Dziwny obiekt w kształcie V zaobserwowano za pomocą koronagrafu SOHO

Kategorie: 

NASA udostępniając zdjęcia z koronografów SOHO musiała się liczyć z tym, że całe rzesze pasjonatów będą śledzić obrazy emitowane przez sondy badające aktywność słoneczną. Wynikiem takich obserwacji są często ujawniane nieprawidłowości i dziwne znaleziska.

 

Większość z nich daje się wytłumaczyć a jedyne, czego dowodzą to braków edukacyjnych obserwatorów amatorów. Nie inaczej może być i tym razem, ale podstawowa różnica polega na tym, że obiekt uchwycony 09.09.2011 o 21:00:34 ma kształt litery V.

 

Trudno będzie, zatem wytłumaczyć pojawienie się tego zjawiska poprzez przypisanie go do jakiegoś znanego obiektu, bo nie ma w najbliższej znanej okolicy żadnych obiektów w tym kształcie. Jedyne rozsądne wyjaśnienie tego fenomenu to jakaś skaza obrazu powodowana przez bliżej niesprecyzowaną anomalię. 

 

 

Zamiast jednak próbować na siłę szukać racjonalnych wyjaśnień może warto również zastanowić się nad tymi wydającymi się zbyt dziwnymi, aby być prawdą.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Roni Tornado

Ciekawe i zastanawiające.

Ciekawe i zastanawiające. Może nie powinniśmy odrzucać istnienia pozaziemskich cywilizacji. Za mało wiemy o Kosmosie aby je negować. Nawet nie znamy dobrze naszej planety...

Wolna wola TY MI, JA CI 

Portret użytkownika Gość

Negować? A to dla kogoś na

Negować? A to dla kogoś na Ziemi, tak na serio.. nie jest jeszcze oczywiste, że: a). życie jest powszechne we Wszechświecieb). wszelakich cywilizacji na wszelakich poziomach rozwoju jest tyle, że nie sposób ich policzyć? Czasami piszemy tak, jakbyśmy nadal wierzyli, że Ziemia jest płaska i wszystko dookoła (sic!) niej wiruje. Sad