Dziwne dźwięki w Mariupolu na Ukrainie

Kategorie: 

Pojawiło się kolejne nagranie przedstawiające niezidentyfikowane metaliczne odgłosy, jakie słyszane są ostatnio w różnych miejscach na Ziemi. Najnowsze nagranie pochodzi z Mariupola w okręgu donieckim.

 

Odgłosy przypominają te, które były wcześniej słyszane między innymi w Europie i w obu Amerykach. Na nagraniu widzimy lokalny park i słyszymy wibrujące głośne dźwięki, które wywołują reakcję w postaci włączania się alarmów samochodowych.

[ibimage==13397==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Wiele osób stwierdza, że dźwięki są oczywistym fałszerstwem, ale są również naukowcy, którzy twierdzą, ze to efekty powodowane przez fale akustyczno grawitacyjne lub przez pasy radiacyjne Van Allena. Nikt jednak nie potrafi udowodnić poprawności swoich teorii.

 

Reakcja mediów na występowanie zjawiska jest zaskakująca. Nikt nie pyta o pochodzenie tych odgłosów a skoro o czymś nie mówi się w Telewizji to oznacza, że tego praktycznie nie ma.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Cannabiasz

Zdaję sobię sprawę, że

Zdaję sobię sprawę, że znaczna ilość tych video jest fake'iem, ale tłumaczenie, że "jest to fake bo taki sam dźwięk słychać na innym filmie" jest moim zdaniem zwyczajnie oznaką braku myślenia. To tak jakby nagrać video np. szumu wodospadu czy burzy, albo deszczu i powiedzieć, że drugie video, na którym słychać szum wodospadu, burzę lub deszcz jest fake'iem bo dźwięk jest identyczny. Bo przecież woda tak samo szumi, grzmoty są podobne itd...

Portret użytkownika ll

Proponuję dokładniej

Proponuję dokładniej przeanalizować oba materiały.Zarówno w filmie z Ukrainy (0:13) jak i filmie z Niemiec (0:19) słychać dokładnie ten sam charakterystyczny klik. Nie wspominając o identycznycm czasie uruchomienia oraz tonie drugiego z alarmów...Właśnie przez takich "żartownisiów" autentyczność zjawiska niestety traci na wiarygodności.

Portret użytkownika DEREK

Jak łatwo usłyszeć nie chodzi

Jak łatwo usłyszeć nie chodzi tu o alarm samochodowy tylko o dźwięki które prawdopodobnie
spowodowały ten alarm .... podpięcie nowego tematu o rybach i komentarz kompletnie nie pasuje do miejsca .
Dźwięki są i prawdopodobne będą dopóki Ziemia nie znajdzie nowego punktu magnetycznego (czyt. biegunu)i na tym się skupmy .
A wywód o ruskach .... błagam Cię .. rozumiem problem ale dlaczego akurat tutaj w tym miejscu go poruszasz.
pzdr
DEREK

Portret użytkownika antyone

Czytaj ze zrozumieniem.

Czytaj ze zrozumieniem. Dźwięki wywołały efekt włączenia alarmów w samochodach, a nie przypominały takowy....Swoją drogą, że wszystko wydaje się być ustawione (praktycznie brak ludzi na filimie), manewr kamerą też taki lekko statyczny, czy jakby to określić, filmowy.

Portret użytkownika kamujac

Ciekawe jest tylko to,

Ciekawe jest tylko to, dlaczego filmujący zawsze pokazują niebo. Nawet mimo, iż w koło chodzą ludzie(!)Czyżby unikali BRAKU ich reakcji???Przecież nie da się nie rozglądać albo nie reagować słysząc coś takiego!Jednak Ci ludzie nie reagują w ogóle, dlatego filmowane jest zawsze niebo i operator kamery kręci się w kółko jak głupi mimo, że wie doskonale, że nic nie uchwyci bo nic nie widać. To wiedzą wszyscy znający sprawę "dźwięków". Po co więc pokazywać teren dookoła a nie przechodniów?Bo to fake???