Kręgi w zbożu to nie nowożytna moda, ale zjawisko obecne od zawsze

Kategorie: 

Wiele osób uważa, że kręgi w zbożu to wymysł przemysłu turystycznego. Oglądając zdjęcia z lat pięćdziesiątych pokazujące jak Anglicy ustawiają starożytne rzekomo Stonehenge można nabrać podejrzeń, że kręgi w zbożu, które zaczęły się pojawiać zwłaszcza w hrabstwie Wiltshire mogą być również wytworem człowieka. Jednak dzięki temu, że korporacja Google udostępniła ostatnio usłudze Google Earth warstwy ze zdjęciami lotniczymi z 1945 roku udało się ustalić, że kręgi występowały już wtedy, kiedy nie miały międzynarodowej atencji.

 

Według tasmańskiego historyka, Grega Jeffreysa, który spędził 300 godzin na studiowaniu tych zdjęć, istnieje bardzo wiele kręgów już w 1945 roku, czyli na długo przed tym, gdy rzekomo upowszechniła się technika deskowania w celu szybkiego tworzenia wzorów. Sam Jeffreys mówi, że do badań zainspirował go raport na temat kręgów w zbożu, jaki został opublikowany w jednym z wydań magazynu Nature z 1880 roku. Skoro zjawisko występowało już wtedy to nie ma mowy, że wymyślono to ze sznurkiem i deską w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

Naukowiec zlokalizował przynajmniej 12 struktur, które odpowiadają definicji kręgów w zbożu. Niestety nie wiadomo ile struktur znajdowało się wtedy w hrabstwie Wiltshire, zagłębiu nowożytnych kręgów. Mapy lotnicze RAF tam nie sięgały. Na podstawie analizy 35% powierzchni Wielkiej Brytanii Jeffrey uznał, że liczba kręgów dla całego kraju mogła dochodzić do 100.

 

Od jakiegoś czasu pojawiają się opinie wedle, których kręgi są tworzone przez specjalne byty zwane zjonizowanymi wirami plazmy lub plazmoidami. Większość świadków utworzenia kręgów twierdzi, że trwa to tylko kilka sekund i od razu pojawia się wyrafinowany wzór. Deskowanie jest przeważnie prymitywne, a kręgi potrafią być tak skomplikowane, że sznurek i deska musi być rozszerzony o dokładny geologiczny GPS i zdolność koordynacji oraz kontroli wydeskowanego obszaru.

 

 

 

Źródłohttp://www.huffingtonpost.co.uk/2013/01/29/crop-circles--no-hoax-historian-google-earth-new-1945-overlay_n_2572524.html

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika pasjonat

Z dekade temu czytałem ze w

Z dekade temu czytałem ze w Rosji wystepowały kregi w drzewach promien ok 20 : 40 m wygladało jak upalone doslownie laserem. lata 1930-1950 wyszkie drzewa ciachnięte w jednym poziomie, byla wzmianka o kregach w lodzie dopiero rok temu zobaczylem 1 raz kregi lodowe, ale z 3 miesiace temu pokazano jak wiry wodne tworza kregi, naukowiec to odtworzyl w najwiekszej chlodni wojskowej sluzacej badaniom oblodzenia silnikow.
 
zrodło http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2564

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika anubis

witam po przeczytaniu

witam po przeczytaniu artykulu musialem 2 razy sprawdzic autora . Na poczatku myszlalem ze to szanowna pani Tina chce polaczyc kregi w trawie z kamiennymi kregami malego reksia i do tego podlaczyc juz prawie rozszyfrowany kod biblii ...... fajny artykul Smile ale myszle ze cala ta sprawka z kregami to zabawa pewnej grupy  ziemskiego pochodzenia . Pozdrawiam 

Strony