Dziwne dźwięki niepokoją mieszkańców Wielkiej Brytanii

Kategorie: 

Mała wieś w Anglii jest ostatnią ofiarą dziwnych dźwięków. Jest to tajemniczy dźwięk na skraju postrzegania, który tysiące ludzi na całym świecie doprowadza do szaleństwa. Teraz mieszkańcy wioski są najnowszą społecznością, która twierdzi, że została dotknięta zjawiskiem.

 

Mieszkańcy Woodland, w hrabstwie Durham, twierdzą, że powietrze każdej nocy przenika hałas podobny do odgłosu silnika samochodu. Czasami jest tak silny, że trzęsą się łóżka w domu jednego z gospodarzy.

 

300-osobowa populacja jest ostatnim miejscem na świecie dotkniętym dziwnymi hałasami. W przeszłości występowanie tych dźwięków doprowadziło do powstania teorii spiskowych obwiniających o to UFO, eksperymenty rządowe i opuszczone szyby kopalniane.

 

Jeden z najbardziej znanych przypadków występowania dźwięku pochodzi z Bristolu z 1970 roku, gdy ponad tysiąc osób skarżyło się z tego powodu na krwawienie z nosa, bezsenność i bóle głowy.

 

Dźwięk zniknął tak samo tajemniczo, jak się pojawił i nigdy nie został wyjaśniony. Mieszkańcy Woodland, społeczności składającej się z jednej głównej ulicy, otoczony przez pola, twierdzą, że dźwięk jest stały i trwa od północy do 4 nad ranem, co noc i skutecznie ich budzi. Nie ma w pobliżu żadnych słupów energetycznych, fabryk czy kopalń. Hałasy rozpoczęły się około dwa miesiące temu i dręczą codziennie mieszkańców wsi.

Marylin Grech, powiedziała: "W niektórych obszarach domu można usłyszeć to głośniej Pochodzi to z pewnością z zewnątrz, jest jakby w powietrzu, dookoła.

 "Wibruje cały dom. Wyłączyliśmy wszystkie urządzenia korzystające z energii elektrycznej i wciąż możemy to usłyszeć, więc to nie to. Czasami nawet w łóżku czujemy jak wibruje przez nasze łóżko, tak jakby pulsuje.

 "To nie jest szum, czy dźwięk o wysokim tonie, to jest bardzo niski ton. Gdy umieszczę palce w uszach ustaje, więc wiem, że nie jest to w mojej głowie.

 

Gary Hutchinson, specjalista od ochrony środowiska w Durham County Council, powiedział:

"Mogę potwierdzić, że otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące brzęczącego dźwięk w okolicy Woodland już 1 czerwca, a teraz musimy podjąć dalsze badania przed podjęciem decyzji, jakie działania podejmiemy."

 

 

 

 

 

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/8566281/Tiny-village-is-latest-victim-of-the-The-hum.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen