, tylko coś przyziemnego i starego. np. skamieniałe odchody wodza wioski. ( kto wie jak po tylu latach będą wyglądać ekstrementy przedstawiciela władzy ??? )

Portret użytkownika baca

ciekawe dlaczego w ogóle

ciekawe dlaczego w ogóle pozwolono to opatentować - przecież to matka natura wymyśliła jak produkować diamenty - powstają w złożach bogatych w węgiel pod wpływem ekstremalnych temperatur i bardzo wysokiego ciśnienia - potem potrzeba jeszcze jeszcze jakiegoś wulkanu żeby je przetransportować spod skorupy na powierzchnię i to jest wszystko... oto cały proces technologiczny... żaden matoł ze Szwajcarii nie może czerpać z tego licencji albo praw patentowych... i cały świat tego matoła olewa Smile
istnieją przecież bajecznie tanie tarcze diamentowe do cięcia glazury a więc proces tworzenia sztucznych diamentów nie jest tak naprawdę czyjąś własnością... ten patent to jakieś nieporozumienie...

Portret użytkownika NoNieMoge

Baca ale to by bylo cos dla

Baca ale to by bylo cos dla ciebie- Ludziska by sie cieszyly ze juz [ciach] a twoi by sie cieszyli zes nawet jako diament niebieski tylko z ta roznica ze po smierci byl bys cos wart.
Zrob nam ta przysluge i idz na ochotnika-pokarz ze masz wiecej jaj niz twoi zydowscy wrogowie i daj sie spalic zywcem.
[ciach]
edit: skasowane
ostrzeżenie !
Moderator

Portret użytkownika ks

Chodzii o to ze takich

Chodzii o to ze takich diamentow sie nie odsprzedaje a to prowadzi do utrzymania wciaz wysokich cen na rynku. Jeszcze jeden swietny chwyt reklamowy. Chase wykrecil ten numer w latach ( chyba ) 50-tych. Tylko pirscionek z diamentem jest dowodem na to ze kocha a tym gorecej im diament wiekszy a pirscionka zareczynowego sie nie odsprzedaje wiec ciagle jest ich za malo na rynku aby cena spadla. Pozdrowionka.

Portret użytkownika kuzYn

Pierścionków ze zwłok nie

Pierścionków ze zwłok nie kupuje się na zaręczyny, bo to było by niesmaczne. Biggrin
Natomiast ceny nie utrzumują sie dlatego że ludzie kupują je w pierścionkach, ale dlatego że to świetna lokata kapitału.
Ich wartość nie spadnie nawet po upadku jakiejś waluty.

 

Portret użytkownika JD

"Ich wartość nie spadnie

"Ich wartość nie spadnie nawet po upadku jakiejś waluty.".
 
Byc może ich cena rzeczywiście nie spadnie po upadku jakiejś waluty.
Natomiast ich cena z całą pewnością spadnie, jeśli tylko pojawi się technologia pozyskiwania dużej ilości taniej /zwanej "darmową"/ energii. Wtedy Szanowny Pan KUZyN kupi sobie na wolnym rynku tonę węgla, kupi odpowiednią prasę i mając nieskończoną ilość prawie darmowej energii wyprodukuje z tony węgla tonę diamentów, po czym zacznie je sprzedawać. Ale wtedy koledzy Szanownego Pana KUZyNA wyszpiegują w jaki sposób zarabia na życie i  zaczną robić to samo, potem kolejni i w ciągu krótkiego czasu biedni ludzie będą kupowali od nich diamenty zamiast węgla do palenia w piecu.

Portret użytkownika kuzYn

Piszę o tym co jest obecnie,

Piszę o tym co jest obecnie, a nie co może się wydarzyć. Jeśli pojawiła by się w przyszłości bardzo tania energia, to i tak świat przewróci się do góry nogami, i bedzie to dotyczyło każdej dziedziny życia.

 

Portret użytkownika b@ron

i dlatego bardzo tania

i dlatego bardzo tania energia nigdy się nie pojawi...nawet gdyby odkryto darmową energię , to darmowa bedzie tylko dla koncernów ...które to koncerny po doliczeniu ...khe khe...kosztów manipulacyjnych ,sprzedadzą tą energię Kowalskiemu po cenie którą ustanowią między sobą...na "koszty manipulacyjne" wliczone zostaną wszelkie koszty ...jakie poniesie koncern ,aby tak "zmanipulować " Kowalskiego , by ten płacąc powiedzmy na to 200zł za darmową energię miesięcznie ...klaskał uszami z radości , że wreszcie coś dają za darmo...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Endor

Żydzi wiedzą dobrze że nie

Żydzi wiedzą dobrze że nie wolno dotykać trupów ani brać rzeczy zmarłego bo to prowadzi do nieczystości a o tym jest w św. Bibli danej nam przez Boga który się objawił Izraelowi i o tym powinniśmy pamiętać i się modlić za zmarłych by poszli do nieba z czyścca.

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika baca

święte słowa - powinniśmy o

święte słowa - powinniśmy o tym pamiętać, że ci żydzi, którzy wyłudzali i przejmowali doczesne majątki po uczestnikach powstania listopadowego, (zmarłych, poległych, zesłanych na Sybir, wygnanych z kraju lub zakapowanych do cara) są nieczyści, tak jak Mendor mówisz....
i chyba nie warto się modlić aby wypełzli z czyśćca, niech sobie ony już tam będą...
i aha to kiedy się bozio objawił Izraelowi?
Palestyńczycy, czyli obecne na miejscu ofiary kolejnego żydowskiego ludobójstwa, powinni go chyba też wtedy zauważyć, jak sądzisz?