Jezusa Chrystusa ukrzyżowano inaczej niż się to przedstawia

Kategorie: 

Przez wieki symbolem chrześcijaństwa jest Krzyż, na którym został ukrzyżowany Jezus Chrystus. Jego wizerunek przedstawiany jest z wyciągniętymi rękami w pozycji poziomej, ale nowe badania sugerują, że w rzeczywistości tak nie było.

 

Naukowcy uważają, że śmierć przez ukrzyżowanie była jeszcze bardziej brutalna, a ręce ofiary prawdopodobnie zostały przybite nad głową.

Międzynarodowa grupa do spraw badania Całunu Turyńskiego, na którym odbita jest sylwetka skazanego na śmierć przez ukrzyżowanie, twierdzi, że człowiek owinięty w płótno został powieszony na krzyżu z rękami skrępowanymi nad głową.

Całun Turyński jest najbardziej studiowanym artefaktem w historii , ale do tej pory naukowcy nie osiągnęli porozumienie, co do jego pochodzenia. Niektórzy uważają, że powstał w średniowieczu, jako swego rodzaju oszustwo. Inni twierdzą, że naprawdę zakrywał twarz i ciało Jezusa z Nazaretu.


W każdym razie płótno, na którym widnieje wyblakły wizerunek nagiego mężczyzny przedstawia ścieżki krwi, która spływała po rękach, jak i inne urazy. Bez względu na to, czy Całun powstał w średniowieczu, czy nie, Matteo Borrini z Uniwersytetu w Liverpoolu napisał w New Scientist: „Jest to bardzo interesujące dzieło sztuki".

"Podniesienie krzyża" - obraz Rubensa z 1610 roku

Naukowiec postanowił zbadać, czy plamy krwi pozostawione na lewej ręce są charakterystyczne dla ukrzyżowanego człowieka z rękami wyciągniętymi w kształcie litery T. W tym samym eksperymencie wziął udział inny naukowiec z Uniwersytetu w Pawii, który miał zbadać miejsca tkaniny, na które kapała krew, spływająca bezpośrednio z ran po gwoździach.

"Jezus ukrzyżowany" - obraz Rubensa z 1611 roku

Obaj panowie niezależnie odkryli, że osoba, która została przybita do krzyża, trzymała ręce ponad głową.

„To było bardzo bolesne i powodowało duszności” – powiedział Borrini. „Uważa się, że ci, których krzyżowano z rękami nad głową, umierali, dusząc się”.

Na lutowym spotkaniu American Academy of Forensic Sciences w Seattle, Borrini wyjaśnił, że metody takie stosowane były podczas średniowiecznych tortur. Ekspert uważa więc, że Całun może być w rzeczywistości średniowiecznym falsyfikatem.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika trzcina_1

rozkminianie czy Jezus

rozkminianie czy Jezus istniał, czy nie jest bardzo głębokie... tak naprawdę niema odpowiedzi na to pytanie...
jedynym żródłem, które podaje, że taki człowiek żył jest Biblia, ale tak naprawdę na ile Biblia jest wiarygodna to nikt z nas niewie... była pisana przez kilka set lat, każdy coś do niej dopisywał... mogła być przepisywana, a nowy autor mógł zmieniać fakty, poprzedniego autora...
i to jest, każdego indywidualna sprawa czy wierzy, czy nie...

