Na dnie Bałtyku wykryto obiekt w kształcie spodka

Kategorie: 

Szwedzka grupa przeszukująca za pomocą sonarów dno morskie znalazła dziwny obiekt na dnie Bałtyku. Wygląda jak wielki spodek UFO.

 

Zdjęcia z sonaru nie są najlepszej jakości, ale widać zarysy kształtu i obiekt posiada niesamowite podobieństwo do zarysu Sokoła Milenium z filmu Gwiezdne Wojny.

 

Zdjęcie to zasługa zespołu Ocean Explorer, doświadczonej grupy szwedzkich poszukiwaczy wraków, którzy mają na koncie wiele sukcesów wraz z podniesioną z dna imponującą kolekcją rzadkiego i drogiego szampana.

 

Lider wyprawy Peter Lindberg zauważył, że tajemniczy obiekt ma jakieś 60 metrów. Ślady w dnie oceanu obok wyglądają niemal jakby wpadł w poślizg i zsunął się.

 

Są szanse, że odkrycie ma o wiele mniej podniecające wyjaśnienie niż pochodzące z innej planety. To może być wrak zatopionego statku lub zalane stanowisko archeologiczne. Nie będzie jednak więcej informacji dopóki zespół nie zacznie ponownie eksplorować tej okolicy.

 

Pierwotnie Ocean Explorer nie zamierzał sprawdzać obiektu ze względu na znaczny koszt podwodnej eksploracji. Znalezisko wzbudziło jednak tak wiele emocji i napływ darowizn, że w najbliższym czasie zespół planuje ponownie zbadać tą okolicę.

 

 

Źródłohttp://news.cnet.com/8301-17938_105-20087038-1/mysterious-ufo-like-object-spotted-on-sea-floor/

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)