Króliki wykopały unikalne artefakty

Kategorie: 

Króliki wykopały starożytne artefakty. Eksperci uważają, że znalezisko jest na tyle znaczące, że trzeba będzie dokonać zmian w podręcznikach do nauki historii, donosi Mail Online.

 

Miejsce króliczej eksploracji znajduje się na cyplu Land’s End , położonym w południowo - zachodniej części Wielkiej Brytanii. Penetrowano tam wiele stanowisk archeologicznych, ale na takie, jakie rozkopały króliki, nie natrafiono wcześniej. Okoliczni mieszkańcy zaczęli znajdować rozmaite przedmioty, które po bliższym przyjrzeniu okazały się grotami i narzędziami kamiennymi. Sprawą zajęli się dziennikarze.

 

Dalsze specjalistyczne badania wykazały, że wszystkie one należą do neolitu - ostatni etap epoki kamienia, który kojarzony jest ze szlifowanymi narzędziami. Pracami archeologicznymi w miejscu króliczej eksploracji kieruje obecnie Dean Paton. Obszar ten obejmuje 60 hektarów i dokładne przeszukanie każdego skrawka stanowiska zajmie szacunkowo około 2 lat.

„Nie umiemy jeszcze ocenić wielkości zadania, jakie jest przed nami, ale można powiedzieć, że dla nas będzie to prawdziwa kopalnia złota, bo wszystkie te skarby zostały wykopane tuż spod naszych stóp. Króliki tylko kopały nory obok siebie i wyrzuciły na powierzchnię artefakty sprzed 8 tysięcy lat"- powiedział Paton.

Warto zauważyć, że tytuł archeologów ma zastosowanie nie tylko do królików, ale także do borsuków. Te drugie odkryły ostatnio grobowiec średniowiecznych rycerzy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Q...

Niechybnie kroolik gender...

Niechybnie kroolik gender... taki rooszhofy!. Pewnie nie może się zdecydować czy ma pokrywać czy się kocić!. Dlatego zdominował ujęcie i nie starczyło już czasu na owe tajmenicze "artefakty". A może on sam jest artefaktem!.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!