Portret użytkownika aron jasnowidz

witam ,brawo ,3 posty powyżej

witam ,brawo ,3 posty powyżej napisane zostały z poziomu szacunku ,bez nienawiści i to dokładnie chciałem Wam przekazać ,oczywiście że każdy z Was ma prawo do własnego zdania i do własnej drogi ,większośc wybiera drogę neutralną ,czyli tak jak widac to w postach,  mozna stac i przypatrywac się z boku ,ważne aby nie rzygać nienawiścia i nie plluć na tych co próbują coś zmienić i nie tworzyc złej energii .Jest tu kilku bozków którym wydaje sie zę maja jakąś wiedzę i swoje przymyslenia ,dzięki temu ze inni nie wchodza z nimi w dyskusje jezykiem nienawiści to weszli na swój olimp i teraz kiedy przyszło nowe które powoduje że kiedyś będzie trzeba się jednak określić to wolą zapluć i wyzwać nowych niż cokolwiek sprawdzić .Wiele osób z tego forum trafiło do mnie na rozmowe ,z problemami które tu wysmiewacie z podczepieniami obcych i zła i prawda jest taka że Góra najpierw walczy o każdą pogubioną duszę ,o każdą nieszczęśliwą ,chorą isote a gdy te isoty będa przy świetle dopiero zajmie się tymi co stoją w rozkroku między światłem i mrokiem . Ponieważ oni sa zdrowi ,maja rozum i dano im czas aby zobaczyc znaki i samemu zdecydować i zrozumieć co się dzieje ,dlatego nie neguje waszej postawy ,jeszcze rok temu zachowywałem sie identycznie ,ważne jest abyście nie karmili się zła negatywną energią ,tylko spokojnie przypatrywali się temu co się dzieje i zaczęli czytać znaki .Jest też tu kilka pomiotów szatana które musza karmić swego pana i to czuć w ich wypowiedziach w ich sprzecznościach w postach raz pisanych z poziomu ludzkiego a raz z poziomu nienawiści otwartej bramy dla zła i im więcej osób nie będzie wdawało się w taka dyskujse tym mniej energii dostarczy on swojemu panu a co za tym idzie sam zacznie wracać do światła ,bo gdy nie ma na kogo pluć to pomyśli że chyba jednak oni mają rację a nie ja skoro nikt ze mną nie rozmawia .Zapraszam wszystkich zainteresowanych do grupy nasz nowy świat i wszystkich chorych ,ludzi pogubionych na moja stronę na facebooku aron jasnowidz-diagnosta,pozdrawiam

Portret użytkownika golem

Do Arona: Chcę jedynie poznać

Do Arona:
Chcę jedynie poznać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Nic więcej mnie nie interesuje, a to że mam taką a nie inną osobowość i nie musi to się podobać tym z "góry" (nieważne kim są). No dobra wieszają się, ale mnie to też nie obchodzi, bo nieraz przekonałem się, że nad słabeuszami nie ma co się litować. Jak ktoś jest słaby to i się nie zstanowi, więc jak chce to niech zalicza sobie samobója. Doświadczenia nauczyły mnie obojętności wobec tych, co czuli się tacy ponad "biedakami", a jak do nich bieda zapukała to płacz, lament i autodestrukcja. W kretyństwach channelingowych mówiących o tym, że bycie kimś postronnym i nie angażującym się w jakieś marne tragedie okazało się jednym z niewielu wskazówek, które można uznać za przydatne. Na razie jedynie toeretyzujesz, ale jak sobie wyobrażasz to przejście z pieniędzy do tej całej wolności? Dlatego wspomnialem o obiecankach cacankach takich jak program Nesara. Jak nic na ten temat nie wiesz to po prostu przyznaj się do tego, a nie k..wa owijasz w bawełnę. Dobrze wiem, że samej istoty działania finansów nie rozumiesz zbytnio. Sam nie jestem jakimś geniuszem, ale jestem w stanie zdać sobie sprawę z tego, że takie nawoływania do zamiany w jakieś gołąbki pokoju i to z miejsca za bardzo mijają się z celem. Albo zaczną wprowadzać ten program w życie (o ile nie jest to jakiś stek bzdur), albo robię swoje i w razie powodzenia mojej operacji będę najiększym przeciwnikiem inicjatywy odnośnie tymczasowego systemu finansowego.
Jak żądam konkretów to żądam konkretów. Czy ja się niejasno wyrażam? Jestem jakimś półgłówkiem? Nie będę pisać z ludźmi, których wcześniej miałeś na myśli, bo wiem, że nie znają odpowiedzi na moje pytania. Aha i ponadto będę dokonywał wszelkich starań, żeby wyposażyć się w niezbędną "zabaweczkę" przeciw wszelkiej maści kosmicznemu dziadostwu, jakie tylko będzie starało się być nieproszonym przeze mnie gośćmi. Do mnie nikt spoza Ziemi nie będzie miał prawa wstąpić, a jeśli chodzi o teren lokalny to o propagandę z mojej strony nie będzie ciężko tym bardziej, że prowadzę bloga antychannelingowego, gdzie wyśmiewane i krytykowane jest wszystko, co dla niektorych na pozór nie jedzie hipokryzją.

