Fala UFO na terenie Stanów Zjednoczonych

Kategorie: 

Niektóre media na świecie zauważyły znacznie większą ilość obserwacji UFO przypadającą zwykle na okres letni. Takie stacje jak Fox New, MSNBC czy popularny dziennik Daily Mail donoszą, że w miesiącu sierpniu 2011 liczba zgłoszeń UFO osiągnęła, 1000 co przy zwyczajowych 500 obserwacjach, daje podwojenie ilości.

 

 

Chodzi o zgłoszenia do organizacji Mutual UFO Network(MUFON) dokonywane na terenie Stanów Zjednoczonych. Dyrektor tej organizacji, Clifford Clift nazywa to zjawisko "falą UFO". Trwają spekulacje jak interpretować te statystyki, pojawiły się już pomysły, że może to być sezonowa fluktuacja gdyż więcej ludzi patrzy w niebo, może też być to przypadkowa duplikacja danych albo to, że nowe filmy o UFO powodują wzrost zainteresowania tematem przez ludzi.

[ibimage==10510==Oryginalny==none==self==null]

Obserwacje UFO rocznie: Źródło: MUFON CMS (image credit: Alejandro Rojas)

W trakcie rozmowy Clift stwierdza, że wzrost przypadków UFO miał miejsce nagle i niektórzy zaczynają pytać czy nie jesteśmy u progu inwazji. Wykresy potwierdzają, co prawda nagły impuls, pea,k w sierpniu, ale we wrześniu już jest tych obserwacji mniej.

To, że jest ich mimo to dużo może być spowodowane tym, że Ziemia wlatuje w kolejne skupiska gruzu kosmicznego i na letnim niebie część obserwacji może pochodzić po prostu od meteorytów. Latem jest też sezon na chińskie lampiony i dużo z tych obserwacji to są takie właśnie obiekty. Jest jednak wiele obserwacji niedających się tak łatwo sklasyfikować.

[ibimage==10517==Oryginalny==none==self==null]

2011 UFO raporty miesiącami. Źródło: MUFON (image credit: Alejandro Rojas)

Ciekawy wykres przedstawia kształty obiektów z sierpnia. Nie wygląda na to, aby różnił się znacząco od tego zrobionego dla całego roku.

[ibimage==10525==Oryginalny==none==self==null]

Źródło: MUFON CMS (image credit: Alejandro Rojas)

Ilość obserwacji określonych jako sferyczne potwierdzałby teorie o deszczach meteorów jako przyczynie nagłego wzrostu. Pamiętajmy też, że to był czas spadającego satelity w mediach, to na pewno miało jakiś wpływ.

[ibimage==10539==Oryginalny==none==self==null]

Źródło: MUFON CMS (image credit: Alejandro Rojas)

 

 

Źródłohttp://www.openminds.tv/analyzing-august-2011-ufo-wave-802/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze