Kolejny meksykański artefakt Majów wspominajacy o roku 2012

Kategorie: 

Meksykańscy archeolodzy niezamierzenie wspierają teorie wedle, których starożytni Majowie przewidzieli jakiegoś rodzaju zmianę na Ziemi, która ma nastąpić w 2012 roku.

 

W ten czwartek poinformowano, że w ruinach prekolumbijskich w Meksyku odnaleziono drugą referencję, co do roku 2012. Większość ekspertów posługuje się jednym tylko źródłem stanowiącym na ten temat a były nim zapisy hieroglificzne z kamiennych tablic z Tortuguero.

[ibimage==10968==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Narodowy Instytut Antropologii i Historii poinformował, że w istocie jest kolejne źródło potwierdzające oczekiwania Majów względem przyszłego roku a jest nim inskrypcja ze znajdujących się nieopodal ruin Comalcalco.

 

Inskrypcja znajduje się na rzeźbionej lub specjalnie formowanej cegle. Comalcalco jest wyjątkowe pośród pozostałych ruin świątyń Majów, ponieważ zostało zbudowana z cegieł. Arturo Mendez, rzecznik instytutu powiedział, że fragment został odkryty lata temu i od tego czasu był przedmiotem analiz naukowych.

 

Inskrypcja nie była prezentowana publicznie i pozostawała w magazynach instytutu. Cegła z Comalcalco, jako drugi znany fragment na temat grudnia 2012 wzbudziła wielkie zainteresowanie na forach internetowych całego świata.

[ibimage==10975==400naszerokosc==none==self==null]

W środowisku naukowym podniosły się też głosy krytyczne, które wskazują na to, iż data z inskrypcji odkrytych w Comalcalco może być w istocie zapisem czegoś, co już miało miejsce w przeszłości i po prostu interpretujemy to według naszych oczekiwań.

 

Oba artefakty, czyli tablica z Tortuguero oraz cegła z Comalcalco zostały stworzone w podobnym czasie, czyli jakieś 1300 lat temu. Inskrypcje, z Tortugero wskazują na coś, co rzekomo nastąpi w 2012. Majowie widzą wtedy czas na działalność swojego Boga wojny i stworzenia. Ostatnia część zapisu jest jednak nieczytelna a niektórzy spekulują, że jest tam napisane "On zejdzie z nieba"

 

Co do cegły z Comalcalco zastanawia fakt, że była ona wmurowana tak, aby inskrypcji nie dało się widzieć, po prostu pokryto ją dodatkową substancją.

 

Instytut Antropologii i Historii od dawna twierdził, że całe to oczekiwanie na 21 grudnia 2012 jest w istocie częścią zachodniego ruchu mesjanistycznego opierającego się na błędnych interpretacjach starożytnych artefaktów. Teraz chcąc nie chcąc instytut podsycił internetowe plotki na temat 2012.

 

 

Źródłohttp://news.yahoo.com/mexico-acknowledges-2nd-mayan-reference-2012-232405916.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen