Kobiety częściej niż mężczyźni wierzą w życie po śmierci

Kategorie: 

Zdaniem brytyjskich naukowców, kobiety częściej niż mężczyźni wierzą w życie po śmierci. Wywiady przeprowadzono w Londynie. Wzięło w nich udział 9 tys. osób. Wśród nich przeważali przedstawiciele islamu i Kościoła Anglikańskiego. Większość była pewna, że życie po śmierci istnieje na pewno.

 

Eksperymenty dotyczące tematyki religijnej cieszą się dużym zainteresowaniem w Wielkiej Brytanii. Nie tak dawno temu, grupa naukowców przeprowadziła kolejne badanie wśród mieszkańców na temat wiary w Boga i życia pozagrobowego.

Badanie prowadził profesor David Voas. Jego celem było sprawdzenie, czy ludzie wierzą w Boga i w istnienie życia po śmierci. Naukowcy chcieli sprawdzić, jak te zagadnienia są ze sobą powiązane. W eksperymencie wzięli udział przedstawiciele obu płci w wieku 40 lat z obszaru Wielkiej Brytanii. Badania wykazały, że kobiety co najmniej dwukrotnie częściej niż mężczyźni wskazywały w ankietach, że wierzą w życie pozagrobowe.

Około 60 procent kobiet i tylko 35 procent mężczyzn wierzy w istnienie życia po śmierci. W istnienie Boga wierzy około 45 procent mężczyzn i 65 procent kobiet. Najbardziej fanatycznymi wyznawcami są muzułmanie. Spośród nich aż 88 procent wytrwało w swojej wierze, ale i w tej grupie znalazło się kilku ateistów. Naukowcy zauważyli, że nie wszyscy, którzy uznają Boga, wierzę w życie po śmierci. Prawie jedna trzecia wierzących zaprzecza istnieniu życia pozagrobowego.

Życie po śmierci to idea religijna. Po upadku zewnętrznej powłoki (śmierci osoby) dusza nadal żyje. Przedstawiciele tej teorii wierzą, że dusza jest nieśmiertelna i w pełni zdolna do powrotu do świata materialnego w każdym innym wcieleniu. Niektórzy uważają, że dusza idzie do piekła, czy do nieba, z powodu ziemskiego życia człowieka. Taka wizja pomaga wielu łatwiej przetrwać utratę bliskich, a także pogodzić się ze śmiercią i uniknąć grzechów w teraźniejszości.

Do tej pory nikt nie jest w stanie dać dokładnej odpowiedzi na temat istnienia życia po śmierci. Jednak zdarzały się przypadki, w których ludzie doświadczyli śmierci klinicznej. Mówili wówczas o widzeniu jasnego światła i uczuciu zmierzania w jego stronę. W religii lot do światła symbolizuje walkę o życie. Niektórzy twierdzą, że podczas tej wizji mieli możliwość rozmowy z samym Bogiem…

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika miki123

Tez tak podjerzewam. W koncu

Tez tak podjerzewam. W koncu wg stereotypu facet to sama logika a nie jakies tam pierdoły o zyciu pozagrobowym;)  To jest własnie urok badan na zasadzie "co Pan, Pani mysli". Wyniki są wiec kto by sie przejmował ich rzetelnoscia;)

Portret użytkownika Wiedźma

Mam wgląd poza kurtynę

Mam wgląd poza kurtynę śmierci i wierzcie życie tam trwa nadal chociaż ciała nie są z gęstej materii jak tutaj. Niektórzy oczyszczają się ale nie jest to żadna wymierzona kara a własna decyzja. Tak jakby porządki przed powtórnym wcieleniem, które czasem następuje szybko a czasami jest sporo odwleczone w czasie. Generalnie nie ma powodów aby lękać się śmierci

Portret użytkownika Io600

U kobiet często trudno z

U kobiet często trudno z logiką, a przecież jasne jest jak słońce, że śmierć oznacza brak życia, więc wiara w życie po śmierci jest jak wiara w powietrze w próżni. No nie ma go tam, ale wierzę, że się nie uduszę. Of course - No logic. Poza tym, jeszcze dochodzi wyobraźnia, no bo wystarczy sobie wyobrazić całą wieczność, która była przed naszymi narodzinami... no... i co? nie da się, bo nas nie było, jeszcze się nie urodziliśmy i jakoś umiemy zaakceptować, że nas nie było i nikt nie wrócił z niebytu, bo tam nikogo nie ma. A tu nagle hop! patyczek w bułeczkę i wyskakuje ludzik i słucha i patrzy i widzi oszołomów, którzy klepię jakieś głupoty o tym, co będzie, kiedy już twoje ciało, na którym opierasz całą percepcję zmyslową przestanie istnieć i co należy robić, żeby po zaprzestaniu istnienia istnieć jeszcze lepiej. No wyobraźnia nakazuje wyobrazić sobie ten zarodek, który w wieku nawet i 60 lat zaczyna gadać jakieś bzdury o śmierci, kiedy jest niczym jak tylko pyłkiem w relacji do nieskończonej przeszłości, w której go jeszcze nie było. Pytanie tylko, czy jesteś tak naiwny i będziesz łykać bajeczki, czy też skupisz się na życiu jakim by ono nie było, bo tak na prawdę masz tylko je, a z każdym oddechem Ci jego ubywa. Więc ceń to, co z każdym oddechem powolutku tracisz i nie trać czasu na bajeczki, bo one są dla małych dzieci.

Portret użytkownika El Koto

... za pomocą tej magicznej

... za pomocą tej magicznej siły kobiet, okultyści rękoma monarchii, nazizmu, socjalizmu, demokracji i liberalizmu … próbują zmienić oblicze świata, nazywając to Nowym Porządkiem Świata, i udaje się im to, ponieważ zupełnie nie wiecie czym jest prawdziwa wolność.

Dowód. Gdy odbiera wam się prawdziwą wolność, zdrowie, niezależność, wasze prawa, kreatywność, gdy wcielają was do wojsk … milczycie! Lecz kiedy zabiera wam się fałszywą ego-wolność … czyli internet, obżarstwo, narkotyki, alkohol, pseudo-lekarstwa, nikotynę, nocne kluby, seks … to walczycie o to jak zwierzęta, chroniąc własną głupotę i zaprogramowaną patologie …

I tak przez własną ignorancje, stajecie się nawozem dla ziemi … Dzisiejsi lekarze i farmaceuci to ludobójcy, prawnicy, politycy i księża to rabusie i dewianci … Marionetki, wyższych kast … Kupione za tytuły, stanowiska i pieniądze.

Prawda was tak bardzo boli, że aż się buntujecie, atakujecie, oskarżacie i wciągacie w patologie jałowych dyskusji na forach internetowych i do czynów innych …

Lepszych ludzi poprzez narzucone wam niskie standardy nie wybieracie, ponieważ chwycili by was za ryło i zmusiliby was do wysiłku, czyli powrotu do praw naturalnych, na co was nigdy nie było stać, bo wam lepiej jest ulegać nałogom i popędom, stworzonym przez starych dewiantów, uleganie nałogom i popędom wymaga od was znacznie mniej siły i mniej energii … dlatego w życiu podążacie drogami najmniejszego oporu.

Rozwój wymaga nieustannych poświęceń, wyrzeczeń, zaparcia, siły do stąpania po kruchym ludzie nowych nieznanych dróg …

Zmiany bywają tylko wtedy dobre gdy przychodzą w wyrzeczeniach i łzach … Tak czyni silny i wolny człowiek.

Zapytacie jaką ścieżka zatem mamy kroczyć przez życie? ''Tylko taką która ma serce, tylko ścieżkami które mają serce warto podążać, bo wszystkie inne są nic nie warte.''