Portret użytkownika aron jasnowidz

Dane jest ci widzieć i

Dane jest ci widzieć i słyszeć to co wypuszczają na wolność ,wiedza ,nauka ,religie ,to wszystko służy jednemu aby ci co ustawili ten świat rządzili nim nadal i mieli niewolników do pracy i do zasilania istot obcych energia .Dali wam wiedzę i programy fałszu i obłudy a wy łapiecie się tego jak tonący brzytwy i tniecie jeden drugiego ta brzytwa aż w morzu zostanie jeden ,który nie będzie miał już kogo ciąć wiec ostatnia rzeczą jaką zobaczy będzie szczeka rekina i zostanie po was pustka a morze z rekinami dalej będzie trwało a mogliście wziąć brzytwy i popłynąć wszyscy na ląd i stworzyć coś pięknego ,innego zamiast zazynać się nie znaczącą wiedzą .Idzie nowe jakie nie znane było nikomu ,nie byli przygotowani na boska interwencję ,na to ze przybędą najwyższe istoty jakie są w procesie reinkarnacji i ze to one zaczną zmieniać to nad czym jeszcze nie panują a mianowicie nad pogoda.Do tego przybyli ci których boją się wszyscy bo mogą niszczyć wszystkie rasy w imię dobra ,stad widzisz to co nie powinno się zdarzyć ale nie czytasz tego z poziomu nowego tylko z poziomu wiedzy i rozumu z 3 wymiaru .Dlatego pokazali ci ze jeżeli będą chcieli to dadzą 2 papieży ,śnieg i grad tam gdzie go nigdy nie było i teraz cala wiedzą jaka posiadasz jest niczym w porównaniu z tym co się dzieje i co mogą zrobić ,dlatego nie mam sensu przekonywać się z poziomu nienawiści kto ma rację tylko zobaczyć co się dzieje i przyłączyć się do tych co popierają ten bandycki system lub do tych co mają go obalić a ponieważ sami jako ludzie nie jesteśmy w stanie przegonić rasy wyższe które podczepiaja się pod nas dlatego widzisz powrót ras wyższych dobrych i dusz oswieconych .Nie neguje twojej wiedzy tylko staram się wam przekazać ze nie ma ona żadnego znaczenia w obliczu tego co się dzieje bo jeżeli wygra dobro to poznacie całość stworzenia ,będzie wam dane poznać całe zło i oszustwo tego świata i cala historie od potopu .Kolejny znak to 2 filmy które są w kinach Noe i Jezus ,to nie przypadek ze takie imiona które wiszą na bilbordach mają przypominać wam i kojarzyć się z potopem i z tym który oświecal ludzi ,a jak już pisałem znaków będzie wiele i wiele zostanie pokazane ,ważne co z tym zrobicie ,czy będziecie karmić zło i obcych czy walczyć o normalny świat dla swoich dzieci.pytasz jak oni mogą zniszczyć system monetarny ,to proste znak miałeś wczoraj przyjacielu ,wybuch na słońcu i juz nie było łączności i obrazu w satkach, wiec jeżeli odpala takich wybuch jaki był w stanach to wyłącza cala elektronikę na świecie i to na tak długo ze skasuja wszystkie systemy bankowe ,obronne ,medialne i wówczas nie będzie gdzie siać nienawiści tylko przyjdzie czas na przetrwanie i mam nadzieje ze nie zrobią tego w zimie bo wiele tego nie przeżyje .Pomagam ludziom z podczepieniami ,z ludźmi którzy rozmawiają z duchami ,z obcymi ,wiec moja wiedza nie wynika ze szczątków które złapie w necie ale z wymiarów o których ty i inni nie chcą nawet słyszeć z nieszczęść których nie jesteś sobie w stanie wyobrazić ,dlatego kierują mnie tam gdzie duza jest nienawiść i zawiść ale gdzie są ludzie którzy wierzą i chcą coś zmienić i dla nich nie ma znaczenia czy wiesz o jakimś programie czy jak funkcjonuje bank centralny ,ale to czy będą mogli przejść w nocy przez miasto i czy ich niepełnosprawne dziecko będzie miało opiekę medyczną i oto walczymy a ze za tym idą zmiany na każdym poziomie to powinniśmy się tylko cieszyć wspólnie a nie obrzucać się błotem .Polacy nienawidzą ludzi którzy maja inne zdanie niż większość ,nienawidzą ludzi z darami bo boją się tego czego nie ma w książkach czy w necie a właśnie w tym narodzie Góra dala ludzi którzy zmienią świat i pokażą temu niby przy Bogu narodowi ze myli się w każdym aspekcie i ze nowe będzie zupelnie inne niż się spodziewali.Bo będzie w zgodzie z istotą stworzenia ,bez Religi ,z wiarą w jednego Boga stwórca wszystkiego ,z życiem wraz z istotami obcymi. Wiec jak pochwalisz się czyms wyjątkowym albo jak zamienisz niemożliwe w mozliwe to wówczas porozmawiamy o tym ze masz rację, ze nie ma obcych ,szatana i ze to ludzie rządzą na ziemi .w ostatniej medytacji miałem spotkanie z aniołem który opiekuje się jedną z naszych uzdrowionych dziewczynek ,i gdy zapytałem go czy ktoś może robić wielkie rzeczy na tej ziemi bez wiary w Boga ,a on mi na to Przecież gdybyśmy komuś pozwolili na takie rzeczy to zaprzeczylibysmy swojej egzystencji wiec tylko ci co idą z jego blogoslawienstwem mogą zamieniać niemożliwe w możliwe .po tej odpowiedzi nie miałem już więcej pytań ,bo na resztę czyli jak to zrobić aby z nimi rozmawiać odpowiedzi juz znam.Zapraszam cie do mojej grupy na Facebooku nazywa się nasz nowy świat tam znajdziesz ludzi którzy maja różne dary i widzieli rzeczy o których czytałeś ale w które nie wierzysz .

