Kobiety częściej niż mężczyźni wierzą w życie po śmierci

Kategorie: 

Zdaniem brytyjskich naukowców, kobiety częściej niż mężczyźni wierzą w życie po śmierci. Wywiady przeprowadzono w Londynie. Wzięło w nich udział 9 tys. osób. Wśród nich przeważali przedstawiciele islamu i Kościoła Anglikańskiego. Większość była pewna, że życie po śmierci istnieje na pewno.

 

Eksperymenty dotyczące tematyki religijnej cieszą się dużym zainteresowaniem w Wielkiej Brytanii. Nie tak dawno temu, grupa naukowców przeprowadziła kolejne badanie wśród mieszkańców na temat wiary w Boga i życia pozagrobowego.

Badanie prowadził profesor David Voas. Jego celem było sprawdzenie, czy ludzie wierzą w Boga i w istnienie życia po śmierci. Naukowcy chcieli sprawdzić, jak te zagadnienia są ze sobą powiązane. W eksperymencie wzięli udział przedstawiciele obu płci w wieku 40 lat z obszaru Wielkiej Brytanii. Badania wykazały, że kobiety co najmniej dwukrotnie częściej niż mężczyźni wskazywały w ankietach, że wierzą w życie pozagrobowe.

Około 60 procent kobiet i tylko 35 procent mężczyzn wierzy w istnienie życia po śmierci. W istnienie Boga wierzy około 45 procent mężczyzn i 65 procent kobiet. Najbardziej fanatycznymi wyznawcami są muzułmanie. Spośród nich aż 88 procent wytrwało w swojej wierze, ale i w tej grupie znalazło się kilku ateistów. Naukowcy zauważyli, że nie wszyscy, którzy uznają Boga, wierzę w życie po śmierci. Prawie jedna trzecia wierzących zaprzecza istnieniu życia pozagrobowego.

Życie po śmierci to idea religijna. Po upadku zewnętrznej powłoki (śmierci osoby) dusza nadal żyje. Przedstawiciele tej teorii wierzą, że dusza jest nieśmiertelna i w pełni zdolna do powrotu do świata materialnego w każdym innym wcieleniu. Niektórzy uważają, że dusza idzie do piekła, czy do nieba, z powodu ziemskiego życia człowieka. Taka wizja pomaga wielu łatwiej przetrwać utratę bliskich, a także pogodzić się ze śmiercią i uniknąć grzechów w teraźniejszości.

Do tej pory nikt nie jest w stanie dać dokładnej odpowiedzi na temat istnienia życia po śmierci. Jednak zdarzały się przypadki, w których ludzie doświadczyli śmierci klinicznej. Mówili wówczas o widzeniu jasnego światła i uczuciu zmierzania w jego stronę. W religii lot do światła symbolizuje walkę o życie. Niektórzy twierdzą, że podczas tej wizji mieli możliwość rozmowy z samym Bogiem…

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika miki123

Tez tak podjerzewam. W koncu

Tez tak podjerzewam. W koncu wg stereotypu facet to sama logika a nie jakies tam pierdoły o zyciu pozagrobowym;)  To jest własnie urok badan na zasadzie "co Pan, Pani mysli". Wyniki są wiec kto by sie przejmował ich rzetelnoscia;)

Portret użytkownika Wiedźma

Mam wgląd poza kurtynę

Mam wgląd poza kurtynę śmierci i wierzcie życie tam trwa nadal chociaż ciała nie są z gęstej materii jak tutaj. Niektórzy oczyszczają się ale nie jest to żadna wymierzona kara a własna decyzja. Tak jakby porządki przed powtórnym wcieleniem, które czasem następuje szybko a czasami jest sporo odwleczone w czasie. Generalnie nie ma powodów aby lękać się śmierci

