Kaznodzieja wezwał wiernych swojego kościoła do jedzenia trawy, aby zbliżyć się do Boga

Kategorie: 

W Republice Południowej Afryki kaznodzieja wezwał swoje stado do jedzenia trawy, zapewniając wiernych, że to pomoże im zbliżyć się do Boga i uzdrowi od dolegliwości, pisze South Africa Times.

 

„Cuda”, które przyciągają setki osób dzieją się  w Garankuwa, na północ od Pretorii. Pastorowi Danielowi Lesega zaufało już przeszło tysiąc osób. Kontrowersyjna metoda Lesega spowodowała jednak krytykę tysięcy ludzi. Za nic ją mają podekscytowani wierni, którzy niczym kosiarki, wcinają trawę. Robią to po to, aby zbliżyć się do Boga.

„Tak, jemy trawę i jesteśmy z tego dumni, ponieważ z pomocą bożą możemy wiele zdziałać” – powiedziała Rozmari Phetha w rozmowie z South Africa Times.

21 -letni student prawa mówi, że cierpiał na ból gardła od roku, ale został uzdrowiony, bo jadł trawę. 27 - letnia Doreen Kgeytl czuje się uzdrowiona po wylewie, który przeżyła dwa lata temu, bo także jadła świeżą trawę.

„Nie mogłam chodzić, ale wkrótce po tym, jak jadłam trawę i na wezwanie pastora, zaczęłam poruszać się o własnych siłach„ – powiedziała jedna z uzdrowionych wiernych.

Zdjęcie na stronie pastora na Facebooku pokazują, jak parafianie jedzą trawę. Kaznodzieja przechadza się po trawniku i poucza swoje stado. Jednak są jeszcze inne zdjęcia, na których widać, co się stało z ludźmi po tym posiłku. Dziesiątki parafian zajęły toalety i miało nudności. Akcja pastora wywołała szereg protestów w Internecie. Cuda pastora przyciągają biednych i bogatych, a także ludzi różnych środowisk, w tym nauczycieli, pielęgniarki, księgowe etc.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika 85r

Ja tam trawy nie jadłem i

Ja tam trawy nie jadłem i raczej nie mam zamiaru jeść, choć przy rządzie pułtuska to nigdy nic nie wiadomo, ale jest możliwość że taki pokarm może ludzi uzdrowić a z tego powodu że taka trawka nie jest naładowana wszech obecną chemią w żywności sklepowej i w dodatku nie jest jeszcze GMO.

Portret użytkownika pleban

bo trawka jest zdrowa 

bo trawka jest zdrowa  !!!
óżnorodne żywe roślinne pożywienie. Okazuje się, że jeżeli wróci się do praw Przyrody, w organizmie budzi się zdolność do regeneracji że szczególne wartości zawarte są nawet nie na warzywach i owocach, a w świeżej zieleninie i morskich wodorostach. Pod względem zawartości witamin, minerałów i pozostałych substancji odżywczych, zielenina przewyższa owoce i warzywa dziesiątki, a nawet setki razy. Ale nie da się zjeść dużo samej zieleniny – jest to pracochłonne i niezbyt smaczne. Dlatego wymyślono wyjście: zielony koktajl i zieloną zupę.a jedza ja tez Witarianie
Czy wiedzieliscie, ze kwiat slonecznika caly nadaje sie do jedzenia? Ludzie tylko spozywaja jego pestki a to niesamowita strata, gdyz caly kwiat to zrodlo niezastapionych witamin. Liscie, lodyki, pestki:) Wcinajcie slonecznik na zdrowie! Liscie przeciez zawieraja niezastapiony chlorofil a pozbywa sie ich uwazajac za zbyteczne:((( dlaczego o tym sie nie mowi? Dlaczego tylko spozywa sie pestki? Hmmmm zastanawiajace

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika kuzYn

A co w tym dziwnego ? Ja sam

A co w tym dziwnego ? Ja sam jem trawę co najmniej 3 razy w tygodniu. Oczywiście mam na myśli trawę przeniczną orkiszową. Wyciskam z niej sok wyciskarką do owoców i piję co najmniej po 60 mg na dzień. W jednym litrze takiej trawy jest tyle witamin, ile w 25 kg owoców. Polecam - smacznego.  Biggrin
btw: **** Wartości odżywcze
100 ml soku z trawy pszenicy zawiera:
• Kalorie - 20
• Chlorofil - 40,2 mg
• Białko - 2,9 g
• Tłuszcz - 0,57 g
• Węglowodany - 1,92 g
• Betakaroten - 405 IU (Co to jest IU? artykuł po angielsku)
• Witaminy A - 409 IU
• Witaminy E - 14,53 IU
• Witaminy B1 - 76,4 mcg
• Witaminy B2 - 124,7 mcg
• Witaminy B3 - 105,5 mcg
• Witaminy B5 - 5,75 mg
• Witaminy B6 - 191,7 mcg
• Witaminy C - 3,48 mg
• Sód - 9,87 mg
• Potas - 141 mg
• Wapń - 23,2 mg
• Fosfor - 72 mg
• Magnez - 23 mg
• Żelazo - 0,58 mg
• Cynk - 0.32 mg
• Błonnik - 95,8 mg
• Kwas foliowy - 27,8 mcg

 

Portret użytkownika ArDoR

Ja też jem trawę i każdemu

Ja też jem trawę i każdemu polecam.... konkretnie młody jęczmień, czyli wykiełkowane zborze jęczmienia, przenica też jest dobra.Zawiera jak napisałeś prawie wszystko co potrzebne organizmowi ludzkiemu do przeżycia.
Gdyby w afryce nauczyć ludzi chodować i żywić się trawą, problem głodu by zniknął. A dodatkowo ludzie nie chorowali by na choroby zakaźne... silny, zasadowy organizm jest w stanie zwalczyć wszelkie choroby.
To dlatego ten kaznodzieja wskazał ludziom że mają jeść trawę... niestety nie każda trawa się do tego nadaje, ale kierunek słuszny.
Pozostałym komentatorom radzę nie kpić... bo kwestia czasu a sami zaczną trawę jeść, a wtedy to baranim głosem zaczną się śmiać... Wink
... jest jeszcze wiele rzeczy o których się filozofom nie śniło. A jak ktoś bazuje na TVNie i tym co w podstawówce pani na gegrze mówiła, to raczej nie zajedzie daleko...
Zwłaszcza w czasach kiedy jedzenie staje się coraz bardziej jałowe, braki minerałów i witamin w pieczywie i mięsie, deficyt wapnia i magnezu, sprawia że mięsożercy są narażeni na zakwaszenie i grzybice...
Efekt taki że medycyna konwencjonalna ma co robić, a poczekalnie pełne baranów którzy gotowi umrzeć w mękach niż zmienić nawyki żywieniowe.TYLKO TRAWA może nas wybawić z problemów związanych z deficytem żywności, oczywiście specjalne jej odmiany.
Kpiny z trawożerców to przejaw malkontenctwa w dziedzinie dietetyki, i raczej kompletnie dyskredytuje osobę która na taką kpinę sobie pozwala, sugerując że merytorycznie nie jest przygotowana do zabierania głosu w tej kwestii.
 

Portret użytkownika rolnik

kolego trawa to trawa

kolego trawa to trawa ,jęczmień należy do zbóż jak świat stary i szeroki więc nie pisz bajek ,wpisz sobie w wujka G.gatunki traw i zadna pszenica czy jęczmień tam się nie pojawią  bo to są ZBOŻA!

Portret użytkownika Deus

Pan rolnik się raczy mylić.

Pan rolnik się raczy mylić. Zboża to nic innego, jak udomowione, wychodowane drogą selekcji i krzyżówek trawy. Trzeba było na lekcjach biologii uważać, a uczą tego na samym początku nauki w szkole podstawowej.
Pozdrawiam i zalecam częstrze zaglądanie do podręczników.

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. Stanisław Lem
 

Portret użytkownika ArDoR

Czyli zostałem bezpodstawnie

Czyli zostałem bezpodstawnie wdeptany w glebę? Założyłem że rolnik to musi znać się na temacie, a łąkowe trawy optycznie różne są od zbórz więc fakty przemawiały za praktykiem rolnikiem, a nie teoretykiem retorykiem.
Wystarczy jednak spojrzeć tu by przekonać się że zboża należą do rodziny Wiechlinowatych,
a znajdziemy wśród tej rodziny właśnie jęczmień, owies, przenicę obok klasycznych traw jak kostrzewa, wichlina, rajgras...
Na przyszłość zaufam raczej intuicji niż będe dyskutował z rolnikiem co to g*** wie, g*** widział, i w d*** był... Wink
Ale przynajmniej dowiedziałem się co jem 2x dziennie w postaci energetycznego koktajlu... TRAWĘ właśnie!
haaALLELUJA!!! DŻIZAS...GRASSS!!!