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Zadajesz "finansisto" temu

Zadajesz "finansisto" temu syjonistycznemu naganiaczowi pytanie, na które nie może odpowiedzieć, bo by sie zdemaskował NWO-owiec jeden...
 Otóż aby zaspokoić twoją ciekawość musiałby ci na ucho powiedzieć, że:
"pieniedzy nie będzie, tylko punkty w wszczepionych mikroprocesorach w łby ludu pracującego" ...,
ale tylko dla elity niewolników, bo reszta o okreslonej godzinie, z oczami w słup i z głupawym usmiechem wstanie i zacznie się modlić do Nowego Boga Nowej Jedynej Religii tzw. Anrtchrysta..
 Po czym pójdzie do wspólnej stołówki, gdzie dostanie śniadanie..
Po odbyciu w licznych toaletach czynności fizjologicznych, sztywnym krokiem powędruje na stanowiska pracy wklepując w klawiaturę komputera  codziennie te same kody dla pracujących robotów...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

[email protected] Istniał zapewne taki

[email protected]... Istniał zapewne taki człowiek, tylko jego historia była zupełnie inna.. Jednym z takich chrystyusów jest niejaki jusz... zaraz zaraz... ka ma na koncu chyba ... nie?
 Otóż umartwia się stale na IM i jest kryzżwany na niezliczone sposoby ale i tak chce nas zbawić,,, Na ZNZ już został ukrzyżowany skutecznie, więc zmarł i tu u nas na IM zmarwychwstał...
 Tylko nie wychodzi mu krzyżowanie z samicą... no wiesz z tym potomstwem nie za bardzo...
 mu ta krzyżówka wychodzi...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Podaj jeden tylko dowód.. A

Podaj jeden tylko dowód.. A już będę błagał go o przebaczenie ...
 To, że jakiś rabin zakombinował tą postacią by zostać władcą Rzymu i zwierzchnikiem cesarstwa rzymskiego, wykorzystując zachlanność władzy cesarza Konstantyna to niczego nie dowodzi siostro juszko...

