Kanadyjski rząd próbuje rozwiązać zagadkę pochodzenia dziwnych dźwięków

Kategorie: 

Dziwne dźwięki powróciły. Po wielu miesiącach spokoju w tym zakresie, ponownie mieszkańcy kolejnych miast skarżą się na występowanie dziwnych dźwięków wibrujących w charakterystyczny sposób. Tym razem po Wielkiej Brytanii mamy przypadki z ostatnich dni z Kanady i z USA.

 

W przeszłości te dziwaczne odgłosy występowały praktycznie na wszystkich kontynentach. Były też przypadki z Polski czy pobliskich nam Czech czy z Ukrainy. Niektórzy po prostu uważają, że to wszystko fałszerstwo. Zwykle jest tak do czasu, gdy sami usłyszą odgłosy. Gdy już się tak stanie oczekuje się odpowiedzi.

 

Powstają rozmaite dziwaczne teorie, począwszy od założenia, że te odgłosy pochodzą od zamaskowanych pojazdów UFO. Nie brakuje też ludzi, którzy wierzą, że odgłosy to wynik jakichś rządowych eksperymentów  z jonosferą. Potrzebne jest po prostu logiczne i naukowe wyjaśnienie i jego poszukiwaniem ma się zająć zespół fachowców powołany przez kanadyjski rząd. Ostatni incydent z dźwiękami miał miejsce 9 listopada w miejscowości Saskatoon. Zarejestrowano je i to już kolejny dowód, zwłaszcza, że przekazów jest kilka, więc dźwięki na pewno były, tylko pytanie brzmi, czym są te odgłosy?

 

Trudno nawet powiedzieć skąd pochodzą, bo świadkowie nie są zgodni, czy dźwięk dobiegał z wnętrza ziemi czy z nieba. Wszyscy są zgodni, że odgłosy brzmiały dziwnie, jakby metalicznie. Jest to dźwięk podobny do falowania blach metalu. Z dotychczasowych teorii naukowych wynika również, że odgłosy mogą być związane z reakcją pasów Van Allena na zjawiska solarne. Istnieje również hipoteza zakładająca, że te dziwne dźwięki to fale akustyczno grawitacyjne emitowane przez zmiany w jądrze Ziemi.

 

Żadna z tych teorii nie została jeszcze potwierdzona. Oczywiście Internet pełen jest nagrań, które zwykle bazując na odgłosach z Wojny Światów, nakładają je na dowolną scenerię. Zwykle jednak łatwo odsiać takie produkcje”. Specjaliści nie negują prawdziwości pochodzenia dźwięków i sugerują, że odpowiadać za nie może propagacja dźwięków, zwłaszcza niższych częstotliwości. To co dzieje się wtedy z dźwiękami może być niekiedy zaskakujące. Eksperci twierdzą, że odgłosy to na przykład spychacz ocierający o beton kilkadziesiąt kilometrów dalej, albo pracująca w okolicy walcownia blachy.

Niektórzy uczeni sugerują, że czasami może dochodzić do szczególnego stanu atmosfery sprzyjającemu docieraniu dźwięków na dłuższe odległości. To miałoby tłumaczyć, dlaczego słychać walcownie w miejscach gdzie ich po prostu nie ma. Dodatkowo odgłosy niesione na duże odległości mogą ulegać zniekształceniom.

 

Niepokojące jest to, że do eskalacji przypadków dźwięków dochodzi akurat teraz, gdy trwa przebiegunowanie Słońca. Może to tylko przypadek, ale odgłosy nasilają się dokładnie w momencie, gdy NASA obwieściła oczekiwane odwrócenie biegunowości naszej gwiazdy. Być może odgłosy te mają zatem jakiś związek z ziemskim polem magnetycznym, które układa się pod zmiany linii pola Słońca.

 

Bez wątpienia eksperci wynajęci do zbadania przypadków dziwnych dźwięków mają, co robić. Odgłosy mają bardzo zły wpływ na lokalne społeczności. Uniemożliwiają spokojny sen i są powodem nerwic. Rząd kanadyjski wyda pieniądze podatników na przygotowanie raportu na temat przyczyn tego hałasu i sposobów jego unikania. Pierwsza wersja raportu ma być znana już pod koniec roku.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika cronics

11.02.2014 Około godz 2:00 w

11.02.2014 Około godz 2:00 w nocy będąc na warcie.W okolicach Kielce Herbskie słyszałem dziwny dźwięk coś jak głębokie basowe echo długiej rury o sporym przekroju.Dźwięk miał częstotliwości bliskie infradźwiękom słyszalny był jako przelatujący i trwał około 3 sekundy.Było to naprawdę mega dziwne

Portret użytkownika ekse

Zwykli zjadacze chleba nigdy

Zwykli zjadacze chleba nigdy nie dowiedzą się prawdy.
Może to dźwięk z podziemia jeśli połączymy słowa Phila Schneidera. Może pochodzi z niewidzialnej technologii dla ludzkiego oka, może haarp. Może z kosmosu. 
Opcji jest wiele, odpowiedzi żadnej.

Portret użytkownika zxcvbnm

Wszędzie o tych dźwiękach

Wszędzie o tych dźwiękach mówią, od groma filmów z polski tylko czy ktoś tak naprawdę je słyszał, bo ja nie. Pierwsze dźwięki pojawiły się w sierpniu 2011 (Ukraina), mamy 2013 i ich nie słyszałem. Sądze że to ogólnoświatowy fake.

Portret użytkownika Martial Law

A dla mnie to wersja demo

A dla mnie to wersja demo projektu "Blue Beam". Muszą w końcu kiedyś i gdzieś to przetestować... a jak najlepiej? Właśnie tam gdzie są ludzie, żeby zasiać niepewność i zacząć budzić strach.

Portret użytkownika Sylar

piewrszy filmik ewidentny

piewrszy filmik ewidentny fake, odglos kogos co nie umie na trabce grac, dzwiek nie nosi sie dookola rejestratora, a sila dzwieku jest na takim samy poziomie co moze oznaczac ze ktos z boku stoi i nieudolnie dmucha w tube, na drugim jeszcze bardziej slychac ze to podroba bo przy drugim "dmuchnieciu" wyraznie slychac ze cos nie poszlo Blum 3 co do filmiku na parkingu gdzie sie wszyscy po niebie rozgladaja a laski nie moga sie powstrzymac od smiechu- slychac tlo: ptaki,wiatr itd. gyby film byl autentyczny nie bylo by slychac tla bo tajemnicze dzwieki zagluszylyby to.  Jesli chodzi o filmy z Blackburn i Kanady to jestem sklonny powiedziec ze przy tych dwoch jest najmniejsze prawdopodobienstwo falszerstwa i trolllowania

Strony