Egiptolog dał do zrozumienia, że w Wielkiej Piramidzie może być coś nie z tego świata, po czym wszystkiemu zaprzeczył

Kategorie: 

Profesor Alaaeldin Shaheen, Dziekan Wydziału Archeologii Uniwersytetu w Kairze powiedział, że nie wyklucza, iż wewnątrz Wielkiej Piramidy, zwanej też w środowisku naukowym piramidą Cheopsa, może się znajdować coś pozaziemskiego.

 

Dokładnie jego słowa brzmiały tak:

Nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć temu, że wewnątrz piramidy jest ukryte coś "nie z tego świata"

Słowa szanowanego naukowca wzbudziły oczywiście spore kontrowersje. Społeczność naukowa jest przyzwyczajona, że tego typu teorie są wrzucane do jednego worka z fantastyką. Cytat spowodował lawinę rozmów na całym świecie.

 

Entuzjaści tego zagadnienia odnotowali zwłaszcza to, że Shaheen zaryzykował tym twierdzeniem nie tylko swoją karierę naukową a także bardzo ewentualną schedę po potężnym ministrze dziedzictwa narodowego Egiptu, Zahi Hawassem.

 

Profesor Shaheen zorientował się dopiero po czasie, że w ten sposób ograniczył sobie szanse na wybór na to prestiżowe stanowisko strażnika skarbów starożytnego Egiptu. Gdy wzrosły kontrowersje na temat jego wypowiedzi zaczął wszystkiemu zaprzeczać nie zważając na to, że było kilkuset świadków jego słów.

 

Następcą Hawassa ostatecznie został Mohamed Abdel Fatah, ale ostatnia fala strajków spowodowała, że zrezygnował ze stanowiska 20 września tego roku. Oficjalnie mówi się o tym, że Shaheen jest naturalnym kandydatem na objęcie tego urzędu. Jego gwałtowne zaprzeczenia własnym słowom mogą być formułowane właśnie z tego powodu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze