Kometa ISON może być ciałem niebieskim innego rodzaju

Kategorie: 

Wiele zamieszania wywołał opublikowany 31 października 2013 roku na portalu space.com artykuł opisujący anomalie związane z kometą ISON. Zwolennicy teorii spiskowych od razu zauważyli szereg dwuznacznych sformułowań na temat tego obiektu płynących ze strony uznanych naukowców. Nie brakuje opinii, że to dowód, że nie jest to kometa tylko coś innego.

 

Cały artykuł był poświęcony komecie ISON i faktowi jej nieoczekiwanie słabszego od postulowanego rozjaśniania. Został już tylko miesiąc do zbliżenia tej komety na mniej więcej 1,2 miliona kilometrów od powierzchni gwiazdy. To właśnie teraz jej jasność powinna rosnąć, ale mimo, że ostatnio trochę pojaśniała to nadal jest 3,3 raza ciemniejsza niż wskazywałyby wyliczenia ekspertów.

 

We wspomnianym artykule ze space.com wypowiada się Carl Hegerother z  Obserwatorium w Arizonie. Jego zdaniem różnice w jasności mogą być częściowo spowodowane stosowanym zestawem filtrów faworyzujących inne części widma światła. To dlatego raz widać przyrosty pyłu, a raz nie.

 

Jednak to nie tylko metodologia. Są znani łowcy komet, tacy jak John Bortle, który otwarcie mówi, że dla niego ta kometa jest dziwaczna. Jego zdaniem można dostrzec nawet małą jasną miniaturkę komety z warkoczem, która jest widoczna w halo wokół jej komy.

 

Bortle dodaje, że dla osób oglądających kometę za pomocą dużych teleskopów wygląda ona nadzwyczajnie słabo, a dla nawet większych lornetek wydaje się być znacznie większym obiektem. Na takim dystansie od Słońca nie powinno być już takich znacznych fluktuacji jasności.

[ibimage==19337==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Przez chwilę wydawało się, że wszystko będzie jednak zmierzało w kierunku wzrostu jasności tego ciała niebieskiego. Od 19 października zaobserwowano stały trend wzrostu magnitudy jasności, ale po kilku dniach kometa znowu była ciemniejsza. "Nie wiem co się dzieje z tą kometą !" skomentował to potem Gary.

 

Niektórzy sugerują, że obserwacje poczynione od września wskazują, że kometa ISON reaguje na ciepło ze strony Słońca jakby była raczej ciałem stałym a nie "lodową kulą" jak chcą tego teoretycy powszechnie uznawanej wiedzy o kometach. Ciało niebieskie znane jako C/2012 S1 (ISON) z pewnością nie jest typowym przedstawicielem tej grupy obiektów kosmicznych.

 

Oczywiście nadużyciem jest stwierdzanie, że to z całą pewnością nie jest kometa. Przeciwko temu świadczy kolejny wzrost jasności zarejestrowany 1 listopada 2013 roku, ale nikt nie wie, czy będzie to trend stały, czy też znowu zobaczymy ściemnienie tego ciała.

 

Sugestie wskazujące na to, że może to być coś innego niż kometa rozpalają zmysły poszukiwaczy tajemnic, ale wytłumaczenie tych świetlnych anomalii mogą być dużo bardziej proste. Po prostu kometa ISON, jako jednopojawieniowa, może mieć inną strukturę geologiczną. Znamy przecież przypadki asteroid traktowanych początkowo, jako komety(Olijato).

[ibimage==19338==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Asteroida Olijato uważana początkowo za kometę.

Wiadomo na przykład, że ma dużo mniej wody niż przypuszczano, a gdy pozbędzie się jej zupełnie okaże się, że przewidywania zarówno, co do jej ewentualnego rozpadu jak i ewentualnego rozbłyśnięcia były wyssane z palca i nie mają potwierdzenia w rzeczywistości. Wprawia to naukowców w dyskomfort, bo podważa ich teorię lodowych brudnych kul. Tylko tyle i aż tyle.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Obserwator 2

Kometa ISON (International

Kometa ISON (International Scientific Optical Network
- Międzynarodowa Naukowa Sieć Optyczna).
Wyjaśnienie jest na stronie: http://prawdaserca.pl/2013/11/kon-trojanski/
w przekazie z dn. 9.11.2013 r. pt. "Koń Trojański".
Od siebie dodam jedynie kilka zdań.
Po ukadku z Nieba 1/3 Synów Bożych, zosała dla nich wyznaczona
strefa upadku zwana również żłobkiem, szkołą, poligonem doświadczalnym,
więzeniem itp. Ziemia w strefie upadku pełni rolę szczególną, okreslaną często
jako Państwo Demonów. Upadłe istoty, które w różnych księgach występiją
jako nasi bogowie. Kometa ISON (International Scientific Optical Network -
Międzynarodowa Naukowa Sieć Optyczna) to statek, ktorego jednym z zadań
ma być wykorzystanie sieci planetarnych do holografoicznego przedstawienia
ludzkości powrotu naszych bogów, oprawców i jednocześnie nauczycieli.
Może więc ISON, to zapowiadany powrót interrasowych bogów z S - Syriusza,
O - Oriona i N - Nubiru.
Nadchodzi zapowiedziany czas, w którym wszystko co skrywane, zostanie
ujawnione. My zaś nie dajmy się dalej wciągać w jakiekolwiek rozliczenia,
lecz postawą swoją wskażmy tym zagubionym istotom, że czas rozdzielenia
i walki dobiega końca. Okażmy im, że szanujemy ich nauki jakie nam dały
(gdyż właśnie takich chcieliśmy). Okażmy im, że nie chcemy rozliczeń, że
nasza miłość jest z nimi, aby im pomóc i że zgodnie z ich wolną wolą mogą
odejść i nadal się pogrążać. Mogą teże naprawić krzywdy wyrządzone z
poziomu ludzkiego, Ziemii, Księżyca, Plutona oraz ostatni największy ich
wyczyn polegający na wyłączeniu zasilania naszemu Słońcu.
Nadszedł koniec naszych wspólnych nauk i czas zrozumieć, ze wszyscy
jesteśmy jednością i wszyscy mamy opuścić całą zdegenerowaną strefę
galaktyczną i powrocić do pierwotnej czystej strfy astralnej, do do Domu Ojca.
Życzę wszystkim dużo Miłości.

Portret użytkownika kuzYn

Ach, to Ty już jesteś po raz

Ach, to Ty już jesteś po raz drugi obserwatorem, tak ?
 Pierwszy raz pewnie byłeś jak ten kalendarz Majów się pomylił w grudniu 2012 ? ...  hyhyhy.
 Musisz być wytrwały, i uczyć  na własnych błędach, a może w końcu kiedyś spadnie ci na Twój dom spory meteoryt. Biggrin  No i przestań już w końcu zanudzać wszystkich swoimi mrzonkami.

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

Portret użytkownika DzieckoProwadzoneRękąBoga

Lecąca w naszą stronę

Lecąca w naszą stronę asteroida ISON swoimi odłamkami sprawi, że na naszym niebie pojawi się Ostrzeżenie, jakie przepowiedziała nam NMP w trzeciej tajemnicy Fatimskiej. Gdy pojawi się krzyż na firmamencie nieba po siedmiu dniach Bóg poprzez Ducha Św. sprawi że zobaczymy swoje grzechy, jakie w ciągu całego swojego życia popełniliśmy. Jest to ogromna Łaska Boża dla jego dzieci jakimi jesteśmy. Po trzydziestu dniach od pojawienia się znaku na niebie kolejna kometa, która już leci w naszym kierunku za asteroidą ISON rozpadnie się na kilka kawałków i uderzy w ziemię, spowoduje to wielkie kataklizmy! Więcej na ten temat znajdziecie na tych stronach http://www.mensajesdelbuenpastorenoc.org/poland.html oraz http://paruzja.info/     Niech Bóg ma nas w swojej opiece.

Portret użytkownika badacz kosmosu

Ison to "Rogata Gwiazda" to

Ison to "Rogata Gwiazda" to jest tzw. NIBIRU ze swoimi pozostałymi czterema księżycami. 3200 lat pne zgubiła jeden.. i jest on naszm satelitą. Wskutek tej utraty czwarty księzyc odchylił swoja orbitę  na tyle, że ... niewatpliwie "zahaczy" tym razem również  o Ziemię. Przyjrzyjcie sieę trzeciej fotografii od góry:
 Wyglada jak rozgwiazda z czterema ramionami. część środkowa skrywa NIBIRU. Dolny koniec nie jest zakończony punktem jak pozostałe... Ten niewidoczny punkt to ów księżyc, który zahaczy...
 
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika point

Przestańcie bredzic ...ISON

Przestańcie bredzic ...ISON to nie NIBIRU,co Was już całkiem pogięło?
Przeciez nibiru to statek matka,całego naszego wszechświata,więc nie leciałby jak kometa,zupełnie inaczej wygląda.
Ison jest "nieprzyjazna" dla Ziemi ,i jest juz neutralizowana ,dlatego sa te cyrki z jej jasnością .
Anu nie będzie robił takiej szopki .
 

Strony