Egipt może celowo ukrywać istnienie odkrytej starożytnej biblioteki

Kategorie: 

Od ponad pół roku w internecie pojawiają się doniesienia na temat możliwości ukrywania przez Egipcjan odkrycia słynnej Komnaty Zapisków ( Hall of Records). Ta legendarna biblioteka miała zawierać wiedzę budowniczych piramid w Egipcie. Niektórzy badacze twierdzą, że w konspirację zaangażowany jest Rząd Egiptu i słynny Zahi Hawass.

 

Pogłoski o odnalezieniu legendarnej biblioteki obiegły cały świat. Rząd egipski oficjalnie zaprzeczył, że taki budynek lub pomieszczenie został odkryty. Wielu badaczy, w tym archeologów, twierdzi, że komnatę odkryto, ale utajniono to ze względu na jej zawartość i jej możliwy wpływ na znaną nam historię Starożytnego Egiptu.

 

Według legendy potwierdzonej przez znane medium, Edgara Cayce, Komnata Zapisów składa się z trzech komór rozproszonych po całym świecie. Znajduje się tam spisana cała brakująca historia rodzaju ludzkiego dotycząca cywilizacji Atlantydy.

 

Według wizji Caycego jedna z komór znajduje się pod jedną z łap Sfinksa, druga jest gdzieś na półwyspie Jukatan a ostatnia na zaginionej Atlantydzie, która jest prawdopodobnie na zatopiona w oceanie.

 

Każda komora miałaby zawierać zestaw informacji o historii zaginionego kontynentu wraz z informacjami o każdym z mieszkańców żyjących na legendarnej wyspie. Edgar Cayce podczas jednej z wizji powiedział, że kilka wielkich rodów Atlantów przetrwało zagładę i udało się w kilka miejsc na globie takich jak dzisiejszy Egipt lub Meksyk.

 

Cayce twierdził, że Atlanci chcieli zachować pamięć o swoim narodzie i dlatego szczegółowe informacje umieszczono w swoistych kapsułach czasu.

 

Dlaczego Egipt miałby chcieć ukrywać takie doniosłe odkrycie? Głównym powodem może być to, że wskazywałoby ono, iż cywilizacja egipska nie rozwinęła się samodzielnie. Ta zmiana w myśleniu mogłaby sprawić, że kultura starożytnego Egiptu utraciłaby na prestiżu a autorstwo niesamowitych monumentów jak Wielkiej Piramidy, byłoby kwestionowane.

 

Warto zadać pytanie na temat dowodów istnienia Komnaty Zapisów w Egipcie. Pierwszy ślad świadczący o tym, że nie jest to tylko wytwór marzenia sennego Edgara Cayce pojawił się około 20 lat temu, gdy poszukiwania z wykorzystaniem technologii radarowych wykazały dziwną anomalię właśnie w okolicy łapy Sfinksa.

 

Ujawniono wtedy coś, co mogło być mityczną komorą i to w miejscu dokładnie wskazywanym przez słynne medium. Drugi dowód na istnienie komory to sieć jaskiń i tuneli, które działają na całym płaskowyżu w Gizie. Jaskinie są podobno, pod co najmniej dwoma z dużych piramid w kompleksie w Gizie oraz mają połączenie z prawą częścią spodu Sfinksa. To właśnie w tej jaskini ma znajdować się komora z informacjami.

 

Więc czy Komnata Zapisów rzeczywiście została odkryta? A jeśli tak to czy usłyszymy o tym, co tam zostało zgromadzone?

 

Źródłohttp://socyberty.com/social-sciences/conspiracy-egypt-and-zahi-hawass-covering-up-hall-of-records-discovery/

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Ktoś

Jeśli takową odkryli to: -

Jeśli takową odkryli to:
- poszukują śladów (położenia) innych by też na nich położyć łapę;
- szukają opisów (schematów) starożytnych broni;
- szukają położenia starożytnych skarbców;

nauka i zwykli robole są kilkaset tysięcy pozycji niżej w tabeli priorytetów.

Portret użytkownika Fxx.dll

"Edgar Cayce podczas jednej z

"Edgar Cayce podczas jednej z wizji powiedział, że kilka wielkich rodów Atlantów przetrwało zagładę i udało się w kilka miejsc na globie takich jak dzisiejszy Egipt lub Meksyk." - uwielbiam takie stwierdzenia Egipt lub Meksyk. Przeprowadźmy wykopaliska w Egipcie lub Meksyku lub Antarktydzie lub...

Portret użytkownika DZIEKAN

Chciwość i

Chciwość i nieodpowiedzialność ludzka nie zna granic.........Temat i wiedza dobra dla wprowadzenia nwo o ile istnieje,ale skoro istniała bibliteka aleksandryjska to i każda inna też może.