Heliocentryzm z modyfikacją, czyli Spiralny Układ Słoneczny

Kategorie: 

Teoria spiralnej drogi Układu Słonecznego jest oparta na słusznych przesłankach. Wytyka nam się upodobanie do schematów takich jak gładkie przeskakiwanie od geocentryzmu do heliocentryzmu. Teraz również potrzebne jest nowe spojrzenie.

 

Coś takiego proponuje Nassim Haramein, naukowiec samouk ze Szwajcarii. Bardzo obrazowo tłumaczy on jak naprawdę wygląda ruch Układu Słonecznego. Rzeczywiście przemieszczanie się naszego układu planetarnego przez przestrzeń kosmiczną pozostawia po sobie ślad w kształcie spirali. 

Warunki, w jakich trwa przelot Słońca przez przestrzeń nie są czymś stałym i zależą od wielu czynników. Planety znajdujące się w układzie planetarnym gwiazdy towarzyszą jej w tej drodze. 

 

Co to dla nas oznacza? Przede wszystkim warto sobie zdać sprawę, że Słońce nie znajduje się w hermetycznej próżni tylko w zmiennych warunkach. Z tego wynikać może jego inne zachowanie, ale nie tylko jego bo wielki wpływ jest wywierany na planety. Oczywiście heliosfera Słońca działa rozpraszająco, ale nie wiemy z jaka formą przestrzeni przyjdzie nam się spotkać.

 

Gdyby nasz Układ Słoneczny rzeczywiście wleciał w coś burzliwego to konsekwencją mogą być na przykład zagrożenia w wyniku prawdopodobnej dużej aktywności słonecznej. Wpływ na Ziemię i inne planety byłby trudny do przewidzenia.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Pacal

No i co w tej "teorii" nowego

No i co w tej "teorii" nowego naprawdę? Przecież oczywiste jest zę złozeniem ruchu obrotowego planet dookoła Słońca i postępowego samego Słońca, bo wędruje w Galaktyce, musi być w ogólnej postaci spirala! Do tego wcale Słońce nei jest nieruchome względem sfer planet a za to "robi na boki" i stąd jesZcze bardziej skomplikowany poszarpany kształt trajektorii Gwiazdy. Natomiast to ŻE Słońce w ruchu wokoło centrum Galaktyki coraz napotyka na nowe jej obszary i oddziaływuje z tym, to również oczywiste i nie od dziś wiadome. Nie macie ciekawszych materiałów?

Portret użytkownika asad

@ rbq sam jesteś naiwny.

@ rbq sam jesteś naiwny. Oglądałem film koleś twierdzi że Jezus urodził się w pobliżu Arki i dzięki temu nabrał "mocy". Używajac jej mógł chodzić po wodzie, i to mówi naukowiec?

Portret użytkownika rbq

"Hier" asad, bzdury to sam

"Hier" asad, bzdury to sam opowiadasz. Rusz troszkę muzgownicą, ale najpierw obejrzyj sobie np. PRZEKROCZYĆ HORYZONT ZDARZEŃ  Nassima Harameina (najlepiej wszystkie 4 części; nazbiera się tego parę ładnych godzin). On Ci wytłumaczy jak koniowi na miedzy, co i jak we wszechświecie działa. Potem przez przynajmniej dobę sprubój to przetrawić - jezeli nie trafi to do twego, wysoko rozwiniętego intelektu, proponowałbym ponowne obejrzenie i trawienie, i tak do skutku ( potem napisz jakiś  logiczny komentarz). Mój kilkunastoletni syn załapał za pierwszym razem. Zobaczymy, za którym razem Tobie się uda?

Portret użytkownika edmund

hej baco - widzisz ja się tym

hej baco - widzisz ja się tym zajmuję od 30 lat, a pstyczka w nos dostałem od kogoś, kto zajmował się 30 lat przede mną.
Niemniej masz racje - Pole morfogenetyczne istnieje i Harramein jest tego dowodem Smile
 
PS jeśli dla Kolegi gasha jest to oczywiste, to chyba mówimy o bardzo uproszczonym modelu? czyli tym z rysunku - Tak?
 