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Słynny napis "Jakub, syn

Słynny napis "Jakub, syn Józefa, brat Jezusa"
Opisy Flawiusza, Tacyta, Pliniusza..... Listy Hadriana czy Lucjana, Mara Bar (syryjczyk), Słynny Thallus (grek) są to poza biblijne dowody. A najwiekszym dowodem są listy św. Pawła. Ale dla niedowiarka nawet deszcz padający na głowę będzie złudzeniem.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

No toś jak zwykle dosadził

No toś jak zwykle dosadził głupotą...
"Św. Paweł " nie znał Jezusa i nigdy go nie widział ani nie zamienił jednego słowa z nim...
Zapoznaj sie najpoierw z życiorysem "św Pawła" a potem podawaj wiarygodne "pozabiblijne" źródła...
 Cóż ten twój "św Paweł" mógl powiedziec o Jezusie, którego nigdy nie spotkał?...

Portret użytkownika Juszka1980OGL

No to popisałeś się wiedzą

No to popisałeś się wiedzą brawo. św Paweł nie spotkał Jezusa hahahahaha ale wodogłowie.
 
Jesteś kłamcą a do tego całkowicie pozbawionym jakiejkolwiek wiedzy.
Poza tym nic nie napisałem czy znał czy też nie ale sam sobie kulę strzeliłeś, wy nawiedzeni macie problem z rozumieniem czytanego tekstu.
Odnieś sie do innych przykładów, co miernoto brak wiedzy.

Portret użytkownika benet

No ty jak zwykle jestes

No ty jak zwykle jestes jedyna która wie wszystko ha ha .Skoro tak dokładnie zostało opisane życie Jezusa,to co działo się z nim przez 18 lat ? od 12 do 30-tego roku życia ? podaj jeden jedyny dowód na jego istnienie, bo jak dotąd to nawet jego grób jest domniemany. Innym ubliżasz, bo brak ci argumentów. Ot ciemnota !!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

I jak nie nazwać cię

I jak nie nazwać cię "głupkiem"? Już raz próbowałeś ze mną i borkiem rozmawiać ale nie potrafiłeś prowadzić merytorycznej i na temat rozmowy. Nie potrafisz bo nie rozumiesz czytanego tekstu i wypisujesz kompletne idiotyzmy. Ograniczenie które prezentujesz nawet nie starasz się w minimalnym stopniu ukryć. 
Nie ogarniasz co jest mówione to nie odzywaj się.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Historia Jesusa od jego

Historia Jesusa od jego narodzin do śmierci i oszukanego zmartwychwstania to pasmo tajemnic, niedomówień, sprzeczności  i niewiadomych.
 Tylko w sekciarskich książeczkach rozpuszczanych przez różne zakony ściągaczy emerytur od emerytów jest jaskrawo i jasno odtajniona...
 Historie tą napisał ... pierwszy papież rękami rabinów, z których porobił księży prześladujc gnostyków, którzy coś tam o Jezusie wiedzieli...
 Jako, że bzykał Magdalenę to się mogło motłochowi niepodobac i trudno w ta "boskość" byłoby im uwierzyć, więc go zmartwychobudzili...z niepokalanej urodzili i z nikąd spłodzili..
 Aby ta mistyfikację uwiarygodnić wykorzystali zapiski z Mezopotami i od Summerów, tudziesz Egipcjan przepisując z malymi zmianami mity o boskiej Izydzie i Horusie...
 

Portret użytkownika b@ron

juszku...za trudne pytanie

juszku...za trudne pytanie zadałem???...z niepokojem stwierdzam że stajesz się zwykłym ratlerkiem, któremu się wydaje że potrafi ugryźć...ty wcale nie potrafisz dyskutować , zawsze uciekasz z dyskusji, najczęściej wyzywając i obrażając...jak twierdzisz że jestem głupkiem to postaraj się to udowodnić a nie czcze przechwałki jaki ty to jesteś mądry...żałosne

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

chcesz dowodu że jak nazywam

chcesz dowodu że jak nazywam cię głupkiem to mam podstawy, proszę:
twój post "z Chrystusem jest tak jak z potopem...powinniśmy się postarać wyjaśnić nie jak został ukrzyżowany...a czy wogóle istniał ..." ty nie bierzesz odpowiedzialności za swoje słowa, przecież życie Jezusa zostało bardzo dokładnie spisane i nie mówię tu o biblii, jak można takie idiotyzmy wypisywać???? 