Portret użytkownika Io600

U kobiet często trudno z

U kobiet często trudno z logiką, a przecież jasne jest jak słońce, że śmierć oznacza brak życia, więc wiara w życie po śmierci jest jak wiara w powietrze w próżni. No nie ma go tam, ale wierzę, że się nie uduszę. Of course - No logic. Poza tym, jeszcze dochodzi wyobraźnia, no bo wystarczy sobie wyobrazić całą wieczność, która była przed naszymi narodzinami... no... i co? nie da się, bo nas nie było, jeszcze się nie urodziliśmy i jakoś umiemy zaakceptować, że nas nie było i nikt nie wrócił z niebytu, bo tam nikogo nie ma. A tu nagle hop! patyczek w bułeczkę i wyskakuje ludzik i słucha i patrzy i widzi oszołomów, którzy klepię jakieś głupoty o tym, co będzie, kiedy już twoje ciało, na którym opierasz całą percepcję zmyslową przestanie istnieć i co należy robić, żeby po zaprzestaniu istnienia istnieć jeszcze lepiej. No wyobraźnia nakazuje wyobrazić sobie ten zarodek, który w wieku nawet i 60 lat zaczyna gadać jakieś bzdury o śmierci, kiedy jest niczym jak tylko pyłkiem w relacji do nieskończonej przeszłości, w której go jeszcze nie było. Pytanie tylko, czy jesteś tak naiwny i będziesz łykać bajeczki, czy też skupisz się na życiu jakim by ono nie było, bo tak na prawdę masz tylko je, a z każdym oddechem Ci jego ubywa. Więc ceń to, co z każdym oddechem powolutku tracisz i nie trać czasu na bajeczki, bo one są dla małych dzieci.

Portret użytkownika El Koto

... za pomocą tej magicznej

... za pomocą tej magicznej siły kobiet, okultyści rękoma monarchii, nazizmu, socjalizmu, demokracji i liberalizmu … próbują zmienić oblicze świata, nazywając to Nowym Porządkiem Świata, i udaje się im to, ponieważ zupełnie nie wiecie czym jest prawdziwa wolność.

Dowód. Gdy odbiera wam się prawdziwą wolność, zdrowie, niezależność, wasze prawa, kreatywność, gdy wcielają was do wojsk … milczycie! Lecz kiedy zabiera wam się fałszywą ego-wolność … czyli internet, obżarstwo, narkotyki, alkohol, pseudo-lekarstwa, nikotynę, nocne kluby, seks … to walczycie o to jak zwierzęta, chroniąc własną głupotę i zaprogramowaną patologie …

I tak przez własną ignorancje, stajecie się nawozem dla ziemi … Dzisiejsi lekarze i farmaceuci to ludobójcy, prawnicy, politycy i księża to rabusie i dewianci … Marionetki, wyższych kast … Kupione za tytuły, stanowiska i pieniądze.

Prawda was tak bardzo boli, że aż się buntujecie, atakujecie, oskarżacie i wciągacie w patologie jałowych dyskusji na forach internetowych i do czynów innych …

Lepszych ludzi poprzez narzucone wam niskie standardy nie wybieracie, ponieważ chwycili by was za ryło i zmusiliby was do wysiłku, czyli powrotu do praw naturalnych, na co was nigdy nie było stać, bo wam lepiej jest ulegać nałogom i popędom, stworzonym przez starych dewiantów, uleganie nałogom i popędom wymaga od was znacznie mniej siły i mniej energii … dlatego w życiu podążacie drogami najmniejszego oporu.

Rozwój wymaga nieustannych poświęceń, wyrzeczeń, zaparcia, siły do stąpania po kruchym ludzie nowych nieznanych dróg …

Zmiany bywają tylko wtedy dobre gdy przychodzą w wyrzeczeniach i łzach … Tak czyni silny i wolny człowiek.

Zapytacie jaką ścieżka zatem mamy kroczyć przez życie? ''Tylko taką która ma serce, tylko ścieżkami które mają serce warto podążać, bo wszystkie inne są nic nie warte.''

Portret użytkownika niebieski52

Reinkarnacja jest

Reinkarnacja jest faktem...ale nie żyje się po śmierci tylko matryca ostatniego wcielenia na osnowie duszy.Po analizie uczynków następuje ponowne wcielenie w jakiś zarodek istoty materialnej...albo stopienie z Absolutem-czystą energią stwórczą.

Strony