Majowie mogli się kontaktować z obcymi cywilizacjami

Kategorie: 

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas naukowe trzęsienie ziemi. To, co do tej pory było tylko domysłami, czyli możliwość kontaktu z obcymi starożytnych cywilizacji, może zostać dobrze udokumentowane.

 

Aktualnie powstaje film dokumentalny, który ma podsumować to zagadnienie. Film o roboczym tytule Revelations of the Mayan 2012 and Beyond ma zostać opublikowany w przyszłym roku, pod koniec trwania kalendarza Majów.

 

Dokument ma udowadniać, że Majowie mieli kontakt z obcą cywilizacją, która odwiedziła Ziemię. Produkcja powstała przy kooperacji rządów Meksyku i Gwatemali. Według producenta filmu Raula Julia-Levy, Meksyk udostępni kodeksy, artefakty i ważne dokumenty, które dowodzą bezpośrednio, że taki kontakt w przeszłości miał miejsce.

 

Producent twierdzi, że film powstaje "dla dobra ludzkości' i dodaje, że wszystkie informacje w nim przedstawione będą uzgodnione ze współpracującymi archeologami. Meksykański rząd ma podobno oficjalnie wesprzeć wszystko, co zostanie przedstawione w tym filmie. Julia-Levy twierdzi, że polecenie współpracy z ekipą filmową wyszło od samego prezydenta Meksyku, Álvaro Colom Caballerosa.

 

Jak dotąd najwyższym rangą meksykańskim urzędnikiem potwierdzającym te rewelacje był minister turystyki Luis Augusto García Rosado.

 

W oświadczeniu Rosado mówił o kontaktach Majów i kosmitów, które są wspierane przez tłumaczenia niektórych kodeksów, które Rząd przechowywał do tej pory w bezpiecznym miejscu. W jednej z rozmów telefonicznych reżyser filmu wspomniał nawet o odkrytych lądowiskach w dżungli, które mogą mięć nawet 3000 lat.

 

Produkcja ma się również skupić na niepoznanych do tej pory stanowiskach archeologicznych w Calakmul w Meksyku oraz na odkryciach z kilku lokalizacji w Gwatemali. Co ciekawe również rząd Gwatemali wspiera producentów filmu i potwierdza istnienie dowodów na kontakty starożytnych Majów i kosmitów.

 

Minister turystyki Gwatemali, Guillermo Novielli Quezada oświadczył, że Gwatemala tak jak Meksyk jest obszarem, w którym kwitła cywilizacja Majów i posiada wiele odkryć archeologicznych wspierających teorie ujęte w powstającym filmie.

 

Kalendarz Majów kończy się podobno już 21 grudnia, 2012 co dla wielu osób jest dowodem na nieuchronny koniec świata. Jednak według naukowców data ta wyznacza raczej początek kolejnego cyklu trwającego 5125 lat.

 

Komentarz:

Gdyby dowody na poparcie tej tezy okazały się odpowiednio mocne wywróci to całą historię wpajaną nam w szkołach. Dosłownie należałoby wtedy przepisać podręczniki a implikacje takiego odkrycia byłyby globalne. Zastanawia fakt, że projekt wspierają oficjalnie jedynie przedstawiciele urzędów odpowiedzialnych za turystykę. Może to być wskazówka, że rządy Meksyku i Gwatemali gotowe są poprzeć producenta tego filmu z innych pobudek niż "dobro ludzkości".

 

 

Źródło: http://www.guardian.co.uk/film/2011/sep/29/mayan-documentary-alien-mexico?newsfeed=true

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze