Drugie Słońce zaobserwowane nad Rosją

Kategorie: 

W okolicy Moskwy zarejestrowano dziwne zjawisko, na niebie pojawiło się drugie Słońce. Zdumiewające zjawisko miało miejsce 20 listopada 2012 i bylo na tyle spektakularne, że zyskało zainteresowanie ze strony mediów, o czym świadczy powyższe nagranie.

 

Nie sposób powiedzieć, co mogło spowodowac taki efekt. Nie wygląda to na zwykły parhelion i trudno to równiez nazwać flarą z soczewki kamery. Można założyć, że było to realne zjawisko, którego przebieg dało się obserwować również bez wsparcia dodatkowej optyki. Jedno czego nie sposób ustalić w tej chwili to przyczyny jego powstania.

 

Najprawdopodobniej nie jest to jednak żadne Nibiru tylko jakiś efekt optyczny wywołany przez załamane promieni słonecznych w ziemskiej atmosferze. Trzeba jednak przyznać, że taka obserwacja zdecydowanie rozbudza wyobraźnię. 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika greg

nad Polską także widoczna

nad Polską także widoczna jest jakaś plama obok słońca , mam zdjęcia zwykłym telefonem z 21,26,28 i 29 listopada , czyżby nikt w Polsce tego nie zauważył bo nie ma nigdzie komentarza. nie wiem jak wkleić te zdjęcia może ktoś poradzi ,może admin na maila?

Portret użytkownika swit59

 5.07...Ujmę to inaczej:

 5.07...Ujmę to inaczej: drugim SUN jest oczywiście NO-CNE CZAR-NE SUN=księży...C !
   Nie wściekajcie się na moje PISmataCZEnie...ale RAczE:Inf. z tego "doda"tkową...zamGUloną...rozproŚ-Żoną...ukrytą(?)  wwwYłusKUJcie:...
    Jedno zdanie...a ile w nim PODprogowej INFY yyyyyy...!!!
  MaRZY MMMisie...
                              ArMMM:ja...KóWWW...
?????????????????????????????????????????????????????
   Tzn.SŁOWiAN "CCCwaniAKów"...
      Na początku było SŁOWO...na KOŃCU ZaŚ ?
 JA...SŁOWjA NIN DŻA aa aa !!!Q:RZ A...RT ?
 NIE...
           KONIEczNOSSSć...
   BOje:ŚZcze...rok AB<OO>2...???
 ???????????????????????????????????????????????????????
5.19 ! KOD dziwNY...: YKb57H...Bardzo dziwNY...
 
  
   

Portret użytkownika heddon

Ludzie, czy dziś już nie

Ludzie, czy dziś już nie rozumie ani słowa po rosyjsku?! paniusia z rosyjskiej telewizji informuje uprzejmie, że gwiazda Betelgeza z gwiazdobioru Oriona może w każdej chwili eksplodować i być widoczna na niebie niemal jak drugie słońce. (Betelgeza to czerwony olbrzym w ostatnim stadium swojego życia i po eksplozji jako tzw supernova rzeczywiscie będzie widoczna na Ziemi także jako za dnia - błysk towarzyszący wybuchowi supernowej potrafi przewyższyć jasnością blask całej galaktyki). Zdaniem miłej pani może to mieć miejsce nawet jeszcze w tym roku ( i to jest dopiero ciekawy njus - czyżby zapowiadana przez Hopi Czerwona Kachina?). informacja telewizyjna dla uatrakcyjnienia zilustrowana została - jak widać wyraźnie - nagraniem naszego Słońca przysłoniętego częściowo chmurą.
 

Portret użytkownika Roobaczkowa

Pani mówiąc o 2012 roku

Pani mówiąc o 2012 roku prawdopodobnie mówi głupoty. Betelgeza ostatnio jest lepiej widoczna niż kiedyś ale to nie świadczy, że eksploduje natychmiast. Może się to wydarzyć dzisiaj, a może dopiero za setki lat. Tak mówią ci, co się na tym lepiej znają. My już mamy jakąś obsesję 2012 roku i wszystko chcielibyśmy w nim upchnąć. Majowie mówiąc o końcu tego cyklu, myśleli o jakimś zjawisku, które się powtarza w sposób cykliczny. Betelgeza może wybuchnąć raz i tylko raz. Jest więc bardzo małe prawdopodobieństwo, że to bedzie za naszego życia i to akurat w tym roku. 

Portret użytkownika Roobaczkowa

To nagranie wcale nie

To nagranie wcale nie świadczy jak to jest podane w tekście ,, o zainteresowaniu ze strony mediów faktem pojawienia się dwóch słońc na niebie, tam nawet nie ma wzmianki (tak mi się wydaje), że takie dwa sońca w ogóle były widoczne". Tekst nie odpowiada temu co mówi ta pani na filmie. Pani przecież mówi o tym, że jak dojdzie do wybuchu na Betelgezie to na Ziemi (w przyszłości) bedziemy przez określony czas mogli obserwować dwa słońca- czyli nasze Słońce i Betelgezę. 

Portret użytkownika Roobaczkowa

Wybaczcie mi bałaganiarstwo,

Wybaczcie mi bałaganiarstwo, ten cudzysłów miał się wcześniej zamknąć. Druga część tekstu w cudzysłowiu to już absolutnie moje rozważania, a to przesunięcie - " zaburza sens wypowiedzi. Mam nadzieję, że to zauważyliście czytając. Włożyłam w usta, autorowi tekstu moje słowa.

Strony