Kometa Lovejoy mogła być pojazdem UFO

Kategorie: 

Brawurowy przelot przez koronę słoneczną dopiero, co odkrytej komety zadziwił wszystkich naukowców. Nikt nie wierzył w to, że kometa zdoła się zbliżyć na odległość bliższą niż 160 tysięcy kilometrów.

 

Według nauki komety to bryły lodu a korona słoneczna ma temperaturę ponad milion stopni Celsjusza. Obiekt nie dość, że zbliżył się na 120 tysięcy kilometrów to jeszcze przetrwał tranzyt i poleciał dalej. Zaskoczeni naukowcy potrafili tylko stwierdzić, że widocznie kometa była większa.

[ibimage==11138==400naszerokosc==none==self==null]

Przy tak dziwnych okolicznościach nie dziwi wysyp teorii na temat tego, czym była ta "kometa" jedno z wyjaśnień jest oczywiście takie, że był to statek obcych, który doładowywał swoje paliwo zbierając je w koronie Słońca. Przypomina to scenariusz jednego z odcinków serialu scifi Stargate Universe gdzie w podobny sposób ładuje się statek "Destiny"

 

Trudno się dziwić wysypowi fantastycznych teorii skoro ludzie nie wierzą, że dwustumetrowa bryła lodu może przetrwać spotkanie z koroną gwiazdy, po czym polecieć dalej.

 

Źródło: http://science.nasa.gov/science-news/science-at-nasa/2011/16dec_cometlovejoy/

http://scottcwaring.blogspot.com/2011/12/comet-lovejoy-turns-out-to-be-massive.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika DodoMohamed

VA:F [1.9.4_1102](from 0

VA:F [1.9.4_1102](from 0 votes)I loved up to you will obtain criraed out right here. The cartoon is tasteful, your authored material stylish. nonetheless, you command get got an shakiness over that you wish be handing over the following. unwell surely come further until now again as exactly the same nearly very incessantly within case you defend this hike.

Portret użytkownika ZIWK

Pomysł na doładowanie

Pomysł na doładowanie energii/uzupełnienie masy/... z zasobów gwiazdy - pojawił się już u geniusza literatury SF -  Arthura C. Clarka w cyklu "Rama" - tam też statek obcej cywilizacji przeleciał poprzez koronę Słońca i zamiast ulec spaleniu wynurzył się po przeciwnej stronie i odlecał.

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

Gdyby komentować powyższe

Gdyby komentować powyższe zdjęcie w kategoriach teorii Pająka, to statkiem obcych byłoby to co jest pomiędzy 'small ufo' a 'mothership'.

A może też 'small' jest trojańczykiem dla wiekszego obiektu za nim? Bez względu na to czy obiekty sa naturalne czy sztuczne.