Kalendarz Majów może być pozostałością po dawnych cywilizacjach

Kategorie: 

Kalendarz Majów to najbardziej tajemnicze dziedzictwo, które pozostało ludzkości po niewiarygodnym rozwoju starożytnej cywilizacji Maya. Data jego zakończenia to 21 grudnia 2012. Ten dzień zakończy erę wielkiego Jaguara, która trwa od pięciu tysięcy lat.

 

Starożytne dokumenty mówią, że po tym dniu przyjdzie wielki wiek Białego Jaguara, począwszy od lat śmierci i zniszczenia, który będzie trwał tak długo, jak będzie trzeba, aby rozwój ludzkości był spełniony.  Współcześni uczeni na podstawie licznych badań doszli do wniosku, że dzień 21 grudnia 2012 jest bardzo ważne z punktu widzenia astronomii, i dlatego nie został wybrany przypadkowo.

 

W dniu konfrontacji zimowej 22 grudnia 2012 będą astronomiczne wydarzenie, które zdarza się tylko raz na 25 800 lat. Nasze Słońce w tym dniu będzie na liniach tajemniczego centrum energii galaktyki.  To zjawisko, któremu współczesna cywilizacja stawi się czoła pierwszy i prawdopodobnie ostatni raz.

 

Początki Kalendarza Majów licząc naszym kalendarzem sięgają 13 sierpnia 3144 pne, czyli jeszcze 2000 lat przed samą cywilizacja Majów.  Według starożytnych legend ten dzień z woli bogów rozpoczął nową erę.  Naukowcy zbierali i analizowali wszystkie historyczne informacje, które odnosiły się do tej daty, a ich ustalenia są po prostu zadziwiające.

 

Od 3114 r pne, pojawiły się najstarsze dynastie egipskich faraonów, w obu Amerykach zaczęło rosnąć zboże, rozkwitła nagle w Mezopotamia, a w Stonehenge zbudowano enigmatyczną strukturę, która przypomina centrum przestrzeni.  Wszystko to stwarza wrażenie, że w 3114 roku pne, niemal równocześnie w różnych częściach świata eksplodowała globalna rewolucja kulturalna.

 

Ta rewolucja kulturalna to nie tylko dana ludzkości nowa nieznana dotąd wiedza, nastąpił przede wszystkim wybuch rozwoju cywilizacyjnego.  Do tego czasu, rozwój człowieka przebiegała powoli poprzez naturalną ewolucję, i nagle pojawiają się nowe pomysły, nowa wiedza.  Ludzie zaczęli budować olbrzymie budynki i wybudowali ogromną piramidę.  Powstaje naturalne pytanie: dlaczego nagle nastąpił taki skok?

 

Są różne wersje. Taki niesamowity skok w ewolucji człowieka nie pozostaje bez uwagi naukowców.  Przedstawiono wiele różnych hipotez na ten temat, ale żadna nie jest całkowicie wiarygodna. Jedna z wersji najbardziej prawdopodobnych zakłada, że kalendarz Majowie odziedziczyli po innej cywilizacji, Olmeków, najbardziej rozwiniętego ludu starożytnego.  Jest możliwe, że został on utworzony około 1300 r. pne, kiedy kultura Olmeków była w okresie świetności.

[ibimage==12539==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Inna wersja, której potwierdzenie można znaleźć w starożytnych dokumentach mówi, że do ludu Majów przyszli mądrzy władcy z białą błyszczącą skórą i wysokiego wzrostu, którzy wynaleźli pismo, a ludziom dali ten kalendarz.  Jednak każda wersja ma zbyt wiele pytań, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

 

Tajemnicę kalendarza, którą wydaje się być data jego zakończenia, można rozwiązać dość szybko, bo nie wiele czasu zostało do 21 grudnia 2012.  Według pism ludu Maya, to dzień, który zakończy erę Czwartego Słońca i rozpoczyna erę Piątego Słońca.  Ludzkość czekają ciężkie czasy, ale era Piątego Słońca, zwana erą Białego Jaguara, przywróci naturalną równowagę na Ziemi i przyczyni się do odnowienia ludzkości.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika adrian podolski

WIDZĘ ŻE AUTOR NIE ODROBIŁ

WIDZĘ ŻE AUTOR NIE ODROBIŁ DPBRZE PRACY DOMOWEJ .SORY  ZIOM ALE WYPISUJESZ BREDNIE .
 22 grudnia 2012 będą astronomiczne wydarzenie, które zdarza się tylko raz na 25 800 lat następny błąd
ziemia ma tylko 6000 tysięcy lat .
 
Data jego zakończenia to 21 grudnia 2012 BŁĄD
KALENDAŻ MAJÓW  KOŃCZY SIĘ 23 GRUDNIA  2012 .
 
oto dowód filmik .minuta 1;23 zrub pause
http://www.youtube.com/watch?v=5hIujXw1wBA
 
the mayans beliwed
the end of the world .
would occ on
december 23 rd of the year 2012
 
pobierz sobie zdjęcie zdeżacza hadronów i kalendaża majów ,i spujż na podobieństwo .

Portret użytkownika Yasiu

...pożyjemy,

...pożyjemy, zobaczymy...:)))...ja zakupię sobie jakąś dobrą lilrową flaszkę na ten dzień i będę sobie grzecznie siedział przed kompem...:D...dopóki będzie prąd oczywiście...:P Biggrin Blum 3

Portret użytkownika Cosiek

Niech mi nikt nie gada, że

Niech mi nikt nie gada, że nagle powstały zaawansowane cywilizacje. Nie wiem jak to się stało, że dopiero wtedy datuje się ich powstawanie, ale albo to naprawdę przodkowie po Atlantydzie albo jak ktoś mówi ufo dało prezenty. Jednak te wszystkie cywilizacje powstały w rejonie Pavyfiku i mórz przylegających, a to właśnie na Pacyfiku wskazuje się zaginioną Atlantydę.

Portret użytkownika Rasta4Peace

Jest to oczywiste że

Jest to oczywiste że kalendarz ofiarowali Majom pozaziemskie itoty, tak jak "bogowie z nieba" na całej planecie ofiarowali nam niezwykle dokładną geometrie, podstawy budownictwa, astronomie, matematyke, medycyne i wieeeele więcej, Zostawili nam tą wiedze z nadzieją że się rozwniemy do poziomu ewolucji potrzebnego do robienia tego co oni, zasiewania życiem galaktyki, bycie Bogami którymi naprawde jesteśmy w każdym calu.Plan się nie udał my skiślimy garstka tylko umie sie zachować z 7 mld, czy naprawde mysleliliscie ze bez powodu tylko 8/9% mózgu wykorzystujemy? nie. poprostu tyle poki co jest nam potrzebne aby dosc do poziomu w którym kochamy i wspolpracujemy. Era "Białego Jaguara" zapewni nam prawie że natychmiastowy wzrost w zależnosci od tego czy mamy połączenie z sercem o czym od zawsze te istoty nauczały, Jezus myśle był ostatni na planecie aby nam te rzeczy uswiadomić. Jeśli chodzi o atlantyde czy innych "bógów" zapraszam również na mój kanał Rasta4Peace na yt, mam tam pare przetłumaczonym części pleidiańskiego Alaje który również tłumaczy wiele kluczowych dla nas rzeczy.Peace!

V.i.P.
~~ Victoria Is Peace ~~

Portret użytkownika emil

Jeśli kalendarz pochodzi od

Jeśli kalendarz pochodzi od Olmeków,to dochodzimy do paradoksu skoro oficjalnie początek ich kultury wyznaczono na 1500 rok p.n.e,a trzeba powiedziać że gdy się pojawila była już w pełni rozwinięta i dysponowała gotowym kalendarzem to przecież stworzenie takiego astronomicznego majstersztyku wymagało setki jeśli nie tysiące lat obserwacji gwiazd,nie mówiąc o opanowaniu matematyki.Wiec jest to jeszcze wczesniejsza spuscizna lub zostal im dany w gotowej postaci przez bogów.

Strony