Portret użytkownika b@ron

Juszka...Chrystus to postać

Juszka...Chrystus to postać typowo biblijna, opisy jednoznacznie wskazują że w tamtych barbarzyńskich czasach, mordowano ludzi właśnie przez ukrzyżowanie...Jezus, nie był pierwszym ukrzyżowanym...ktoś kto spisywał biblię opisał go jako syna bożego w sposób taki, by podeszło to pod daną religię, piszesz ...
"przecież życie Jezusa zostało bardzo dokładnie spisane i nie mówię tu o biblii"
czytając o postaci Jezusa, a nie łącząc go z biblią...niestety Jezus, był ukrzyżowany jak tysiące innych ludzi ...to w bibli ten przypadek został wywyższony ponad inne, poprzez nadanie mu tytułu "zbawiciela ludzi"...i "syna bożego" bez bibli, Jezusem mógł być każdy którego ukrzyżowano...
podstaw do nazywania mnie głupkiem nie masz żadnych, jako że ty możesz wierzyć w Jezusa a ja nie...nasze poglądy możemy tu wymieniać, ale twoje "dowody" ktorych nie przedstawiłeś ...stawiają cię w świetle smarkacza 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Czy ty się zastanowiłeś nad

Czy ty się zastanowiłeś nad tym co napisałeś? Ewolucja mówi o ewolucji życia z nieżycia miliony lat i zaprzecza Potopowi. Wiara w Boga potwierdza stworzenie przez niego Wszechświata i życia. Nie wyklucza?
 Jak ty możesz egzystować z tak niespoójnym umysłem?

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Jak ewolucja zaprzecza

Jak ewolucja zaprzecza potopowi? Ciekawe możesz wyjaśnić. 
A w którym miejscu ewolucja zabrania, uniemożliwia stworzenia przez boga Wszechświata i Zycia. Jakie masz na to argumenty procz wybujałej fantazji. Nigdy nie rozmawiasz na argumenty i ty próbujesz komuś zarzucać niespójność. Załosny jesteś.

Portret użytkownika pulsar

@[email protected] Quote: opisy

@[email protected]
[quote]opisy jednoznacznie wskazują że w tamtych barbarzyńskich czasach, mordowano ludzi właśnie przez ukrzyżowanie[/quote]
 
Nie bądź taki pewien tego co piszesz.
Owszem, co do praktyk innych narodów może i masz rację, - ale Jezus nie zginął z prawa świeckiego (Rzymskiego), a raczej z podstawy prawa Hebrajskiego, mającego podstawy religijne, - a to zmienia postać rzeczy.
Żydzi nigdy nie stosowali formy krzyża, a inne (pogańskie) narody owszem....
Dlaczego więc powszechnie przyjęto formę krzyża, jako karę śmierci Jezusa ?
To już całkiem inna historia...

Portret użytkownika b@ron

pulsar...ależ ja nie "jestem

pulsar...ależ ja nie "jestem taki pewien " ...ja piszę to co podpowiada logika i umysł...nie chodzi o to jak zginął Jezus ale czy istniał Jezus ...jako Jezus syn boży...zadam ci takie proste pytanie, obrazujące mniej więcej o co biega w tym czego juszka nie rozumie...czy gdybyś ty miał założyć swoją religię...czy nie znalazł byś osoby takiej jak Jezus...celem uwiarygodnienia tej wiary którą miała by przedstawiać owa religia?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Pulsarku... Znasz genezę

Pulsarku... Znasz genezę założenia Koscioła katolickiego? Chrześcijaństwa w ogóle?
 Przecież to nie jest kwestia wiary, lecz kwestia zaistniałej rzeczywistości. Oczywiście możemy sobie wierzyć w rzeczy niesprawdzalne, intuicyjne, ale fakty historyczne przeczą jezusowi jako Syna Bożego. Po za tym z jakiego Nazaretu? Nawet nie ma żadnych ale to żadnych dowodów o narodzinach w Betlejem i takie tam inne bzdety wyssane z palca...
 To tylko przekazy i to spisane 200 lat po domniemanym życiu tego człowieka...i nie wiadomo przez kogo...
 Ja jestem pewny, że to produkt Watykanu i wczesniejszej struktury spod ręki "przechszczonych" rabinów i to tylko po to by wprowadzić swoją syjonistyczną władzę poprzez nienawiść pomiedzy narodami i ich wytepić pod panowanie swoje, To trwa do dzisiaj. Gnostyckie zapiski podają zupełnie inne informacje o Jesusie niz biblia- Nowy Testament...
 JA SOBIE ZADAJĘ TYLKO PYTANIE:
DLACZEGO BÓG NIE OBJAWIŁ W SPOSÓB JASNY SWOJEGO BYTOWANIA, TYLKO POPRZEZ NIEJASNE I PRZECZĄCE SOBIE WZAJEMNIE ZAPISKI JAKIŚ NIE WIADOMO JAKICH AUTORÓW?
DLACZEGO W TAKIM RAZIE BÓG NIE POZOSTAWIŁ PO SOBIE ŚLADÓW, KTÓRYCH KAŻDY MÓGŁBY ODCZYTAC?
 Ja wiem czym i kim jest Bóg.  Bo on istnieje i jego cząstke ma każdy z nas. I każdy ją kształtuje w taki sposób, że aklbo się nagradza tym kształtem albo karze.
 Bog nie karze i nie zbawia. Każdy z nas karze się sam, lub zbawia się sam
 I nikt ani nic nie może odkupić naszych złych uczynków, czy myśli ,poza nami samymi.
 Ani zło ani dobro nie jest na handel.
 pozdrówko...  Czas uwierzyć w magnetyzm.... Smile

Portret użytkownika pulsar

@benet A ja Ci grzecznie

@benet
A ja Ci grzecznie odpowiem...  Smile
Przedewszystkim, umożliwił przebaczenie grzechu pierworodnego (przez którego wszyscy umieramy), by ludzkość mogła dostąpić życia wiecznego w raju na ziemi. Zapłacił za to swoją krwią, która jest cenna w oczach Bożych.
Dlatego przyjdzie czas, gdy zmarli wzmartwychwstaną, a chorzy będą uleczeni, a sama ziemia będzie doprowadzina do doskonałości. Wszelkie cuda i uzdrowienia dokonane przez Jezusa były tylko małą namiastką tego co ma nastać już niedługo w przyszlości.
Ot, tak tyle w skrócie.

Portret użytkownika benet

 To co w takim razie z tymi

 To co w takim razie z tymi co żyli przed Chrystusem ? tym biedakom nikt nie dał szansy przebaczenia grzechu, nie dostąpią życia wiecznego ? mieli pecha czy szczęście ,że nikt ich nie obarczył winą za coś, czego nie zrobili ?

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

"Przedewszystkim, umożliwił

"Przedewszystkim, umożliwił przebaczenie grzechu pierworodnego (przez którego wszyscy umieramy), by ludzkość mogła dostąpić życia wiecznego w raju na ziemi."
 Przecież to kłamstwo. Dalej umieramy i będziemy umierać. Co stanowiło "grzech pierworodny"?
 Niepsłuszenstwo? Wybacz na czym ono polegało? na tej alegorii z jabłkiem?
 1. Przecież nie chodziło o seks, bo Pan stworzył kobiete w taki sposób, by przyjęła członka mężczyzny a więc widział co stwarza...
2. Poznanie dobra i zla jest tym grzechem? Absurd...  Nie można znać dobra, nie znając zła...
3. Pycha, która pchnęła pierwszych ludzi do manipulacji genetycznych nad tworzeniem innych istot? Naruszenie praw autorskich Projektanta?
 A więc jeśli tak, to nie stworzył nas duch, lecz istota w pełni materialna i całą biblię można wywalić do pieca...

Portret użytkownika Juszka1980OGL

chłopczyku my ciągle mówimy o

chłopczyku my ciągle mówimy o pierniku a ty nagle wyjeżdzasz z wiatrakiem, jak zwykle wychodzi toje ograniczenie rozumienia tekstu, rozmowy. Po jaką cholerę nagle wtrącasz boskość Jezusa jak od początku piszemy o istnieniu człowieka o imieniu Jezus. 
Nie potrafisz rozmawiać, nie potrafisz hmmm ty nic nie potrafisz. Rozmowę kaleczysz tak zeby było po twojemui próbujesz nam wciśkać kit o logice. A najlepsze jest w tym że nie potrafisz odpowiadać na pytania no bo ni nie potrafisz. 
Myślałęm że nauczyłeś się czegos ale szkoda tracić na ciebie czas bo i tak wyjaśnianie czegokolwiek tobie nie nauczy cię niczego. Masz klapki na oczach które przesłaniają ci cały świat.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Aaaaa. juszka... że istniał

Aaaaa. juszka... że istniał człowiek o imieniu Jezus? Oczyw8iście, że istniał... i istnieje osobiście go znam... Mój kolega z technikum miał na imie jezus.... buhahhhaa
 Wielu było  i jest Jezusów, więc nie odkrywasz tajemnicy... A wiesz ile Kowalskich jest w Polsce?
 BUHAHHAAAA...

Portret użytkownika b@ron

jak zwykle juszku uciekniesz

jak zwykle juszku uciekniesz w ten sposób???...żałosny jesteś...
"Po jaką cholerę nagle wtrącasz boskość Jezusa jak od początku piszemy o istnieniu człowieka o imieniu Jezus. "
...a czytałeś ty artykuł pod którym komentujemy?...najpierw twierdzisz że masz dowody że Jezus istniał...teraz piszesz że piszemy o "nieboskim" człowieku imieniem Jezus...ty wiesz co komentujesz?, czy jak widzisz mój post, to dostajesz uczulenia 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Jak zwykle kłamiesz, przecież

Jak zwykle kłamiesz, przecież to ty postawiłeś tezę że zarówno potop jak i Jezus nie istniał, że brak jakichkolwiek dowodów. To twoja chora psyche ciągle szuka pojedynczych słówek i tworzy sobie rzeczywistość. To jak zwykle ty nie potrafisz ogarnąć czytanego tekstu.
W którym miejscu napisałem że ja mam dowody na istnienie Jezusa pokaż bo jakoś nie mogę znaeźć kłamco.
Ja uciekam Biggrin to ty nie potrafisz udowodnić.

Portret użytkownika b@ron

juszku...to jest cytat z

juszku...to jest cytat z jednego twojego postu...
"Jezusa przede wszystkim należy łaczyć z Biblią alety sobie wydumałeś w swoim chorym umysle że niby nie należy tego robić, skąd ci się to przywidziało?"
...a więc skoro należy go przede wszystkim łączyć z Biblią...to to nie są twoje dowody na istnienie Jezusa???...tak chcesz mi dogryźć, że się pogubiłeś...chcesz podyskutować to myśl...nie ośmieszaj się...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

hehhehe twoje ograniczenie

hehhehe twoje ograniczenie umysłowe nie pozwala tobie ogarniać czytanego tekstu. 
Ani słowa nie napisałem o ukrzyżowaniu Jezusa tylko o całym zyciu to po pierwsze a ze ty sobie coś nieogarze dodajesz i wtrącasz aby nie wyjść na kretyna to twoje urojenia.
Jezusa przede wszystkim należy łaczyć z Biblią alety sobie wydumałeś w swoim chorym umysle że niby nie należy tego robić, skąd ci się to przywidziało? Poza tym jak już piszesz że ukrzyżowanie zrobiło z niego syna Bożego to twoja ignorancja tematu jest wyższa niż Monteverest.
Mam podstwawy by nazywać cie głupkiem bo nie rozumiesz co do ciebie mówi się w ojczystym jezyku nie rozumiesz, że napisanie "i nie mówię tu o biblii" znaczy że są źródła poza biblijne opisujace życie Jezusa. 
Czy ja gdzieś wcześniej napisałem coś o wierze??? znowu twoje chore urojenia ujawniają się. 
Nie masz nic nigdy do powiedzenia a do tego bez przerwy robisz z siebie głupka, kłamiesz (jak w poście wyżej) no i zawsze piszesz jakieś niestworzone bajeczki bez podstaw oderwane od faktów.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony