Lampart ludożerca zjadł 15 osób

Kategorie: 

Straszne rzeczy dzieją się w Nepalu. Policja bada przyczyny śmierci ludzi w odległych regionach kraju. Panuje powszechne przekonanie, że zabójcą jest lampart. W ostatnim roku w zalesionych obszarach, około 600 km od Katmandu (stolica Nepalu), bestia zabiła 15 osób. Większość z nich to dzieci i młode kobiety. Zwykle znajdowano fragmenty ich częściowo zjedzonych ciał.

 

W okolicach, gdzie ginęli ludzie, widziano lamparta. Stał się on więc głównym podejrzanym. Podobne przypadki odnotowano w sąsiadujących z Nepalem Indiach. Hindusi za winowajcę zbrodni również uważają tego drapieżnika. Dla lamparta granice państwowe nie mają znaczenia. W Nepalu wyznaczono nagrodę 25 tys. rupii (około 300 dolarów USA) za unicestwienie zabójcy. Ofiary groźnego i niebezpiecznego zwierza pochodzą zazwyczaj z wiosek otoczonych dżunglą. Główne prace domowe, tj. np. zbieranie drewna opałowego, wykonywane są tam przez dzieci i kobiety.

 

Drapieżnik ludożerca jest trudny do schwytania. Poluje on w odległych obszarach słabo zaludnionych. Wytropienie intruza wymaga wyjątkowej wiedzy i doskonałych umiejętności łowieckich. W polowaniach na lamparta ludożercę, który niegdyś uśmiercił sto osób, zasłynął Anglik Jim Corbett. Tropił on zwierzę blisko rok w Nepalu i Indiach. Swoje przygody opisał w książce pt. The Man - eating Leopard of Rudraprayag. 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika conrado6743

Możecie sie smiac z wysokosci

Możecie sie smiac z wysokosci nagrody 300 $ ale nagroda ta nie jest skierowana do nikogo z Europejczyków a do miejscowych tubylców. Dla nich takie 300 $ pozwoli na rok skromnej egzystencji. W taki oto sposób w Indiach przetrzebiono Tygrysy gdzie za ich skóre myśliwy dostawał także nagrody rzędu 300 $ mogąc zapewnić swojej rodzinie rok bytowania bez zapierd......;p

Portret użytkownika baca

no nagroda to nie jest jakaś

no nagroda to nie jest jakaś powalająca. za trzysta dolarów to ja nie wiem czy się ktoś znajdzie do złapania niedobrego kotka. poza tym nie wiadomo czy nie zjada tylko samych hindusów lub samych muzułmanów
kotek może być jak w teori kwantowej, dobry lub niedobry. na pakinstańsko indyjskiej granicy konflikt jest od "zawsze" czyli odkąd tylko brytyjscy syjoniści oderwali od Indii kawał kraju i nazwali go Pakistanem, (historia identyczna do Jugosławii i Kosowa), po uprzedniej wielowiekowej okupacji obu tych obszarów.
a zatem tak samo jak w Kocie Schrodingera kotek może być jednocześnie zywy lub martwy, tak w tym newsie ten kotek może byc dobry lub niedobry w tym samym czasie. wszystko zalezy kogo kotek zjada i z ktorej strony granicy patrzymy na kotka.
kotek kwantowy - to pewne
lubie kotki wiec jak już musze wybierać to trzymam kciuki że pożera ciapatych