 

Portret użytkownika baca

powitanie Edmund-napisz cos

powitanie Edmund-napisz cos wiecej o tym polu bo to sama przyjemnosc posluchac jakichs racjonalnych argumentow
skoro ktos to juz kiedyś rozkminił-to po cholere tracic 30 lat aby wywazac JUŻ otwarte drzwi, rozumiesz no nie? Smile
tak ze pisz co wiesz bo doskonale wiem ze cos jest na rzeczy-w koncu od niepamietnych czasow na swiecie powstaja IDENTYCZNE wynalazki z zupelnie niezaleznych zrodel (niejako na zamowienie) a ponadto dzieje sie to W TYM SAMYM czasie-to naprawde jest fascynujace i jesli wiesz albo podejrzewasz dlaczego tak sie dzieje no to mów, bo nie ma nic wazniejszego niz likwidacja ciemnoty.
pozdrowienia

Portret użytkownika edmund

niestety baco - to o co mnie

niestety baco - to o co mnie prosisz (czyli podanie kluczowych mechanizmów) naruszałoby równowagę. Ja i tak naprawdę duzo piszę, nawet "za"; mam jednak nadzieję, że starym zwyczajem ludzie rozumieją tylko to, co potrafią zrozumieć. Moje posty są więc raczej (no już bym za dużo napisał)...
Ciemnoty nie zlikwidujesz - najwyżej dasz jej kolejne narzędzie do siania zniszczeń. Obserwuje np to forum i widzę tylko kilku ludzi (na tysiące odwiedzających) , mających interesujące mnie cechy. Pozostali po prostu interesują sie "tematami", ale ich energostruktury są identyczne jak wszelkich innych ludzi na dowolnym forum.
 
Pomyśl tak - gdyby pycha i chciwość naukowców nie była tak wielka - to zaden rząd nie miałby dziś broni jądrowej, chemicznej, biologicznej.
Mogę Ci pokazac kierunek, ale nic więcej: nigdy (nigdy) nie omijaj znaków ostrzegawczych postawionych na pewnych ścieżkach.  Poczekaj na zielone światło.
 

Portret użytkownika baca

Edmund zawodlem sie na

Edmund zawodlem sie na tobie-troche przycisnalem cie do muru a ty walisz tekst w stylu "niezbadane sa wyroki" lub "nie kazdy jest godzien" i to jeszcze powolujac sie na bronie masowej zaglady
dla mnie to po prostu żenada bo te bronie sa w uzytku wylacznie po stronie zlych ludzi-zwaz ze to Adolf byl tym ktory mial ale nigdy nie uzyl broni biologicznej i nuklearnej-jakies granice wiec stosowal, prawda?
Posluchaj uwaznie, jesli chodzi o  zjawiska "nadprzyrodzone" jestem najwiekszym debilem na świecie, ok? nie znajdziesz wiekszego sceptyka, głupca i głąba ode mnie. jestem tak ciemny na ten temat jak to tylko mozliwe.
A jaka jest twoja odpowiedz na prosbę o lek na moją głupotę?
Twoja odpowiedz jest PUSTA
jak zatem chcesz likwidować analfabetyzm?
no jak?
chowajac przed chetnymi elementarz? dbajac aby tylko jedna strona byla "wtajemniczona"?
Mówisz co uwazasz ale nie uwazasz co mowisz-przylapalem cie na niekonsekwencji i juz sie nie wymigasz bo albo ja jestem DEBILEM bo jest jakas (sensowna) informacja na temat tego pola albo jest to KOLEJNA BZDURA "made in India" a ja jestem po prostu ROZSADNY i MADRY - no wiec jak bedzie? udzielisz sensownej informacji czy zmilczysz? pamietaj, brak odpowiedzi tez jest informacją.

Portret użytkownika Andrzej1

baca i edmunt... nic nie

baca i edmunt... nic nie poradzicie na "ciemnotę", jak ktoś nie chce wiedzy to łopatą mu jej nie włożysz, dla wieĸszości wyrocznią jest TV i fachowcy w niej. Poza tym po co angażować umysł? oni wolą kolejną edycje teleturnieju...

Strony