Dziwne kręgi pojawiły się w Adriatyku u wybrzeży Chorwacji

Kategorie: 

Wiele niezwykłych kręgów pojawiło się wokół wyspy Dugi Otok w Chorwacji, co bardzo zmartwiło mieszkańców. Okręgi są  rozmieszczone równomiernie w niewielkich odległościach od siebie wokół wielu przybrzeżnych wysepek. Każdy krąg na wodzie mierzy  50 metrów średnic, a odległość między nimi wynosi 300 metrów, donosi 1 TV SLO.

 

Nurkowie przebadali strefę przybrzeżną. W dole pod kręgami całkowicie brakuje podwodnej roślinności. W obszarach tych nie ma życia!

 

Kręgi przy dnie mają idealnie okrągły kształt, te same wymiary i wygląd. Należy zauważyć , że mieszkańcy wielokrotnie rzekomo obserwowali UFO nad wyspami. Są świadkowie, którzy twierdzą, że widzieli UFO, spadające do morza. Towarzyszyć miał temu przeraźliwy dźwięk. Zniszczenia dotknęły miejsc, które chętnie są odwiedzane przez turystów w sezonie letnim.

Wyspa Dugi Otok położona jest w archipelagu Zadar, po jego zewnętrznej stronie. Otacza ją wiele małych wysp i wysepek. Od strony południowej graniczy z archipelagiem Kornati.

 

Wyspa jest zamieszkiwana od wieków, o czym świadczą pozostałości archeologiczne. W III w p. n. e. Dugi Otok znalazł się pod kontrolą Rzymu. W X wieku wyspa wzmiankowana była w źródłach bizantyńskich pod nazwą Pizuh. Jednak w XI wieku wyspa zmieniał nazwę na Tilagus. Występowała także pod nazwą Telašćica.

 

W średniowieczu wyspa, jak również cała Dalmacja, należała do Wenecji. Po upadku Republiki Weneckiej w 1797 roku wyspa była własnością Austrii. Po pierwszej wojnie światowej weszła w skład Jugosławii, a po jej rozpadzie w 1990 roku wyspa stała się częścią niepodległej Chorwacji.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika krolik198111

Chetnie sam bym poszedl na

Chetnie sam bym poszedl na jakas terapie bo to nic zlego. Ciekawie piszesz ale te twoje twarze na kazdym zdieciu, filmach i szukanie ich na sile jest troche chore. A jak ktos ma paranoje to i w gownie jezusa znajdzie.

Strony