Portret użytkownika ArDoR

"Uwielbiam" takie semantyczne

"Uwielbiam" takie semantyczne potyczki... jak zawsze, bardzo dużo wnoszą do tematu, przesuwając granice rozumienia świata o całe parseki.
Rzeczywiście nie byłem dostatecznie dokładny, używając zwrotu "trawa" w stosunku do młodych pędów zbórz, to rzeczywiście inny gatunek, tak samo mogli byśmy zakwestionować znaczenie innych słów.
Przykładowo "samochód" nie jest właściwym określeniem dla pojazdów mechanicznych, gdyż te wcale same nie chodzą a trzeba nimi kierować, uwypuklając dodatkowo fakt że jeżdzą a nie chodzą...
Takich frazeologicznych lapsusów mogli byśmy znaleźć całe mnóstwo. Ten przypadek dotyczy także i "trawy".
Potocznie także susz Cannabis, rośliny z rodziny konopiowatych nazywa się trawą, dokładnie tak też się obecnie mówi na kilkunasto dniowe pędy zbórz, wykiełkowane w celach spożycia w postaci ożywczego koktajlu.
Wój Google też nie oprotestuje użycia frazy "trawa jęczmienna" podpowiadając ją nawet w oknie zapytania i chojnie obdarowując nas 10 tyś wyników.
Można oczywiście oprotestować to, czy aby jedzenie "trawy" jak to postuluje rzeczony pastor przystoi naczelnym. W końcu dopiero urozmaicenie diety w białka i tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, pozwoliły rozwinąć nasz mózg na tyle że prowadzimy w tej chwili takie etymologiczne potyczki w wirtualnych salonikach współczesnej bohemy.
Twój komentarz sprawił że będe przywiązywał większą wagę do używania cudzysłowia, w celu oznaczania takich skrótów myślowych jakimi często przychodzi się posługiwać w dzisiejszym zikonicyzowanym świecie.
Jednakowoż, bardzo polecam wzbogacenie diety o młode pędy zbórz, w szczególności jęczmienia i przenicy...
Bez powodu UFO nie wygniata kręgów w zborzu... znaki swoją drogą, ale sam fakt wybrania tych roślin nie jest bez znaczenia... ale to już temat na samodzielny artykuł.
 

Portret użytkownika kuzYn

Należy kupować tylko ziarno z

Należy kupować tylko ziarno z gospodarstw ekologicznych, sprawdzone.
Na Allegro często wystawiany jest orkisz z takich upraw. Rośnie szybko- 10 - 12 dni i można kosić.  Biggrin
Trawa nie może być wyższa niż 12-15 cm, bo traci swoje wyjątkowe właściwości.

 

Portret użytkownika MONSTER

Podejrzewam że w Polsce

Podejrzewam że w Polsce ludzie też niedługo zostaną zmuszeni do jedzenia trawy. Pewien poseł już proponował szczaw. Jednak gorsza sytuacja będzie gdy Polacy zaczna jeść trawę z głodu a nie pobudek religijnych. Sam naczelny wódz już dawno wskazał na Polskę jako Zieloną Wyspę- pełną trawy.

Portret użytkownika baca

naukowcy alarmują od dawna że

naukowcy alarmują od dawna że Afryce grozi klęska głodu i kryzys energetyczny - dobrze więc że sa ludzie z wizją, jak ten pastor, którzy nie gadają bez sensu i jałowo jak ci dyletanci z ONZ, tylko znając miejscowe realia szukają praktycznych rozwiązań na miejscu...
przecież to matka natura uczy nas na przykładzie afrykańskich bawołów, antylop i innych ssaków żyjących w stadzie tej prostej prawdy, że jedzenie trawy przez murzynów nie tylko pozwoli im sie zaopatrzyć w pełnotłuste mleko ale również suszone krowie placki, które bedą doskonalym biopaliwem i z importera Afryka może się nagle stać światowym eksporterem ekologicznego paliwa i żywności...
wystarczy tylko niewielka inwestycja w obory i komunikację aby nie było przerw z dostawą pasz... lub jak powiadają zwolennicy hodowli bezstresowej... full wypas - pozwalający uzyskac znacznie lepsze skrzydełka... poczekamy, zobaczymy a nuż idea pastora pozwoli całej Afryce w końcu rozwinąć skrzydła...
zresztą pastor jest połączony ekskluzywną infolinią z panem bogiem więc kto wie - może ma już wypracowana zupełnie inną koncepcję na temat gromadzącego się obornika...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Homo sapiens

Na świecie są różni kapłani,

Na świecie są różni kapłani, mają swoje problemy, szkoda że tak mało wiedzą o prawdziwej histori Ziemi bo by pewnie zaczęli nawracać więcej ludzi..., a jest ona szokująca i wielce interesująca !
[...]Po prawej stronie na dolnym pierwszym zdjęciu zacieki..., po lewej stronie zdjęcia trochę lepsza kondycja skał..., cóż mogło doprowadzi do tego typu "zacieków" ? Wydaje się, iż są to pozostałości długotrwałych opadów deszczu pierwszej fazy potopu Noego. Wielu badaczy sądzi, że ogromna ilość erupcji wulkanicznych mogła doprowadzić do wytworzenia się tzw. kwaśnych deszczy. Kwaśne deszcze - zawierają kwasy wytworzone w reakcji wody z pochłoniętymi z powietrza gazami, takimi jak: dwutlenek siarki, trójtlenek siarki, tlenki azotu, siarrkowodór, dwutlenek węgla, chlorowodór, wyemitowanymi do atmosfery w procesach spalania paliw, produkcji przemysłowej, wybuchów wulkanów, wyładowań atmosferycznych i innych czynników naturalnych.[...]

tu widać znakomicie dzialanie wody (kwaśnej) ! duża ilość zacieków...
po więcej zapraszam na ten wpis: http://popotopie.blogspot.co.uk/2013/10/przedpotopowa-petra.html
 
 
 
 
 


[...]wielokilometrowe "konstrukcje" na dnie oceanów. Skala tych pozostałości oraz "inność" tamtego świata wprawia w osłupienie, Ziemia i jej historia to coś niezwykłego, ilu z was jest w stanie ją zaakceptować ?! Latające Vimany, wojny hinduskich bogów i ich broń przypominająca broń nuklearną wraz z pozostawionymi kraterami powybuchowymi, Synowie Boży zapładniający ludzkie kobiety, zniszczenie Sodomy i Gomory ogniem z nieba, manipulacje ludzkim DNA, materializujący się Aniołowie, sześcio palczaste istoty o wzroście 2.5 metra, prowadzenie Izraelitów przez Świetlistego Anioła w czasie nocy i otoczonego mgłą w czasie dnia, rozstąpienie się morza i przejście Izraelitów na drugi brzeg,  "ludzie z większymi czaszkami, z innym kształtem czaszek, technologia maszynowa zastosowana do budowy piramid z Giza oraz Ameryki południowej, zaawansowana wiedza matematyczna, a zwłaszcza geometryczna, broń laserowa- termiczna zastosowana w starożytnej Ameryce... Jeżeli myślicie, że coś wiecie o Ziemi i jej historii to naprawdę żyjecie w "oblivionie"[...]
więcej tutaj:
http://popotopie.blogspot.co.uk/2013/06/zapraszam-do-innego-wymiaru-poprzedniej.html

zdjęcie pochodzi z najnowszego filmu Brien'a Foerstera
http://www.youtube.com/watch?v=N14Q-9jpAPM

W 1988 roku ogromne zamieszanie wywołało odnalezienie przez sinologa Victora Maira niezwykłej mumii w magazynie jednego z muzeów w chińskiej prowincji Xinjiang. Była to mumia wysokiego mężczyzny o jasnej karnacji i rudych włosach, ubranego w szatę z elegancko utkanego materiału.

Okazało się, że zarówno tę, jak i setki podobnych mumii archeolodzy znaleźli w początkach XX w. w dolinie Tarim na pustyni Taklamakan w północno-wschodnich Chinach. Niektóre z nich mają ponad 4 tysiące lat. Badania genotypu, a także zachowanych tkanin wykazały, że biali mieszkańcy pustyni Taklamakan przybyli z Europy lub kaukazu. Tych mumii nie powinno tam być!
Odkrycie mumii było utrzymywane w tajemnicy od 1970r. aż do momentu odkrycia ich w magazynie.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.