Portret użytkownika niebieski52

Reinkarnacja jest

Reinkarnacja jest faktem...ale nie żyje się po śmierci tylko matryca ostatniego wcielenia na osnowie duszy.Po analizie uczynków następuje ponowne wcielenie w jakiś zarodek istoty materialnej...albo stopienie z Absolutem-czystą energią stwórczą.

Portret użytkownika aron jasnowidz

film NASZ DOM pokazuje

film NASZ DOM pokazuje dokladnie jak jest po smierci na niskich partiach astralu ,prawdziwa historia przekazana od duszy z tamtej strony przez medium ,szkoda tylko że ludzie sami odcinaja sie od jedenej wartości która ich chroni po tej i po drugiej stronie ,no ale zawsze jest tak że dośwaidoczone dusze mówią a młode sie buntują i nie chca słuchać ,dopiero po drugiej stronie keidy to te dośiwadoczne ich prowadzą ,wtedy rozumieją co sie dzieje .a dla tych co w nic nie wierzą ,w tym filmie jest kilka przesłań do czasów w których zyjemy ,a nawet dokładnie powiedziane co teraz będzie ,ciekawe ile umysłow wyłapie te słowa podane jezykiem duszy .taka zabwa dla tych co twierdza ze intelekt ponad wszystko .A gdy kots zacznie ogądać ten film i go od niego odrzuci to będzie wiedział że jest przykłądem podczpeinia lub zaprogramownia .Zło nie ścierpi oglaania prawdy podanej językiem duszy ,porgtram w głowie nie dopóści do zatwierdzenia prawdy i otwarcia chocby wątpliwości że to prawda ,piękny film przyslany na ziemie aby diagnozwoac ludzi a raczej to czym sie stali .Polecam bo tylko pogubieni wierza że po deugiej stronie nic nie ma ,zresztą najprostrze wyjasnienie po co ktos miałby sie tylko raz narodzić jako baca ,baron ,sio pasjonat ,aron jasnowidz itd ,itd dlaczego kazdy ma ina droge i inne doswaidczenia ? dlaczego jeden ma wszytko i ejst szczesliwy a drugi jeżdi na wózku inwalidzkim ? takie oczywiste a takie trudne do zaakceptowania ,ciekawe dlaczego i komu zlaezy abyśmy nie poznali tej prawdy i w nią nie wierzyli .

Portret użytkownika Cabaj

Słyszałem kiedys taki

Słyszałem kiedys taki tekst'Nieważne sa upadki i wzloty,kobiety to nic wiecej jak tylko kłopoty"I w tym zawiera sie ogół prawdy na ten temat.Ilez to samców obwiesiło sie lub inną krzywde na sobie wyrzadziło z powodu powyższych GDYŻ....tylko jeden otwór wiecej a potrafi poczynić taką róznice i sprowokować do takich w sumie upadlajacych zachowań.No ale ten co to wymyślił zapewne nie przwidział jak wiele kontrowersji to sprowadzi(jak zawsze zresztą)

Portret użytkownika lis

Kopernik też była kobietą,

Kopernik też była kobietą, Goździkowa też poleca cud tabletki na ból głowy. Gagarin - pierwszy CZŁOWIEK w kosmosie, a Tiereszkowa już baba na orbicie. Baba to baba wierzy we wszystko, a jak sąsiadka potwierdzi to już jest pewność i wydrapie oczy temu kto zaprzeczy. Cóż taki charakter, a my musimy z tym żyć.

Portret użytkownika sio

Kobiety są bardzo mocno

Kobiety są bardzo mocno związane z życiem ponieważ rodzą dzieci.
Są również bardziej zainteresowane duchowością, ponieważ mają więcej problemów związanych z ciałem i życiem.
Emocjonalnie są bardziej rozwinięte i wyrażają się emocjonalnie natomiast mężczyźni wyrażają się poprzez intelekt jak go mają albo poprzez mięśnie jak już nic nie ma w głowie.
Tak czy owak życie po życiu to życie duchów nieczystych.
Normalna dusza po śmierci się wciela w następne ciało natychmiast.
Te historyjki zwane religijnymi mżonkami, które żydzi czy chrześcijanie stworzyli nie są prawdą.
Ani jezus ani mahomet nie odeszli do nieba a na pewno nie z ciałem.
Ktokolwiek przyszedł raz - musi być do końca dlatego zwiększa się liczba ludzi,ponieważ nowe dusze zchodzą.
Są dwie możliwości - bycie człowiekem lub złym duchem aż do końca.
Anioł natomiast to ktoś kto zszedł zanim się narodził dlatego jest czystą istotą i w postaci gabriela czy ducha św mógł stworzyć swoją własną religię wchodząc w człowieka potem był normalnym człowiekiem lub nawet nienormalnym ha, ha
Nie ma świętości i tego typu rzeczy a Bóg to zupełnie inne zagadnienie
 
 

Portret użytkownika trzcina_1

Ha, ha, ha... mam sie smiac

Ha, ha, ha... mam sie smiac czy plakac???
za to my kobiety mamy wieksza intuicje i podzielnosc uwagi...
wlasnie przemyslalam i moje stwierdzenie jest jednak inne... to wy faceci czesciej bakacie bo nie potraficie normalnie jesc i jecie co popadnie robiac z zoladka smietnik... no a jak to sie juz wymiesza to wydzielacie niesamowity smrod... Blum 3

Portret użytkownika b@ron

wiesz trzcinka jak to

wiesz trzcinka jak to jest...prawdziwy facet po obfitym i śmieciowym posiłku, wypija browarka, a najlepiej dwa Wink , bo jak każdemu wiadomo browarek dobrze robi na trawienie, a dwa browarki jeszcze lepiej i tak oto niekoniecznie jest prawda z tym smrodem Biggrin

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika baca

ojej prawie 20 minusów ho ho

ojej prawie 20 minusów ho ho ho... ależ ta prosta prawda boli kobiety... zupełnie jak mocny skoncentrowany bąk.
hmm... drogie panie a co się wam wydaje? że stąpacie po płatkach róż i wypuszczacie z siebie opary szanel number 5?
bo według mne to jest szambel razy pięć - ot co - ostatnio omal pawia nie wypusciłem jak mnie znienacka osaczono w środku komunikacji publicznej... ledwie uszłem z życiem...
 
 

Portret użytkownika b@ron

no cóż...ludzie boją się

no cóż...ludzie boją się śmierci i odrzucają od siebie taką możliwość, że po śmierci nie ma nic...definitywny koniec...
szukamy Boga w nadziei że nicość nie istnieje, ale żaden naukowiec nie da na to odpowiedzi, dowiemy się niestety, dopiero po śmierci...albo się i nie dowiemy...porąbane to wszystko...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika gfgffg

Możliwe ze to co mówią ludzie

Możliwe ze to co mówią ludzie podczas śmierci klnicznej o niebie jest możliwe ale to jest mało prawdopodobne, ponieważ to mózg tworzy obrazy, ale z drugiej strony to naukowcy odkryli w kosmosie pustą przestrzeń podobną do tunelu. http://www.geekweek.pl/aktualnosci/22697/odkryto-najwieksza-strukture-we-wszechswiecie może neibiosa do których zmierzamy to pusta oswietlona przestrzeń? dążymy do wiecznej samotnosci. Jeśli juz co widzieli ludzie z pogranicza smierci to nei swiatło Boga (Boga Ojca) ale swiatło chrystusa, albo nawet swiatło Św Piotra - biblia mówi ze święty Piotr stoi porzy bramie nieba. Jednego mozna byc pewnym neibiosa to swiatłosć pusta przestrzeń i samotnosć, nikt tam z nikim nie rozmawia tam kazdy wyglądać musi jak swiatło albo być niewidocznych innej mozliwosci nei ma.  Może zmierzaja do pustejprzestrzeni. moim zdaniem te wizje to tylko wizje mózgu.