Druga część zagadkowego filmu Parkera Wrighta zastanawia internautów

Kategorie: 

Jak nie trudno się było domyśleć, dziwne nagranie, które przed paroma miesiącami zainteresowało sobą internautów doczekało się swojej kontynuacji. Trzydziestego pierwszego grudnia, równo o północy użytkownik YouTube o nicku Parker Wright wypuścił do sieci nowy film, tym samym po raz kolejny wywołując internetową burzę mózgów.

Tym razem sprawa ta prezentuje się jednak nieco inaczej. Znając niejako tożsamość autora (nadal mamy do dyspozycji jedynie jego konto na YouTubie i profil na Facebooku) łamanie zagadek przebiega już w nieco inny sposób. W tym przypadku autor sam komunikuje się z deszyfrantami dając im wskazówki i porady co do rozwiązania niezrozumiałych bądź uszkodzonych fragmentów nagrania. Co więcej, z wysłanych przez niego wiadomości na Facebooku wynika jasno, że on sam ukrył też w Warszawie kilka pendrivów z oryginalnymi nieuszkodzonymi kompresją fragmentami nagrania.

IB Image

Naturalnie minęło zbyt mało czasu by wysnuć jakiekolwiek teorie odnośnie przekazów ukrytych w tym nagraniu. Zgodnie z tym co pisał sam autor, jest ono ogólnie "lepsze" co pomijając jego dość pokrętne rozumienie tego słowa, ma zapewne oznaczać, że będzie ono dużo trudniejsze do złamania. Na ten moment internauci komunikujący się za pomocą czatu IRC odnaleźli zaledwie kilka ukrytych obrazów w dźwięku i złamali niektóre z szyfrów ukrytych w dźwięku i obrazie.

IB Image

Oryginalne obrazy

IB Image

Wyraźniejszy obraz z napisem oraz oryginalne zdjęcie Piss Christ

Odnalezione do tej pory przekazy zawarte w spektrogramie  są dość szczątkowe, co wcale nie oznacza, że nie dorobiono do nich już jakichś ideologii. Cały film ma zdaniem wielu wyraźny charakter obrazoburczy, na co wskazuje nie tylko wykorzystanie wielu dość enigmatycznych zwrotów pokroju „ You die when there is noone watching” (Umierasz z chwilą gdy nikt nie patrzy) lub dość oczywistych w stylu „Do not educate yourself to the point of blindness” (Nie edukuj się aż do punktu zaślepienia), ale choćby zawarcie w nim zdjęcia, które wywołało niemałą sensację w środowiskach artystycznych zatytułowanego Piss Christ skłoniło niektórych do refleksji nad tym co autor miał na myśli.

IB Image

Zgodnie z wpisem na Wikipedii

Piss Christ to kontrowersyjna fotografia amerykańskiego fotografika Andresa Serrano przedstawiająca mały, plastikowy krucyfiks z ciałem Jezusa Chrystusa, zanurzony w naczyniu z moczem artysty.Wystawiona w 1989 roku fotografia wywołała skandal i falę krytyki pod adresem jej twórcy. Artyście zarzucano bluźnierstwo i przekroczenie granicy wolności słowa.

Ukryte przekazy nie znajdują się oczywiście tylko w dźwięku, ale i również w obrazie. Na pierwszy ogień internauci wzięli sobie szyfr zwany czasem szyfrem masońskim. Jego elementy były wyraźnie widoczne w momencie gdy w kadrze pojawiła się druga postać ubrana w białą koszulę nocną.

IB Image

Po złamaniu szyfru internauci dotarli do wiadomości o treści RUTIROM MAUQMUN MUIDUTS MITCEFREP DA co okazało się oczywistym bełkotem. Po zasugerowaniu się wskazówką Wrighta jeden z internetowych deszyfrantów czytając tą wiadomość wspak doszedł w końcu do prawidłowego zdania czyli PERFECTIM STUDIUM NUMQUAM MORITUR. Zabawne w tym jest to, że w czasie gdy anglojęzyczni użytkownicy internetu przetłumaczyliby tę frazę na „Idealna nauka nigdy nie umiera”, to wrzucenie tego do Google Translatora i przetłumaczenie tego na język polski owocuje o wiele bardziej ciekawym tłumaczeniem na „Tęsknota nigdy nie umiera”. Nie wiem czy ma to jakiś związek i czy nie jest to w pewnym sensie błąd tłumaczenia, niemniej zakładając, że oryginalny twórca nagrania jest Polakiem, to nie wykluczone, że mógł popełnić taki błąd.

