Genetycy zbadali starożytną czaszkę, nie należy do człowieka

Kategorie: 

W marcu 2011 roku genetycy pracujący nad artefaktem o nazwie Czaszka Gwiezdnego Dziecka odkryli, że jego mtDNA (część DNA przekazywana jedynie w linii matki) różni się radykalnie od ludzkiego DNA.

 

Czaszka Gwiezdnego Dziecka jest to 900-letnia czaszka z kośćmi wyraźnie nieposiadającymi ludzkich cech. Została wykopana podczas budowy tunelu w pobliżu Copper Canyon w Meksyku w 1930 roku. Projekt Starchild to nieformalna grupa badawcza, która koordynuje liczne badania naukowe tego artefaktu od czasu swego powstania w lutym 1999 roku.

Maksymalna liczba różnic mtDNA między wszystkimi ludźmi wynosi do 120. Czaszka Gwiezdnego Dziecka ma od 800 do1000 różnic. Jest to wynik częściowy, ale wystarczy, aby być ostatecznym. Wszystko wskazuje na to, że czaszka ze względu na mitochondrialne mtDNA nie mogła należeć do człowieka.

 

Poniżej znajduje się znacznie uproszczone podsumowanie o wiele bardziej szczegółowego raportu na temat tych danych dostępnego na stronie: www.starchildproject.com/dna2011march.htm

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Waseem

ZAMIAST WAŁĘSYEli

ZAMIAST WAŁĘSYEli Barbur.Salon24.pl. 27/05/2011W Izraelu warszawska wzitya Obamy relacjonowana jest głf3wnie pod kątem uroczystości przed pomnikiem Bohaterf3w Getta. Gazet nie ma (szabat) - chodzi o media elektroniczne i portale (także anglo- i rosyjskojęzyczne). Wątpię, aby jutro miało być inaczej - z punktu widzenia Polski, jest to sztubacka wpadka PR.Programowo chodzi ponoć nie tylko o gaz łupkowy i parę maszyn F-16, lecz także wyeksponowanie roli, jaką Polska - ze swymi doświadczeniami - mogłaby odegrać w kontekście „arabskiej wiosny”. Jeśli więc tak - trzeba było zrobić wszystko, ale absolutnie wszystko, żeby Lech Wałęsa spotkał się z Barackiem Obamą.To symbol przemian, o ktf3rych marzy świat... - wiem, z Wałęsą nie jest lekko (robiłem z nim wywiad do książki o Polsce wydanej w Izraelu w 09.) - trzeba było bardziej się wysilić, a nie tylko jakieś telefoniki... Gdyby pojawił się w Pałacu, media światowe, największe sieci satelitarne dosłownie wyłaziłyby ze skf3ry.Palnęliście głupotę, ktf3ra - inaczej niż sukces - niewielu ma ojcf3w. Czy w polskiej krainie nie ma w tej chwili choć paru facetf3w rozumiejących, na czym polega umiejętność posługiwania się atutami medialnymi?... Sami sobie jesteście winni, że akcenty przesunęły się na szacowną wdowę po bohaterze filmu Polańskiego.

Portret użytkownika Yassin

Niech wożą Wałęsę jako ikonę

Niech wożą Wałęsę jako ikonę Solidarności,pod warunkiem,że książka Gontarczyka i Cenckiewicza zstoanie zakazana i spalona na stosie III RP.To przełknę,ale autorytet to z niego żaden.Lubi pan czytac, bajkopisarzy?... książki zbf3jeckie!Adam Mickiewicz, DziadyInstytut Pamięci Narodowej, zwany niekiedy Instytutem Parodii Narodowej, wystawił kolejną sztukę wyreżyserowaną przez dwf3ch takich, co ukradli księżyc, a napisaną przez dwf3ch takich, co ukradli złudzenia. Chodzi oczywiście o bestseller ostatniego tygodnia, SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii. Historyk IPN Sławomir Cenckiewicz miał osiem miesięcy i dopiero raczkował, gdy Lech Wałęsa w zbuntowanym Trf3jmieście narażał się na kulkę albo aresztowanie przez Służbę Bezpieczeństwa, co zakończyło się rzekomą ofertą wspf3łpracy. Piotra Gontarczyka nie było jeszcze wtedy na polskim łez padole, ale miał się niebawem na nim pojawić, by go wybawić.Obaj autorzy są dziś wybitnymi znawcami i badaczami okresu Grudnia '70 i lat po nim następujących tudzież autorami dzieła napisanego na podstawie esbeckich teczek i własnej, jedynie słusznej interpretacji najnowszej historii Polski. Waśnie i spory o tę pozycję znacznie przewyższyły najważniejszą sprawę narodową, jaką do niedawna była sprawa gwizdka sędziego Webba. Młodzi historycy, jako nieprzejednani tępiciele wszelkiego bolkowizmu (tudzież bolszewizmu), postanowili rozpiąć na trzech krzyżach, zbudowanych przed Stocznią Gdańską, nikomu w świecie nieznanego Lecha Wałęsę.Sztuka cieszy się dużym wzięciem narodu, głodnego igrzysk, bo chleba już nie brak. Do teatrf3w, zamienionych chwilowo w księgarnie Instytutu Palenia Niewiernych (Instytutu Panaceum Na-wszystko, Instytutu Paranoi Narodowej, etc.) ustawiają się kolejki ochoczych oglądaczy linczowania bohatera narodowego, rzekomo przez bezpiekę wybranego. Ludzie płacą 65 złotych za dzieło, czyli tyle srebrnikf3w, ile ma rzekomy "Bolek" na liczniku, jako że 29 września Lech Wałęsa skończy 65 lat. Tak się składa, że jeden z jego pogromcf3w też się urodził dnia 29, tyle że kwietnia i ćwierć wieku pf3źniej.Marek Kusiba

Portret użytkownika Grabix

Ale tu jest jakieś

Ale tu jest jakieś zamieszanie. Podpis mówi "część DNA przekazywana jedynie w linii matki różni się radykalnie od ludzkiego DNA" (to jest to DNA mitochondrialne, jak się nie mylę), a facet w filmie mówi, że to właśnie ono pochodzi od ludzkiej matki. Z drugiej strony mówi, że obaj rodzice byli kosmitami tylko mitochindria są od człowieka, ale mówi to pokazując planszę "Ludzka makta, obcy ojciec?" i w ogóle się do niej nie odwołując, choć przeszedł na nię w trakcie mówinia. Z trzeciej strony, mówi coś w 5:49, że część badań wykazała, że to człowiek, ale inne nie wykryły jakichś podobieńst w DNA, jak tamte miały wykazać, że to człowiek, jeśli to kosmita tylko z ludzkimi mitochondriami?