Gigantyczny krokodyl schwytany na Filipinach

Kategorie: 

Na Filipinach, w miejscowości Bunawan doświadczeni myśliwi, schwytali jednotonowego krokodyla słodkowodnego. Teraz zamierzają uczynić go gwiazdą planowanego parku ekoturystyki w południowej części Filipin.

 

Burmistrz Bunawan Edwin Cox Elorde powiedział, że dziesiątki mieszkańców i ekspertów myśliwych pochwyciło mierzącego 6,4 m krokodyla. Gada wypatrzono wzdłuż potoku nieopodal miasteczka Bunawan w prowincji Agusan del Sur po trzytygodniowej polowania.

 

To może być jeden z największych krokodyli żyjących w niewoli odnalezionych w ostatnich latach, powiedział, powołując Elorde się na lokalnych ekspertów od krokodyli.

 

Elorde powiedział również, że krokodyl zabił bawoła, którego zaatakował na oczach mieszkańców już w zeszłym miesiącu był również podejrzany o zabicie rybaka, który zaginął w lipcu. Burmistrz prosił o pomoc ekspertów z farmy krokodyli w zachodniej prowincji Palawan.

"Byliśmy zdenerwowani, a naszym obowiązkiem było rozprawienie się z zagrożeniem dla mieszkańców" powiedział Elorde  "Kiedy w końcu stanąłem przed nim, nie mogłem uwierzyć w to, co widzę".

Po wstępnej obserwacji w potoku, myśliwi ustawili cztery pułapki, które krokodyl po prostu zniszczył. Następnie użyli trwałych pułapek z linek stalowych, z których jedna w końcu złapała ogromnego gada późno w sobotę.

 

 

Źródło: http://news.yahoo.com/giant-crocodile-captured-alive-philippines-1346258...

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)