IB Image

Następnie zainteresowanie padło na wiadomość ukrytą w alfabecie morsa. Początkowe trudności związane ze zrozumieniem jej treści, ponownie zostały rozwiane po odwróceniu kolejności liter. Końcowy przekaz przedstawiał wiadomość o treści „The Aim Of My Life is to Overthrow the Monarchy” co jest cytatem jednego z niemieckich marksistów Karla Liebknechta.

 

Jest to jedynie niewielka frakcja tego co ten film ma w sobie ukryte. Odnalezione przez redditowców przekazy mogą ale wcale nie muszą być wszystkimi ukrytymi w tym nagraniu. Zagadka staje się o wiele większa gdy przyjrzymy się facebookowemu profilowi Parkera Wright i zauważymy jego dziwne zainteresowanie dość dziwnymi aplikacjami.

IB Image

Czy aspiruje on do wywołania takiego samego zamieszania jak niegdyś sławna inicjatywa Cykada 3301 ? Trudno odpowiedzieć z całą pewnością na jakiekolwiek pytanie o jego motywy, ponieważ nadal nie wiadomo, czy jego rzekome przepowiedzenie ataków z 13 listopada można potraktować jako czysty łut szczęścia, czy zwyczajnie dobre rozeznanie w temacie. Na ten moment jedyne co możemy zrobić to czekać i mieć nadzieje, że internety jak zwykle nas nie zawiodą.

 

Kilka przydatnych linków dla tych, którzy chcą obserwować całą tę sprawę.

Post na reddicie

Google Drive ze znaleziskami

Chat IRC na którym użytkownicy rozwiązują tę sprawę

Post na stronie Gadgetzz na którym okazjonalnie pojawiają się updaty

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

Na takie "projekty" jest

Na takie "projekty" jest zawsze JEDNA DOBRA RADA.... CAŁKOWITE IGNOROWANIE ZJEBA..... I zawsze wtedy jest pewność iż wiedziony swoją "koszerną genialnością" SAM WYJAWI CO W DANYCH FILMIKACH POUMIESZCZAŁ i ZA CZYJĄ KASĘ...... Bo szkoda czasu na urojenia kolejnego paranożydalnego pierdolca z rasy bałwanów.... zwłaszcza że, jak to wyjawił sam żydowski psychiatra w badaniach prowadzonych w USA w latach 70, 300% żydów jest w mniejszym lub większy stopniu OBŁĄKANYCH....... I KWALIFIKUJĄCYCH SIĘ TYLKO DO ZAMKNIĘCIA W DOMACH BEZ KLAMEK....

Portret użytkownika Ingram

Nawet nie znasz faceta. Jakim

Nawet nie znasz faceta. Jakim prawem wyzywasz go od ostatnich? Dla ciebie jest to "pierdolec", dla niego sztuka... Warto wspomnieć, że w tym poście jssno opowiedziałam się po jednej ze stron... Nie trudno zgadnąć, jakiej?

 

Ps. To nie strona o osobistych urojeniach. Nikt nie chce słuchać twoich hejtów... Przynahmniej nikt normalny...

