Francuz 44 lata przeżył praktycznie bez mózgu

Kategorie: 

Naukowcy wiedzą, że człowiek nie może żyć bez mózgu, ale z mieszkańcem Francji było zupełnie inaczej. O tym niezwykłym przypadku pisze czasopismo Lancet.

 

44 – letni mężczyzna, który trafił do szpitala, skarżył się na osłabienie w lewej nodze. Badanie wykazało, że płyn mózgowo-rdzeniowy wypełnia prawie całą czaszkę pacjenta, pozostawiając tylko niewielką jej część pustą. Zazwyczaj, ciecz przepływa przez mózg i pojawia się w krwiobiegu.

 

Mężczyzna powiedział lekarzom, że jako dziecko cierpiał na wodogłowie - nagromadzenie płynu w mózgu. Kiedy miał sześć miesięcy, lekarze usunęli nadmiar płynu. Po osiągnięciu wieku 14 lat pacjentowi wycięto przetoki, ponieważ były one szkodliwe dla jego zdrowia.

 

Po tych wszystkich przejściach człowiek ten żył z małym mózgiem, a właściwie bez tego narządu, ale nie różnił się od innych ludzi. Ożenił się. On i jego żona mieli dwójkę dzieci. Ponadto IQ Francuza wynosi 75 punktów na 100 możliwych.

 

Takie przypadki są stosunkowo rzadkie, ale nadal się zdarzają. W 2014 roku 24-letnia Chinka udała się do szpitala, skarżąc się na zawroty głowy i nudności. Okazało się, że kobieta nie ma móżdżku. Niewiasta była dziewiątą w świecie zarejestrowaną pacjentką bez tej części mózgu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika marcin74

jest wiecej takich ludzi ,

jest wiecej takich ludzi , nie wiedzą lub sie nie przynają właśnie przez takich kpiących idiotów
moje IQ też cit więkze od przecietnej, miałem wypadek na quadzie ,reonans mag. wskazał że po wypadku nic mi nie jest jednak natychmiast wysłano mnie na dodatkowe badania ,po badaniach lekaż neurochrurg stwierdził że albo jako noworodek miałem poważny wypadek albo sie taki urodziłem bo mój mózg składa sie w 40% z płynu mózgowo-rdzeniowego nigdy bym nie zauważył i podejrzewał a jednak
 

Portret użytkownika eat

jak zwykle podziw ogarnia

jak zwykle podziw ogarnia mnie czytając wasze wpisy. Ale do rzeczy:
Zazwyczaj, ciecz przepływa przez mózg i pojawia się w krwiobiegu.
No proszę, tallin odkrywca! Krwioobieg i płyn rdzeniowy brawwwwo.
a co do reszty, cóż poziom wpisów albo jest ponizej krytyki albo posiada tylko walor przesmiewczy. Nawet jak ktos ma 15 lat, jest niedouk, cham to czasami powinien sie powstrzymać.Baron jak czegoś nie rozumiesz nie pisz, a niestety chorujesz na chorobe ktura sie nazywa pycha.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika RW

Gdy pracowałem w Szpitalu

Gdy pracowałem w Szpitalu Powiatowym w B-c 1991 r. urodziła się dziewczynka z mózgiem wielkości ziarna fasoli przeżyła 4 miesiące ,rosła  reagowała na bodzce, śmiała się do personelu więc chyba poznawała .Chyba funkcjonowała na rdzeniu kręgowym i tym malutkim mózgu  ale chyba miała bóle gdyż większą część dnia płakała ,

Strony