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Miałem już przy pierwszych

Miałem już przy pierwszych publikacjach artykułow na ten temat zniechęcić i ostrzec tych którzy się tym bawią i nieświadomie brną w zastawioną pułapkę.Było to jednak w okresie kiedy postanowiłem pół roku się nie odzywać więc nie łamałem tego postanowienia.Nie to jest grożne co widzicie i czytacie na ten temat, ale utrwalony przekaz dźwiękowy(akustyczny).Ale po klei do rzeczy.Ten kostium z dziobem to nic innego ale trochę nieudolny wizerunek  diabła ,tego którego Biblia nazywa :"zły".Nie żaden z jego aniołów,stworzeń pod jego władzą ale diabeł w pierwotnej postaci u samej podstawy stworzenia.Kolejne wyglądy jego postaci na kolejnych stopniach Istnienia to już przeobrażenia których wizerunek też mi jest znany.Nie należy diabła mylić z szatanem ,bo szatan to duch a diabeł jest istoto-stworzenio-bytem.Ogólna zasada:Duch daje życie lub w inny sposób wpływa na obiekty swego działania a tymi obiektami są elementy Istnienia.Czyli ;istoty,stworzenia i byty lub ich kombinacje.Tutaj muszę powiedzieć, że ludzka wiedza na ten temat jest szczątkowa ,prawie żadna.W waszej świadomości zakorzenione jest pojęcie, że ciało(organizm) które widzicie jest daną osobą.To nieprawda i w tym przypadku także.Rzeczywista postać którą nieudolnie naśladuje ten kostium to nie diabeł ,lecz jego siedziba lub jak kto woli mieszkanie.Czym ono jest ?.To zebrana i wymodelowana substancja zła-niezniszczalny pierwiastek zła z Rezerwuaru Protoegzystencji.Ten rezerwuar to wiekuista niezniszczalna substancja na której zawsze były zapisane rodniki Istnienia w każdym przejawie.Podobno Bóg tego nie stworzył ani nie utworzył, gdyż były zawsze tak jak i On.Stwórca tylko używał ich w kolejnych procesach stwarzania jako ośrodki świadomości elementarnej lub wzorce kształtowania percepcji odczuć i bodźców.Przykładowo;elementarna jednostka świadomości ludzkiej to "grudka" wielkości i kształtu ziarnka ryżu(bóstwa nie należą do tej dziedziny dzieł !-nie są z żadnej substancji Rezerwuaru Protoegzystencji).Część jednorodnej substacji zła diabeł użył na budowę swojego "ciała",jak tam wyżej napisałem;swoją siedzibę.Resztę a było tego sporo użył do swoich celów w całym Wszechbycie we wszystkicjh wszechświatach,tam gdzie sięgała jego zgromadzona władza.Jak działa ta substancja na stworzenia,dokładnie tutaj  zademonstrowano mi to na zwierzętach,przy okazji zbierania z Ziemi jego "prezentu".Szedłem ze swoim niewielkim psem na spacer a znaprzeciwka wybiegły dwa psy(trzy razy wieksze)z wyrażnym zamiarem pogryzienia mojego.Wtedy rzucono im na łby po ziarnku wielkości mniejszej niż ziarnko pieprzu.Co się stało ?.Tak jak w "
komitywie" biegły do mojego psa,tak zgodnie rzuciły się na siebie z taką furią,że wyskakiwały w strciu w górę i wyrywały sobie kłęby sierści.Ta substancja zła całkowicie opanowała ich psie pobudki przy okazji zaślepiając całkowicie.Jest wiele rodzajów jednorodnie różnych substancji w Rezerwuarze Protoegzystencji, każda ma inne sprzężenia duchem i światłem z innymi tworami wiekuistej podstawy Istnienia.Gdy Bóg zwija całą wszechrzecz i tworzy Nowy Początek,te twory pozostają poza obrębem tego Dzieła.O szkodliwości tego przekazu napiszę, gdy ukaże się ten odcinek.Cdn.

Portret użytkownika Alastrine

Błagam, człowieku idź się

Błagam, człowieku idź się leczyć na nogi, bo na głowę już o wiele za późno!

To nie portal dla cholernych fanatyków, niszczących wizerunek mojej religii... Jedyną toksyczną osobą tu jesteś ty... Wierz mi, normalny człowiek tak nie postępuje... Zostaw go w spokoju, dobrze ci radzę... To JESZCZE jest ostrzeżenie...

Dim mor fyddar, y rhai na fydd yn clywed. Dim mor ddall, y rhai na fydd yn gweld.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Cd.Do porzedniej części

Cd.Do porzedniej części chciałem jeszcze zamieścić ciekawą uwagę.W latach siedemdziesiatych albo osiemdziesiatych publikowano w prasie różne homorystyczne grafiki.Jeden z ich autorów używał ptakopodobnego czarnego stworka, który jest bardziej wiernym wizerunkiem diabła od tego kostiumu.Nie mogę jednak podać ani autora ani magazynu w którym to widywałem,gdyż byłem wtedy jeszcze "zielenią" i nie wiedziałem na co patrzę,więc normalnie nie utrwaliłem źródła  w pamięci.Wracając do nagranego dźwięku.W naszej rzeczywistości zwykliśmy wszelkie odgłosy i sygnały dźwiekowe uważać za mowę ludzi ,zwierząt lub jakieś objawy zachodzących prcesów fizyczno-mechnicznych.Tymczasem dżwięk jest nośnikiem nie tylko informacji ale może być nośnikiem reorganizacji(niejako wyzwalaczem i projektem) we wielu dziedzinach Wszechbytu i Istnienia.Kiedyś pisałem o stwarzaniu zrębów rzeczywistości w wakuolach pramaterii,które to właśnie dźwiękiem rozpościerały cztery rajskie ptaki z Raju Boga(nie mylić z rajami niebiosów).Ten dźwięk podobny do głosu bażanta tylko potężny, przenikał bezkresy wybranej przestrzeni i kładł na nią Boski plan.W ślad za nim "Zwierzęta"czyli Gigabyty Nadrzędne swoimi mocami porządkowały rzeczywistości w ograniczonej tym planem wakuoli.To jeden z wiekuistych sposobów wykorzystania dżwięku,a jest ich wiele.Podobnie jest odpowiednim z dźwiekiem w dziedzinie psychologiczno-mentalnej.Świdrujace dźwięki które słyszeliście na tym nagraniu są autentycznym "głosem "diabła lub bardzo podobną podróbką.Nic dziwnego że wiele osób podświadomie reagowało paniką na to nagranie.To jest zakorzenione w jestestwie i duszy człowieka, gdyż ten dźwięk był zawsze zwiastunem osobistego bardzo tragicznego w skutki kontaktu z diabłem.Ja po mniej niz dwóch sekundach wiedziałem z czym mam do czynienia i natychmiast to wyłaczyłem.Nieświadomi tego ludzie tłumią ten strach zwykłą wolą i  lekceważeniem.A co robi ten dźwięk we wnętrzu człowieka skupiajacego na nim uwagę ?.Przeobraża jego sprzężenia mentalne duszy i ciała w ten sposób że pęta jeszcze mocniej grzechem(nie mylić grzechu ze złym uczynkiem,gdyż to jest wina a nie grzech) wolę.Niejako u takiego człowieka stwarza przeciwwagę dla skutków chrztu ,co jest zapowiedzią niedalekiego opętania lub innych kłopotów ze swoją  wolą i rozumem.Po prostu taki człowiek traci orientacje w dobru i złu.Nawet opisałbym wam objawy i jak się to odbywa,ale szkoda mojego wysiłku na redagowanie czegoś ,co potem zostaje jakby wstydliwie zakopane blelblaniami.

Portret użytkownika Alastrine

Wybacz, cariad, ale jesteś

Wybacz, cariad, ale jesteś chory psychicznie i powinieneś się leczyć... To jedyne, co stwierdzam, czytając twoje komentarze...

Ps. Proszę, nie rób antyreklamy religii chrześcijańskiej przez taki bełkot chorego, bo to jest już męczące... To jeszcze jest ostrzeżenie...

Dim mor fyddar, y rhai na fydd yn clywed. Dim mor ddall, y rhai na fydd yn gweld...

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Jutro  spełnię obietnicę

Jutro  spełnię obietnicę opisu reszty w kilku zdaniach.To adekwatne potraktowanie tematu jak tutaj potraktowano pierwszą część mojego wpisu.Przykryto to bleblaniami ,a ja to pisałem jako ostrzeżenie nieuświadomionych  z kim tańczą. Na razie.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Tutaj nie tylko takie wpisy

Tutaj nie tylko takie wpisy widziałem gdzie szydzą z Boga i spraw świętych.Niektórzy są autentycznie nawiedzeni i kierowani przez  szatana,a używają języka matafor lub dwuznacznych skojarzeń,co zdradza ich pewne wtajemniczenie w jego sprawki. A ja im mówię,że lepiej aby rozwścieczonemu lwu wsadzili palec w oko,niż "kumplowali" się z tym gagatkiem.

Portret użytkownika MiterMann

przekaz ktory ja

przekaz ktory ja odszyfrowalem to ze smierc poniosa katolicy kobiety beda gwalcone.... inteligetna rasa katolikow przez swa pyche i slepocie namasci tęsknote..... hmmm  i ocb ? religijne starcie juz blisko czy jak ?

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

Nie wiem, u mnie są takie

Nie wiem, u mnie są takie odczucia jakby ten film miał hipnotyzować osobę, która to ogląda. Człowiek skupiony na jednym punkcie na dłoni tego typa i 1000 informacji podprogowych. Takie odniosłem wrażenie dlatego nie oglądałem tego jednym ciągiem

"Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz... Nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm"     Cz. Miłosz

Portret użytkownika KoFiPL

Przeczytałem - nie oglądałem

Przeczytałem - nie oglądałem - puściłem bąka i przyszło mi na myśl: skąd małe dziecko takie które pierwszy raz samo usiadło wie o tym że żeby puścić bąka trzeba się lekko przechylić na jedną ze stron ? Biggrin hahaha
A tak ogólnie to mogli by ten pokurcz złapać i wsadzić do gnojówki po ten obleśny dziób... Już ne mogę na to kurestwo patrzeć - bleee.

Portret użytkownika zibi1973

  Może to być od nich twarz  

  Może to być od nich twarz                                                                                                                                                                                                      http://www.fotosik.pl/zdjecie/640cf3bb9379fa20                                                                                                             

Portret użytkownika Cabaj

Tym razem szpak marceli

Tym razem szpak marceli zaprezentował  swój "ptasi godowy materac girl"
Widać jednak że gra wstępna zaczyna sie od tego że marcel "narobił"
jej na twarz...i to solidnie.Sprytnie też w ukryciu przekazuje ile zamierza wykorzystać palców w dalszej zabawie...w sumie normalka...pierw jeden,trzy a potem całą łape z pazurami...pewnie szpaczysko rzadko "doniesie"
Zibi jako specjalista od twarzy moze wyjaśni dlaczego szpak tak postępuje.
Na ile może być wiarygodny szpak w obsranym pomieszczeniu?

Portret użytkownika zibi1973

Ten z filmiku pokazał to samo

Ten z filmiku pokazał to samo co ta Hinduska ręką,może przywitanie swoich a do tego pokazał też taki ruch jak ścięcie,może śmierć,na tych filmikach wygląda jakby krew była                                                                                                                                                          http://www.fotosik.pl/zdjecie/a76444902a346e9f                                                                                                                                                         http://www.fotosik.pl/zdjecie/774dac5b6f4a1072                                                                                                                                                        http://www.fotosik.pl/zdjecie/3558ba1c17c20760                                                                                                                                                   
 

Portret użytkownika zibi1973

Oni coś tam napisali jakąś

Oni coś tam napisali jakąś wiadomość,może chłopaki tu  pomogą chodzi o napisy podzielone na paski,jest na całym filmiku,może trzeba będzie prosić tęgą głowę,by poskładał w jedność,dam taki przykład                                                                                http://www.fotosik.pl/zdjecie/888994ecad93decc                                                                                                                                                         http://www.fotosik.pl/zdjecie/056152cdf0b81962                                                                                                                                                         http://www.fotosik.pl/zdjecie/7ddf29715d471e9f                                                                                                                     

Portret użytkownika krzykrzykrzych

biorąc pod uwagę tytuły

biorąc pod uwagę tytuły nadane filmom na profilu parkera wrighta maja one powtarzaną fraze 11 b i nastepnie  liczbe rzymską bądź arabską, pierwszy film w tytule ma X oznacza 10 miesiąc co w muzułmańskim kalendarzu oznacza powodujacy powstawanie, dosiadanie wielbłądów przynajmniej takie tłumaczenie jest na wikipedii. bazując na tym, że film pierwotnie został zamieszczony w maju można powiązac jego tytuł z fala imigrantów, drugi film z kolei ma w tytule  liczbe 3 co oznaczaloby 3 miesiac czyli wiosna pierwsza. z kolei liczby ktore mialyby oznaczac rok maleja. w tytule jest również liczba b która oznaczała by before . można by tonawiązać do przed erą jakąś. chrzescijanie w ang uzywaja skrotu BC (before christ) ktorego z oczywistych powodów autor nie mógł by użyć. trzeba by przeliczyć wg. kalendarza arabskiego na jakie dni przypada itp i byc może wyszłaby data zamachu z 13 listopada więc pozostało by potem tylko odliczac. oczywiscie sa to moje spekulacje na temat tytułów które na pierwszy rzut oka mi sie rzucily.